Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magam ilyen...

Miért érzem magam ilyen rosszul a bőrömben?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Nincs semmi önbizalmam. Van 2 lány akivel "jóban" vagyok, illetve inkább elvagyok velük. Mind a ketten nagyszájú, önbizalomtól kicsattanó. Ha velük vagyok annyira rossznak érzem magam, még akkor is, ha előtte itthon szépen megcsináltam a hajam, kifestettem magam, csinosan felöltöztem. Ha velük vagyok úgy érzem ők sokkal jobbak. Pedig megnéznek a férfiak, van hogy megszólítanak, sőt a mai napon pl mikor belenéztem a tükörbe még tetszettem is magamnak (ilyen kb félévente egyszer van) de mégis rosszul érzem magam a bőrömben.

Ráadásul az egyik lány mindig leszól valamiért. Ha göndör a hajam akkor azért, ha fekete csizma van rajtam azért, ha véletlenül rosszul mondok valamit akkor rögtön lehurrog. De olyan bunkó stílusban, hogy legszívesebben sírva fakadnék és ezzel el is rontja a kedvem.

Hogyan lehetne, hogy jobban érezzem magam? Építsem le velük a kapcsolatot??


2010. jan. 4. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Talán a barátaiddal van a baj... Ugyanis ezek nem barátok! A barát nem az, aki mindig azt akarja veled éreztetni, hogy sokkal rosszabb vagy náluk, hanem az, aki jobbnak tart saját magánál és esetleg megdicsér, vagy ha mentek valahova egyutt oltoztok fel, festitek ki egymást, stb. Én ilyen emberekben nem bíznék meg!

Tudod nekem is így volt nagyon-nagyon sokáig, sot néha még most sincs onbizalmam, mindig rosszabbnak éreztem magam másoknál... Aztán olyan társaságokba keveredtem, hogy szerettek, tiszteltek és mindig megdicsértek, éreztem, hogy jó vagyok nekik, hogy szépnek tartanak, stb. Aztán lett onbizalmam.. csak úgy egyik percrol a másikra :)

Gondolj arra, hogy nem vagy másoknál semmivel sem rosszabb, mert miért is lennél? Egy 20 éves lány nem lehet csúnya, a fiatalság szépség is egyben.. Szerezz normális barátokat, akik támogatnak téged és ugyanolyan jónak érzed magad mint ok, érzed hogy kozéjuk tartozol..

A férfiak meg nem hiszem, hogy azért néznek meg, merthogy mennyire csúnya vagy. Fel a fejjel!:)

2010. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyszerü, barátkozzál hozzád hasonló beállitottságuakkal, akikkel nem szégyen mutatkozni, és viselkedni is tudnak. Akikről te beszélsz, nem barátok, Egoista csajok, akiket majd megtáncoltatnak egy párszor. Madarat tolláról ......

Érdemes néha megnézni, kivel mutatkozol. Keress őszinte barátokat. Sok sikert!!

2010. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Az baj, hogy ezekkel a lányokkal már középiskolába is egy helyre jártam (már lassan 6. éve vagyunk osztálytársak). Az egyikkel régen sülve-főve együtt voltam, olyan volt mint én. Akkoriban jól kijöttünk egymással, de a másik lány alaposan megváltoztatta. Azóta nagyon beképzelt lett, már meg sem közelíti azt amilyen volt.

És mivel egy környéken lakunk és még osztálytársak is vagyunk, egymás mellett ülünk, nem tudom velük megszakítani a kapcsolatot. Szerencsére ez az utolsó közös félévünk, májusban vége. De egyébként vannak napok mikor elvagyok velük, csak ritka hogy ne legyen valami feszültség. Hozzáteszem, hogy az egyik lány (aki engem mindig leszól) a másikkal is ugyanazt csinálja."Mindig" neki van igaza...

Van az osztályban néhány fiú akik olyanok mint ők. Nagyszájú, (szerintem bunkó) nagyképű majmok. Mostanában mindig velünk (illetve a barátnőimmel) jönnek hazafelé és ha ők 4-en beszélgetnek nagyon rosszul érzem magam. Ha velük vagyok összeszorul a gyomrom annyira nem bírom az ilyen embereket. Gondolom sejtitek, de én elég visszahúzó vagyok. Egy semminek érzem magam közöttük. Ma is hívtak magukkal, hogy menjek velük a hétvégén beülni valahova. Azt nem mondhatom, hogy utálom a haverjaikat mert nagyképű majmok és rosszul érzem magam velük...

2010. jan. 4. 18:22
 4/13 anonim ***** válasza:

Azzal a barátnőddel akivel régen "sülve főve" együtt voltatok, megbeszélhetnétek ezt az egészet. Szóval azt hogy elmondhatnád neki h te úgy érzed teljesen megváltozott, már más mint volt, és ha igazi barátod biztos megértené.:)

És hogy a másik lány teljesen rossz irányba vitte őt.

2010. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

pedig a göndör haj nagyon szép !


20/F

2010. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonlóképp voltam én is, azt hiszem, talán 2 éven keresztül is, a jelenlegi barátaimmal. Az elején nehezen fogadtak el, és folyton éreztették velem "felsőbbrendűségüket". Hát, mit ne mondjak, jó szarul éreztem magam emiatt... de valami mégis mellettük tartott, mégpedig az, hogy rájöttem, én is tudok olyan lenni, mint ők (nem bunkó!, hanem nagyszájú :)). Pedig eléggé feltűnően beszédhibás vagyok, sőt csúnya is...

Két év óta idén hívtak először magukkal. Ma már adnak a véleményemre, sőt, az egyik haverommal egy vállalkozás beindítását tervezzük :)


Szóval, vagy keress más társaságot (tudom, ez nem könnyű), vagy próbáld elkerülni őket (még ha nem is jó egyedül), vagy változz meg.

Ha bántanak, vedd észre az ő gyenge pontjaikat, és "bánts vissza". De ezzel csak óvatosan, ha túlzásba esel, simán rámehet az egész "barátság"!


20/F

2010. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ma délután elmentem velük közös programra. Voltunk vagy 10-en és elég rosszul érzetem magam. Beültünk egy kocsmába és ez nem éppen az én közegem. Ők ittak körülöttem, én meg csak ültem. Egyszerűen nem bírom azokat a fiúkat....

2010. jan. 7. 18:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Most akkor fiúkról vagy lányokról van szó?
2010. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, a lányokkal is van, de őket jobban eltűröm. Ha ők piszkálnak akkor azt lenyelem, mert van, hogy rendesek.


Viszont azokat a fiúkat egyáltalán nem bírom. A mai napon miattuk éreztem magam rosszul...

2010. jan. 7. 21:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyébként Te alapból ilyen kis önbizalomhiányoska vagy, vagy inkább csak ezen emberek közelében?


Miért nem érezted jól magad a fiúkkal? Beszólogattak, vagy csak úgy simán szar volt?


/Van egy lányismerősöm, akit általános - és középiskolában elég sokat csesztettek a külseje miatt, és ez máig hátráltatja őt szociális téren. Azt mondta, a lányok gyakran sokkal kegyetlenebbek voltak, mint a fiúk/

2010. jan. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!