Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Emok! Ti hogy közöltétek a...

Emok! Ti hogy közöltétek a szüleitekkel, hogy emok vagytok? Vagy egyszerűen csak észrevették?

Figyelt kérdés
Főleg olyan EMOK válaszát várom, akiknek a szüleik ellenzik az emot, de természetesen bármelyik emo írhat.A nem emokat szidó válaszokat előre is köszi!!

2014. jún. 25. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Ha emo vagy, gondolom feketében jársz és ereket vagdosol.

Az nem okoz elég feltűnést a szüleid körében?

Szerintem ezt nem kell közölni..

- Szia apa,amúgy emo vagyok.

Gondolom egy idő után maguk is rájönnek a dologra. Aztán maximum majd rákérdeznek és közlöd akkor a dolgot...

Én legalábbis így tennék.

2014. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de amúgy az emo nem erről szól.
2014. jún. 26. 14:04
 3/10 Malatinszky Martin válasza:
nekem rájöttek
2014. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rockeer girl válasza:
Anyámmal élek csak és totál leszarja mit csinalok magammal vagy mit hordok és hogyan viselkedem...de sztem már észrevette..
2014. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Igen, az emo stílus nem érvágásból áll.:) Amúgy nekem nem csak a szüleim vették észre, hanem más is, ezen nem kell bevallani semmit. Állj ki magadért és örülj, hogy van stílusod:D
2014. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszíí!!
2014. jún. 28. 20:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem a pózerkedésről és az érvágásról és hasonló marhaságokról szól eredetileg, csak sok a buta és tudatlan ember, és az átfedés (pl. hogy sok érzékeny ember emo és vagdossa is magát).

Ez is csak egy ugyanolyan életmód és stílus (életstílus, világlátás), mint akármelyik másik, csak ennek a pontos hátterét kevesebben ismerik és sokszor többet szidják ok nélkül is.


Mivel gondolom, hogy nem egyik napról a másikra akarsz kinézetet váltani, így nem kell közölnöd. Szépen lassan teljesen emonak fogsz látszani (elvileg belül már amúgy is az vagy), mert olyanok lesznek a ruháid, meglesznek a kiegészítők, a haj stb. Hiszen hiába vannak komoly alapvetései is a stílusnak, azért a kinézet itt is fontos, hiszen ezzel is magát a stílust a világlátásodat képviseled.

Tehát nem szükséges közölni, szép lassan átváltozol és a körülötted lévők alig veszik észre, ha gyakran találkoztok.

A szülőkkel pedig nem kell foglalkozni, el kell nekik magyarázni, hogy miről is szól az emo, és, hogy alapvetőenb egy teljesen ártalmatlan stílus és maga a közösség is jó és köze sincs az érvágáshoz, tehát tulajdonképpen még örülhetnének is, mert ha pl. discoba járós típus lennél, sokkal nagyobb kockázatnak lennél kitéve (természetesen nem minden esetben) a drogok, a gyakori partnerváltás, egyéjszakás kalandok és az alkohol miatt, illetve mert nincs életcélod (a legtöbb discora legalábbis ez jellemző, kivételek akadnak, de tanulmányok és tapasztalatok bizonyítják).

És ne felejtsd el nekik említeni, hogy aki emos az pózer, amolyan divatemó, tehát emonak kell mondani. Emo emberek vannak (de a straight edge és a scene is kapcsolódik ehhez kicsit, mármint az emohoz).

2014. júl. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! :-) Megy a zöld pacsi.
2014. júl. 2. 09:36
 9/10 vanessza2000 válasza:

Én is emo vok.Már mindenki észrevette csak a szüleim nem.

Mint ahogy többen is említették az emo nem a vagdosásról szól. :)

2015. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

xD ez vicces mert mikor kicsi voltam 10-éves láttam ilyen embereket neten, de még nem tudtam mi a neve a stílusnak aztán valahogyan megtaláltam. Elolvastam egy csomó vlogot és rájöttem hogy nekem egyezik a zenei ízlésem és az érzések is ismerősek voltak. Egyszer csak közöltem az anyukámmal h én emo leszek xDD

persze akkor még kis hülye voltam:D

Aztán jöttek az osztálytársak!://

Ők még azt sem tudták h mi az az emo, mert amikor felmentem az emeletre jöttek a diákok hogy én tényleg "hippi" leszek?O.O

14/l

2015. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!