Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosság, szökés , név...

Öngyilkosság, szökés , név változtatás, arc átoperáltatás? Mit tegyek, hogy ne legyek homoszexuális?

Figyelt kérdés
Keresztény családban élek Budán és egészen pici korom óta vonzanak az izmos férfiak és nem akarok így tovább élni , hogy folyamatosan titkolózom. És minél hamarabb el akarok tűnni a családom életéből , hogy ne hozzak a családra szégyent ha kiderűl , hogy szeretem a melegeket . Mit tegyek, ha meghalnék , vagy elszöknék az megoldaná???? (18 vok,)

2014. jún. 25. 18:44
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem old meg semmit a halál, sőt csak rontana.A haláloddal csak fájdalmat okoznál nekik. És ha annyira vallásos a családod, hogy az identitásod nem vallod be előttük, akkor lehetőség, hogy bűnként érzékelik majd az öngyilkosságodat is (nem feltétlenül ők hanem azok akik előtt nem akarod szégyenbe hozni őket). Nem tudok sokat a "szigorú" keresztény vallás oldaláról mert nálunk a családban az édes Anyám igen vallásos, de inkább az az elfogadó típusú (bár én sem mondtam még el neki). DE semmiképp se légy öngyilkos mert annál kevés szomorúbb halál van a világon. Nekem ölte már meg rokonom (nem közvetlen kicsit távolabbi rokon) magát utána mindenki azt mondogatta: -de hát nem is tűnt szomorúnak. -Pedig olyan rendesnek tűnt. (meg hasonlók) Senkinek nem kívánom azt az érzést. 18 éves vagy, nem lehetne, hogy elköltözz otthonról? (Legalább koliba akkor már enyhül a rád nehezedő nyomás.) Kérdésem lenne hozzád:-Bűnként veszed a melegséged? Egyébként nem tudom mi a rosszabb egy elszökött "gyerek"(már nem vagy az) vagy egy meleg?! (mindkettőnél rosszabb a halott!!)

Nem egészen tiszta a helyzeted ahhoz, hogy pontos választ lehessen adni pl: Zárt ez az egyház közösség amibe bele tartozik a családod?

A családod ennyire "konzarvatista", hogy meg sem kockáztatod a felvállalást előttük?

Remélem nem fogsz semmi meggondolatlant csinálni.

2014. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, de egyúttal elég nehéz megoldás önmagad elfogadása lenne...
2014. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezen változtatni nem lehet, de szerencsére nem is kell. Ugyanis senkinek nem tartozol elszámolni az életeddel, és eldobni sem kell csak azért, mert nem úgy alakult, ahogy a családod elképzelte (megsúgom: soha, senkinek nem úgy alakul). Ha nem fogadnak el, az az ő bajuk. Ha szégyenérzettel tölti el őket, hogy egy családtagjuk történetesen meleg, az csak a saját beszűkült gondolkodásmódjukat jellemzi.


Nem kell elszökni meg elbujdosni, 18 éves vagy, lassan amúgy is itt az ideje saját életet kezdened. Ki fog ez alakulni, csak higgy magadban.

2014. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Tisztelt kérdező!

Teljesen megértem a problémádat, én annak idején pontosan ugyanebben voltam, de a vallásosságot kivéve. A baj csak az, hogy én megkíséreltem az öngyilkosságot, hogy miért? Igazságszerint, mert én is ugyéreztem hogy a családom nem bírná elviselni és szégyelnénk kezelné, vagy akár kitagadnának...De a valóság az, kedves barátom, hogy miután megtettem és a kórházba magamhoztértem, mert szeretett édesanyám, amikor reggel észrevette, hogy nem adok életjelet, rögtön rámhívta a mentőket. ÉS végig ott volt mellette, mikor magamhoztértem és elkeztem volna mondani neki, hogy miért csináltam, csak annnyit mondott:

"Fiam, nem kell mondanod semmit, mert én már régebb óta tudom, hogy meleg vagy, mint az te valaha gondolnád." Én csak értetlenkedtem hogy vajpon honnan tudja, mikor akkor melegekkel még nem is beszéltem. De mikor rákérdeztem csak annyit mondott: "Fiam, (elmosolyodva) egy igazi szerető anya, megérzi, ha a fia, vagy lánya, valamien szempontbol más, mint a többi. Én mikor ezt megéreztem, hogy te nem olyanvagy, mint a két unokatestvéred, elgondolkoztam, majd idővel, rájöttem, hogy te meleg leszel. És ezzel én megbékéltem, és elfogadtam, mert azt szeretném, amit egy igazi anya szeetne, hogy a gyermeke boldog legyen!" Ennek akkor annyira megörültem, hogy elsírtam magam :D De hozzátette: "Tudtam, hogy eljön, majd az a nap, mikor bevallod, de azt nem gondoltam, hogy ilyen módon!". Tehát, egyértelmű, és nagy szégyen bevallom, hogy a saját családomat félre értettem. Én azt mondom, hogy azon ember akinek a családja szerető, gondoskodó az a gyermeküket, vallástol függetlenül óvni, és szeretni fogja. Tény hogy minden meleg, a szülei előtt fél a legjobban, de miért? Az IGAZI család, szeretni fog ugyanúgy, mint azelpőtt, hanem jobban :D Engem például, sokkal jobban szeretnek, hogy mostmár mindent értenek, a viselkedésem magyarázatát, és senki nem tesz megjegyzéseket, épp ellenkezőleg :D Volt hogy a rokonom azt mondta, hogy "Hát, bevallom, kíváncsi leszek majd arra hogy ha lesz egy párod, ti hogyan oldjátok meg az esküvőt, mert itthon ilyet nem lehet". Mondtam, hogy mindenre van megoldás :D ÉS nevettünk :D

Szóval, tanulj a példámbol, ne tedd magad tönkre, ne sanyargasd magad! Hidd el nekem, hogy nincs értelme. Ha másért nem, azért, hogy a saját életedet tiszteld. És ne tiltakozz, ne küzdj a sorsod ellen, én miután kijöttem a kórházbol, hagytam a dolgokat folyni. ÉS azta sok-sok víz átfolyt más a Duna medrében! Épp azzal lettem boldog, hogy elfogadtam a melegségemet, és van egy csodálatos párom, akit taláűn sose találok meg, ha küzdök vagy éppen meghalok. :) Szóval, sok beszédnek sok az alja, ez tény, beszélek itt mindent :D De a lényeg, ne küzd a sorsod ellen, azért amit neked rendeltek, éld az életed úgy ahogyan kell, lásd meg a boldogságot, ebben az életformában is, hidd el, van ebvben is sok jó! :) Én ha tehetném se lennék hetero már! Én ebben leltem meg a boldogságom. Az életedről, sose senki miatt ne mondj le! :D

Az életedhez, pdig sok-sikert és sok boldogságot kívánok!!!!! :) És fel a fejjel, nem minden olyan rosz, mint amiennek tűnik! ;)



HA a szüleid mégis rosszul vennék, nézesd meg velük:

https://www.youtube.com/watch?v=i1UKVkXLfzc

ez a te esetedet tökéletesen feldolgozza, és megható, szomorú tragédiával végződik a szülők felfogása, de a elfogadás már későn érkezik meg!

2014. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Szerintem az eltűnés nem megoldás. Mondd meg nekik,- a vallás azt mondja szeressük egymást--legalábbis én úgy gondolom-aztán lehet hogy megengedik, hogy átváltozz csajjá
2014. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
milyen érdekes, hogy azok szenvednek a legjobban, akiknek úgynevezett "keresztény" családjuk van. talán jobb lenne a szeretet vallását átnevezni a szenvedés vallására?
2014. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
15:35 Keresztények és ateisták között is akadnak homofóbok. A keresztények Isten igéjével, illetve annak saját szájízük szerinti részleteivel takaróznak, az ateisták meg általában a természet törvényeinek leegyszerűsített értelmezésével. Az igaz keresztény nem ítélkezik.
2014. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Melegek c. könyvet. Látszik, hogy nem sokat olvastál erről az egészről.
2014. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Kereszténység? Számomra ez a mások elfogadását jelenti, mindenkit mindenféle megkülönböztetés nélkül szeretni, egyenlőnek tartani, hisz mindenki "Isten gyereke". Egy ember se ítélkezhet a másik felett, vagy tarthatja magát különbnek.

Szerintem az h keresztények csak jót jelent :)

De egyébként személyes tapasztalatom sem a melegekkel sem a mély vállásossággal kapcsolatban sincs, de azt tudom h egy szülő mindennél jobban szereti a gyerekét szóval.. kitartást, ők is azt akarják h te boldog legyél :) barmi is tesz teged boldogga:)

2014. jún. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az elfogadás a leg nehezebb számomra . A legfurcsább viszont az , hogy a melegekre gerjedek , de viszont a nők is valakinek szinten vonzanak!!!??'??'?!!???? Ez , hogy lehet pl . eggyiknap Pitbull-nak az újonnan kijött számát néztem meg amibe a fociról énekelnek. Pitbull már régóta tetszik de amikor megláttam Jenifer Lopezt meg azt a másik csajt arra kaptam fel a fejem , hogy a seggűket nézem (és tetszett)Egyszerűen össze vagyok zavarodva és most olyan mintha három bólya között vergődnék a viharzó tengeren : (1.bólya- isten, feleség,tiszta élet)-vagy-(2.bólya-feleség , hit nélkűli élet)-vagy-(3.bólya-a homoszexualítás??
2014. jún. 27. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!