Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ciki ha 17 evesen...

Szerintetek ciki ha 17 evesen nincs facebookom?

Figyelt kérdés
marmint kb 8 honapja nincs facebookom...felfuggesztettem...se nekem se a baratomnak nincs...inkabb o akarta...mert sok veszekedes volt belole...aztan miota nincs....tenlyeg jobb...neha hianyzik csak...viszont a barataim neha az agyamramennek a folytonos facebookos nyaggatasaikkal, hogy tegyem vissza...igazabol vissza is tennem meg nem is...a rokonok miatt...de mostanaban eleg sok szar van rajta...mit gondoltok??????

2014. jún. 26. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ciki.

Lassan trendi lesz :)

2014. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki. Ha nem akarsz, ne csinálj csak azért, mert majdnem minden embernek van! A barátaidnak meg annyit üzennék, hogy miért fontos, hogy legyen Facebook-od? Élőben nem jobb beszélgetni?
2014. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

28 vagyok és soha nem is volt ott profilom.

Feleségemnek viszont van (szerencsére nem azon él) de ebből soha nem volt gondunk. Tehát ha te sem akarsz akkor nem ciki, viszont ha szeretnéd újra akkor beszéljétek meg és emiatt ne balhézzatok.

2014. jún. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:
100%

A Facebook egy kommunikációs eszköz. Nem ciki, ha azért nem használod, mert nincs rá szükséged. Nem ciki, ha használod, és arra, amire kell. Az viszont ha nem is ciki, de valahol hiba, ha azért nem használod, mert nem tudod jól használni. Olyan ez, mint a bor. Ha nem iszol, mert nem szereted, mert nem érzel késztetést, hogy megigyál egy pohár bort, akkor azzal nincs gond. Azzal sincs gond, ha néha megiszol egy-egy jóféle bort egy jóféle ételhez. Az viszont probléma, ha az első pohár után nem tudsz megállni, míg padlóra nem iszod magad. Az sem teljesen jó, ha inkább azért nem iszod meg azt az egy pohár bort, amire amúgy lenne igényed, mert tudod, hogy nem állnál meg egy literig.


Használd a Facebookot, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, használd arra, amire való. Pl. kommunikálni olyanokkal, akikkel más módon nincs lehetőség, vagy mondjuk drágább. Az SMS-t, egy-egy gyors telefont nagyon jól ki tud váltani egy Facebook üzenet, főleg így az okostelefonok korában, mikor kvázi azonnal megkapod az üzenetet, bárhol is vagy.


Előljáróban el kell mondanom, hogy informatikus vagyok, de kockának eléggé a gömbölyű típusból. Pl. nekem van vagy fél tucat ismerősöm, akinek a bejegyzéseit ténylegesen követem. De ők olyan tartalmat is tesznek fel, ami valódi érdeklődésre tartanak számot. Pl. anno meguntam, hogy városunkban vannak ugyan táncházak – néptáncos is voltam –, de nincs egy egységes felület, ahol ezekről értesülni lehetne, az egyik táncház itt van kiplakátolva, a másik egy olyan honlapon van meghirdetve, stb… Csináltam egy Facebook csoportot, ahova csatlakozhatnak táncosok, zenészek, programszervezők, és sikerült elérni, hogy oda minden helyi és környékbeli táncház a lehető legkorábban felkerül. Na erre való valójában egy Facebook csoport. Vagy volt egy kis csoport, akikkel összejöttünk gót, sakkot játszani, de nehéz volt összehangolni, hogy ki mikor ér rá, mikor jövünk össze, és ki lesz ott. Ott a Facebook, arra remek eszköz, hogy ezt megbeszéljük. SMS-ben, telefonon ez eléggé kivitelezhetetlen lenne. Amúgy használom munkára is, nincs is ezzel gond. Van olyan ismerősöm, aki csak erre használja, jó, ha heti egy alkalommal felnéz. Így is lehet, miért ne?


Persze ha nagyon unatkozom, akkor szoktam rajta kicsit szörfözni is, hátha van valami érdekes, vicces tartalom. De úgy vagyok, hogy azt ítélem értékesnek, amire egy hónap után is emlékszem esetleg.


> mert sok veszekedes volt belole


Nem tudom miért ok veszekedésre egy Facebook. Ha féltékenység áll mögötte az eleve probléma, egy olyan probléma tünete, ami ha Facebooknál előjön, akkor máshol, máshogy is elő fog jönni. Tudom, mert én is voltam anno féltékeny bizonyos párkapcsolatokban, de annak mindig megvolt az oka. Volt – és van is egy jó ideje – olyan párkapcsolatom, ahol ez nem jelentkezik, mert tudom, hogy nincs rá ok. Én is nyílt lapokkal játszom, kedvesem is nyílt lapokkal játszik. Pont ezért nem nézünk bele egymás lapjaiba, mert tudjuk, hogy amúgy megtehetnénk.


> de mostanaban eleg sok szar van rajta


A Facebookon az van, amit az ismerőseid megosztanak. Ha sok neked nem tetsző dolgot osztanak meg, akkor ne vesztegesd rá az időd. Ha sok neked nem tetsző tartalom van rajta, akkor valahol a barátaidban kell keresni ennek az okát. Keress értékes tartalmat, erre van módod, akár a Facebookon kívül, akár azon belül.

2014. jún. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
20 eves lany vagyok, masfel eve nincs. Sokkal jobb igy! Nem ciki
2015. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!