Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha lesz majd saját lakásom és...

Ha lesz majd saját lakásom és nem mások pénzén kell élnem hanem a sajátomon, ha majd én vállalhatom a felelősséget az életemért, az jó lesz-e?

Figyelt kérdés
Még nem tartok ott. Évek kérdése. Addig meg folyton másoknak kell megfelelnem, akikkel együtt élek. Ők fizetik rám a kaját, övék a ház, ők fizetik a rezsit. Milyen lesz a szabadság?

2014. jún. 29. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Más lesz, nem egyértelműen jó, mert ott lesz a bizonytalanság, hogy lesz-e pénzed folyamatosan.
2014. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Hát persze ehhez az állapothoz nem is lesz majd hasonlítható.
2014. jún. 29. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Összehasonlíthatatlanul jobb. Még ha hiányt is szenvedsz valamiben, akkor is.
2014. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár annyira korlátozott helyzetben sosem voltam, de a "szabadság" semmivel sem több illúziónál, legalábbis az elmúlt időszak alapján így érzem.


A megfelelés szükségessége nem fog csökkenni, sőt nőni fog.

A szüleid feltehetően akkor sem fognak hagyni éhenhalni ha teljesen mást csinálsz mint amit elvárnak tőled.

A való élet nem ilyen.

Ott senki le se szarja ha éhen döglesz, vagy alkalmazkodsz a szabályokhoz és azt csinálod amit mondanak vagy le is út fel is út.


Ebből szerintem 3 kiút van:

1. úgy alakítod magad, hogy szeresd azt csinálni amit elvárnak tőled.

2. Olyan magasra jutsz, hogy leszarhasd mit várnak el tőled. (ez kb. 100000/1 eséllyel sikerül), és menet közben igen csak sok segg megfordul a szádon.

3. Elmész remetének.


Bocs hogy ilyen negatívra sikerült, de mint írtam én mostanába ezt tapasztalom.

2014. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:D Az utolsó nagyon tetszett.
2014. jún. 29. 23:28
 6/8 anonim ***** válasza:
A szabadság egyben kötelezettség is, és felelősséggel jár! De nem azt jelenti, hogy bármit megtehetsz, majd megtanulsz különbséget tenni a lehet és a kell között. És az benne a szép!
2014. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szabadabb leszel, ami jó érzés, nagyon is.


De kb az első fizetésed után rájössz, hogy hiába van pénzed, soknak tűűnhet mondjuk most akár havi 100 ezer ft nettó, de kb annyi mindenre kell költened, hogy úgy fogy, mintha szikkadt talajra öntenéd locsolóból a vizet. :) Számlák, kaja, lakáshitel, vagy albérlet és ruhák.

Meg lehet parázni, hogy mindig lesz-e fizetés, meg hogy ne nézd be a számlákat stb...

Meg a munkahelyen is lesznek kritériumok, de azért élvezni is fogod a szabadságot szerintem.

Összességében jó lesz, de azért nem teljesen habostorta.

2014. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Várom! Minden forintot félreteszek.
2014. júl. 9. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!