Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen könyv olvasása segít...

Milyen könyv olvasása segít hozzá, hogy jobban szeressem önmagam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem szeretem magam eléggé. Ha egy szép lány kapcsoaltot akarna velem, nem mennék bele, mert kevésenk érezném magam. De az élet egyéb területén is könnyedén átlépnek rajtam mások. Nem tisztelem magam, és ez nagyon nagy probléma. Pszichológusra nem adnék ki pénzt, mert szeretem a dolgaim magam megoldani, és fösvény is vagyok. Meg gazdag sem vagyok.

De a legjobban tényleg az zavar, hogy nem teszek meg mindent magamért, és nem vagyok képes kapcsolatra.



2013. márc. 12. 20:15
1 2 3 4
 1/35 dani900 ***** válasza:
89%

Ebben a könyvben magadra ismersz, és megoldást is találhatsz( ahogy én is ráébredtem a segítségével)

Csernus: A Férfi

2013. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%
Jaj Csernust ne!! Az még jobban lelomboz majd! Nem való az olyan érzékeny lelkivilágú embereknek mint te vagy! A lelked legnemesebb érzéseit bemocskolja olyan arrogáns az az ember! Itt van ez: Müller Péter: Szeretetkönyv!
2013. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 dani900 ***** válasza:

:D

Arrogáns? Az csak egy eszköz, hogy felnyissa a szemed.

De persze Müller is nagyon jó szakember, úgyhogy, kinek a pap, kinek a papné.

2013. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
De az az ember olyan félelmetes! Egy drogos állat! :) Még a szeme járása sem jó, mármint ha lehetne tisztán látni, mert szemüveges :) De nem mindenkinek tesz jót ha ilyen brutálisan nyitják fel a szemét. Vannak érzékenyebb emberek. Szegény kérdezőre mi vár ha azt elolvassa. Nem mintha olvastam volna, de az egyik könyvét olvastam!
2013. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 dani900 ***** válasza:
ez had legyen az ő döntése, mi használ neki, de benned miért kelt ilyen félelmet Csernus?
2013. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mond igazságokat, csak olyan érzéketlennek tűnik. Mintha nem is igazán érdekelnék a betegei problémái, mintha unná az egészet. Meg ordítozik velük, mondjuk ez biztos csak a műsor kedvéért volt, de akkor sem stimmel vele minden. Jó, végül is az is igaz, hogy aki maga is átélt dolgokat, az jobban tud gyógyítani, de nem hinném, hogy egy olyan embert aki már teljesen lelkibeteg, azt ilyen módszerrel kéne helyrerázni, mert lehet, hogy több kért csinál mint hasznot. Nekem túl kemény a stílusa, nem szeretem az ilyen mentalitású embereket. Kevés benne az empátia. De azon szétcsúsztam a nevetésbe, mikor Gálvölgyi kiparodizálta :)
2013. márc. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
nem kért hanem kárt, elírtam
2013. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 dani900 ***** válasza:

akármennyire furcsa, én is egy érzékeny ember vagyok, és ezért tudom, hogy simogatással nem lehet jeget törni, a felismerés fájni fog, nekem is fájt, úgy mintha kaptam volna egy gyomrost.

De most tudom, hogy ami rosszakat tettek velem, az azért volt mert hagytam.

2013. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Nem furcsa, biztosan az vagy, én nem ismerlek. De kinek mi használ. Amúgy gondolkoztam rajta, hogy elmegyek Csernusnak az előadására mert lesz a városban nemsokára : Szerelem és démonai címmel. De nem hiszek, hogy elmegyek, annyira mondjuk nem fontos.

De a kérdező szerintem már olyan szinten depis, nem szereti önmagát, hogy szerintem bármilyen könyvet adhatnak a kezébe nem használ neki. Nem érti meg, hogy ezért nem halad előre az életben mert ilyen a hozzáállása. Az ilyen beállítottságú emberek sajnos nagyrészt örökre ilyenek is fognak maradni. hiába lesz neki barátnője vagy bármilyen, akkor sem változik, Ismerem ezt a típust. Ráadásul benne még az a legidegesítőbb, hogy segítesz neki, írsz neki, és le se szarja, nem is reagál sosem vissza. Még annyit sem, hogy köszönöm. Az önsajnálati kérdéseken túl semmi mást nem képes feltenni, aztán meg csodálkozik, hogy senkinek sem kell. Hát ha nekem ilyen barátom lenne, és egész álló nap csak nyafogna, hagyítanám ki. Az nem lenne élet vele. De bármit mondasz neki nem érti úgyse. Nem bántásképpen de olyan bunkó, hogy nem is reagál a válaszokra. Várhatja a segítséget a könyvektől meg bármitől, ha önmagán nem segít, és nem is valószínű, hogy fog, akkor így is marad sajnos.

2013. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
29%
Ja és kérdező! Tegyek csak fel még a buta kis kérdéseidet, még, még még.... Annyit fog érni mint halottnak a csók. Legalább ennyit pötyöghetnél vissza, hogy köszönöm nektek szerencsétlenek, vagy fapapucs vagy valami.
2013. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!