Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti féltek a haláltól?

Ti féltek a haláltól?

Figyelt kérdés
Ha meghalunk akk eltemetnek minket...vagy elégetnek...vagy ilyesmi, és, ha meghalunk akkor már soha többet nem beszélünk nem gondolkodunk nem látjuk szeretteinket stb ez olyan szörnyű dolog :( És vajon létezik az, hogy 'következő élet"? Ti mit gondoltok erről?
2014. júl. 7. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudunk bizonyitékot semmire arra hogy van-e valami a halál után vagy nincs.

Viszont mivel elkerülhetetlen teljesen felesleges rajta gondolkodni én nem félek.. (Majd talán ha tényleg közel leszek hozzá)

De melyik a szörnyűbb: Meghalni és feledésbe merülni, vagy túlélni mindenkit akit szeretsz és egyedül maradni?

Inkább örülj annak hogy 2-3 millió spermából te élted túl. Te vagy a kiválasztott, szóval élj úgy hogy megérje :P

2014. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Felesleges félni tőle. Nem tudod elkerülni és úgy is eljön érted is. Ne ezeken a dolgokon rágódj, hanem azon, hogy hogy teheted minél értéksebbé az életedet. Te sosem fogsz fenn maradni örökké, de talán az emléked, ha alkotsz valami maradandót. Amúgy mindennek van jó és rossz oldala, ennek is. Ha majd odajutsz, akkor választ kapsz egy több ezeréves teológia problémára, bár azért nem kell elsietni a dolgokat.
2014. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem is foglalkoztat a téma hogy mi a lesz a tudatunkkal halálunk után... A haláltól személy szerint nem félek. Amitől esetleg vapaki fél a halál előtti fájdalom.


Érdekes téma, rengeteg nézőpont létezik:).

2014. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon ajánlott irodalom: Yalom könyvei, főleg az Egzisztenciális pszichoterápia, amennyiben nem félsz a szakszövegtől.

A halál az első egzisztenciális kérdés, és csak az tud valóban élni, aki, aki megfelelően képes hozzáállni és megvalósítja az autentikus életet.

2014. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
37%
Én is félek a haláltól . De ha olvastál volna bibliát akkor tudhatnád ,hogy a halál után a "jók" a mennybe kerülnek , és azt mondta ,hogy hihetetlen hely .Annál is szebb amit te csak eltudsz képzelni.. Najó ez furán hangzik :D
2014. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én nem félek a haláltól, sem a halál előtti fájdalomtól mert tudom hogy úgy is vége lesz:) attól félek hogy megmarad a tudatom, meg hogy mit szólnának a szüleim,szerelmem és a barátaim:( 15/f
2014. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ling-ce ***** válasza:
0%
A halálban az a legrosszabb, hogy itthagysz mindent, amit szerettél. Lehet, hogy egy más létrendből figyelheted az itteni eseményeket, de az mégsem ugyanaz, mintha szereplője lennél a dogoknak. Valahol mindenki fél a haláltól, mert az ember számára az a természetes, hogy él. A halál természetellenes, mert a bűn következménye. A bűn is ellenkezik a természetünkkel. Ha a bűn természetes lenne halálfélelmünk sem lenne. A következő élet ebből adódóan törvényszerűen létezik. Mint keresztyén abban hiszek, hogy ez egy másik létrendben folytatódik.
2014. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!