Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van ennek az életnek?

Mi értelme van ennek az életnek?

Figyelt kérdés

Az öngyilkosságon gondolkozok. Hogy miért? Egy csődtömeg vagyok, egy életképtelen, embernek nem nevezhető valami.

Közel 10 éve gurulok lefelé a lejtőn és egyre csak az van bennem, hogy miért is vagyok ezen a világon? Én nem látom értelmét az életemnek. A családom ugyan nem közösített még ki, de már ők sem hisznek bennem egy ideje, csak kötelességből, emberségből vagyok még a család része. Lennének terveim, 1 évem van az érettségiig, utána szerettem volna továbbtanulni, de addig (és lehet, hogy közben is) dolgoznom kéne. Ezzel nem lenen gond, de én kimondom, nem kertelek: azok a munkák, amik adódnak nem tetszenek. Fél évet voltam közmunkán, közben szerezetem egy szakmunkás bizonyítványt, a munkaügyiben ajánlottak is munkát, igaz csak segédmunkát, de nem vállaltam el. Most megint kitettek közmunkára, amit nem akarok csinálni. Elegem van belőle, hogy én csak erre vagyok jó. Én így nem akarok élni. Tudom, hogy ez kívülről úgy látszik, hogy csak a munka büdös nekem és nem fogok hazudni, részben igaz is. De ha esetleg egyszer bizalmat szavazna nekem, hogy valami értelmesebb, nagyobb felelősséggel járó munkát rám bízna, akkor azt a leghatározottabban mondom, hogy becsülettel csinálnám. De már nem is tudom hanyadjára ugyanezt a kört futom le... És most lett elegem. Nem látom értelmét már küzdeni.


Szerintetek mit csináljak ebben a lehetetlen helyzetben? Egész nap az öngyilkosságomon filózok. A családomhoz nem fordulhatok, az már biztos.


2014. júl. 9. 11:44
 1/5 anonim válasza:
Azt írtad már 10 éve vagy lejtőn de csak erről az egy problémáról írsz és szerintem nem ez miatt akarsz öngyilkos lenni hanem más dolgok miatt is amit nem írsz le. Mert úgy vélem ezzel meg tudnál birkózni ha előtte nem történtek volna olyan dolgok amik miatt így látod az életet. AZ élet van akinek könnyen megy van akiknek küzdeniük kell, ezt kapták a sorstól. Én is ilyen vagyok nagyon sok rossz dolog ért az életemben amiért 20-as éveimre úgy éreztem hogy teljesen csőd vagyok. Több évig tartott amíg összeszedtem magam és rájöttem hogyha küzdőnek teremtettek akkor küzdenem kell és nem hagyom senkinek hogy legyőzzön túl fogom élni az életet. Gondolj erre küzdj mutasd meg magadnak hogy nagyon erős vagy, legyőzöl mindent. HA most fiatalon eldobod az életedet akkor a későbbi esetleges boldogságtól fosztod meg magad. Később majd ha önerőből leküzdöd ezt akkor büszke leszel magadra hogy ilyen erős voltál és sikerült. Nekem sokat segített az álmodozás a jövő tervezgetése mert erőt adott és kizökkentett a valóságból. Próbáld meg elfoglalni magad valamivel amiben jó vagy és akkor rájössz hogy te is értékes ember vagy. Sokan küzdenek nagyobb gondokkal pl. halálos betegséggel és örülnének minden másodpercnek amit eltölthetnek. Az élet ajándék is tud lenni nemcsak szenvedés és gondolj bele hányan küzdenek azért hogy életben maradjanak te meg önként akarsz megválni tőle amivel a szeretteidnek is óriási szomorúságot okoznál. Légy erős, hosszú lesz az út de kitartással és erővel túl fogsz jutni ezen. Sok boldogságot és szép életet kívánok, remélem segíthettem.
2014. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha már azon a szinten vagyok, hogy nem akarok? Ha már belefáradtam, hogy egymilliárdodszorra is megaláznak, hogy hiába próbálok feljebb törni, valamilyen esemény mindig jön, ami elveszi a kedvem + emellett teljesen egyedül vagyok a problémáimmal? Egyszerűen nem akarok így élni tovább.
2014. júl. 9. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:

"munkaügyiben ajánlottak is munkát".." de nem vállaltam el"


Ezek után ne is csodálkozz, ha egy kavics őrzést se bíznak rád. Nem is fognak nagyobb felelősségű munkát adni, mivel egy betanított utcaseprést sem vagy képes elvégezni. Súly alatt te pár perc alatt összeroppannál.

2014. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Csak szólok a többi válaszolónak hogy írtam neki privát üzenetet hogy segíteni akarok de arra se vette a fáradságot hogy visszaírjon. Ennyit a súlyos problémáról.(Remélem azért nem lett öngyilkos)
2014. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" munka büdös nekem és nem fogok hazudni, részben igaz is"


Ennyi. No comment.

2014. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!