Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » ügyvéd vagy bróker?

ügyvéd vagy bróker?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy melyik "hivatást" válasszam. A tőzsde már 10 éves korom óta érdekel, és már rengeteget tanultam róla.

Viszont a joghoz, még egyáltalán nem értek, de szeretnék érteni hozzá. Viszont az a külömbség, hogy a bróker szakmához nem kell egyetem. Viszont a szüleim szeretnék ha elvégeznék egy egyetemet.

És még azt is figyelembe vettem, hogy ügyvédjelöltként kevesebb valószínűséggel kapnék munkát mint kezdő bróker ként.

Ti mit választanátok? Nem szeretném megbánni 5 év múlva, hogy az egyiket választottam a másik helyett.

Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm!



2014. júl. 10. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Bróker.
2014. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
82%

Ne csak arra gondolj, hogy most a jelen helyzetben melyik állással kapnál könnyebben munkát kezdőként, hanem arra is gondolj, hogy hogyan fogod magad érezni 10-15-20-30-40 (!) év múlva, ha az egyiket vagy a másikat választod.

Ügyvédként vagy jogászként valószínűleg sokkal többet kereshetsz hosszú távon, mint brókerként. Egyébként miért pont jog? Érdekel?

A brókerek világát egyre inkább átveszik a számítógépek, elektronikus platformokon történik minden, éppen ezért egyre olcsóbban nyújtják szolgáltatásaikat a brókercégek is, ami miatt egyr kevesebbet lehet brókerként is keresni. Ez a tendencia nem mondható el a jogi szakmákról.

Ha pedig érdekel a tőzsde, nem biztos, hogy azt jelenti, hogy bróker akarsz lenni. A bróker kiszolgálja az ügyfeleket, és teljesíti a megbízásokat. Megbízásokat akarsz teljesíteni 20-30 év múlva is?

Ha a jogi pályára lépsz, amellett tőzsdézhetsz is, lesz rá pénzed. Bármikor lehetsz hobbi tőzsdés, és bármikor elvégezhetsz egy fél-egy éves brókertanfolyamot, de fordtva már nem: nem lehetsz hobbi ügyvéd, és később nem hiszem, hogy ráadod a fejed, hogy 5 évet tanulj.

Ezt általában így gondolom, nem csak a jogról. Inkább végezz el egy egyetemet/főiskolát, amikor ott az ideje középiskola után, mert ha elmész dolgozni egy tanfolyam után, utána már nagyon nehéz visszamenni tanulni, és munka mellett tanulni borzasztóan nehéz, tapasztalatból mondom.

2014. júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszát! Sokat segítettél!

:)

2014. júl. 11. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!