Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne hasonlítsa...

Mit tegyek, hogy ne hasonlítsam össze magam folyton másokkal? (több lent)

Figyelt kérdés

Tehát van egy hobbim, zenélek. Az egyetlen problémám az, hogy képes vagyok mindig másokkal összemérni magam. Tudom, ez önmagában nem baj, csak az, hogy nem reálisan csinálom. Szóval nem a korombeliekkel (zenei és biológiai korban is értve) hasonlítom össze magam, hanem olyanokkal is, akik már tízszer annyi éve játszanak ugyanazon a hangszeren, vagy netán főiskolások, vagy szakmaként is űzik (én ezt a jövőben egyébként nem szeretném, de hobbinak megmarad).

A korombeliek között kimagaslóan jó vagyok (nem kérkedésként mondom, nem az én véleményem), de képes vagyok összetörni, hogy nem vagyok olyan jó, mint például egy főiskolás, pedig tudom, hogy ez szinte őrültség, hiszen hogyan is lehetnék jobb egy olyan embernél, aki már akkor csinálta amit csinált, amikor én még meg se születtem.


Van/volt valaki hasonló helyzetben?



#zene #hangszer #tehetség #tehetségesség #hasonlat #jó valamiben #rossz valamiben
2014. júl. 13. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyél büszke arra, hogy ilyen jó vagy!

Egyébként ez egy pozitiv tulajdonság, hogy profikkal hasonitod magad össze.

Azt jelenti van önkritikát. Ha túlzott - maximalista vagy - a zenélésben! :)

De ez nagyon jó, mert kitől is tanulhatnál, ha nem a profiktól???

2014. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Akkor jó :)

Azt ugye írtam, hogy nem szeretnék zenész lenni, viszont az meg nem rossz, ha egész életedben csak magadnak játszol (meg a szomszédoknak :D)? Ezért szoktam nézni a "nagyokat", hogy milyen jó nekik, biztos jó ilyen szép nagy teremben zenélni, de aztán eszembe jut, hogy nem akarok zenész lenni, nem is nagyon bírnám, viszont akkor ugye sose lehetnék egyedül egy olyan színpadon.


Visszaolvasva elég hülyén hangzik, de remélem érthető :)

2014. júl. 15. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!