Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok néha erőszakos...

Miért vagyok néha erőszakos másokkal? Hogy lehet ezen változtatni? Már nagyon szégyellem magam, többi lent! 13/L

Figyelt kérdés

Mindig is forrófejű voltam, lehet, hogy az apámtól örököltem. Kiskorom óta csak azt látom a családomban, hogy apám leordítja anyámat, minden kis dologért, pl. kevés cukrot kapott a kávéjába, stb. Anya meg bármennyire is vissza akarja tartani, el kezd sírni, mert ő MINDENT megtesz apáért, apám meg le se szarja, és mindig ebből vannak a balhék. Lehet, hogy ez maradt meg bennem, hogy akkor nekem is ordítoznom kell a másikkal? De csak a nővéremmel és anyámmal merek ordítozni, de velük nagyon. A nővéremet többször is megütöttem, de nem akartam, csak mondott egy aprócska dolgot, pl. "idehozod a telefontöltőt?" én meg el kezdtem ütögetni a kezét, hogy nem vagyok a csicskája, vigye oda ő. Pedig rengeteg dolgot köszönhetek a nővéremnek, nagyon sokat segít a tanulásban (a szüleimmel ellentétben) és nagyon sok ruhát ad, ha az már neki kicsi. Mégis ilyen vagyok vele. Anyámmal is. Miért? ( Ha ez számít, apámmal nem merek ordítozni, mert ha nem csinálom azt, amit mond, már jön az ordítozás meg a pofon :'( )

Néha kitértem a tárgyról, de mi miatt van ez? Normális a viselkedésem? Egész kicsi korom óta ezt csinálom, fogalmam sincs, miért.. Talán mert mindig láttam, hogy apám is ilyen? Ha valaki tud, kérem segítsen, és bocsi, hogy hosszú lett, de azt muszáj volt magamból kiírni.



2014. jún. 30. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek felnőttektől tanul. Ezért nyilván apádat okolhatod, hisz általában a gyermek az ellentétes nemű szülőétől tanul meg több dolgot. Próbáld visszafogni magad, légy türelmesebb és amikor érzed, hogy robbansz ki, akkor próbáld még egyszer lassan, érthetően és szépen elmondani a kívánságod. Eleinte talán (biztos) nehéz lesz, de próbálkozni szabad :)

Én is régebb amikor tiszta ideg lettem mindenért, akkor elkezdtem tanulmányozni a meditációt. (bár ezt nem ajánlóm, mert evvel lehet ha nem a vallásodat pártolod, de megtanulhatnád vele a türelmet. :)) remélem segítettem.

2014. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
segítettél :) köszönöm
2014. jún. 30. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok

:)

De csinálhatod fokozatosan is, hogy könnyebb legyen.

például:

kipróbálod, hogy egy héten 2-szer visszafogod magad.

majd egy héten 3-szor fogod vissza magad.

4-szer egy héten

5-ször egy héten

és így tovább.

És evvel annyira nyugodt és türelmes leszel, hogy talán még a édesapád is példát vesz tőled :)

2014. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szabó Sándor Zsolt válasza:
100%
2014. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!