Lelki öregség? 18/l

Figyelt kérdés

Szoktam azon gondolkozni, hogy annyira nem illek bele a mai felfogású emberek társadalmába, hogy, bár én keresztény vagyok, -csak már évek óta nem járok templomba, de azért az alap erkölcsi értékeikben hiszek- lehetséges lenne, hogy az én lelkem öregebb, mint a tinicsitriké (szépen fogalmaztam). A Föld populációja nemrég ugrott meg, a nagyobb rész fiatal lelkekből áll...

Mások csak a pasikon, meg a divaton problémáznak, én meg... Tudom, mindenki azt gondolja magáról, hogy ő különleges, más, mint a többi. Én is. Pedig voltak depis hónapjaim, amikor nem néztem meg, jön-e autó, az átkelés előtt, hisz' úgyis mindegy.

Sokan mondják, hogy ilyen korban a bulizással voltak csak elfoglalva, de engem az nem köt le, én filózni szeretek, megismerni eszmeáramlatokat stb., de főként magamat. Célokat tűzök, 18 éves létemre megírtam a bakancslistám, mert szerintem nem 30 évesen kell úgy felkelni, hogy ki vagyok és mit akarok. Mondhatjuk koravén b*****lan k****nak is.

A boldogságot nem hiszem, hogy megtalálom az életben. Nincs.

A családom széthullóban, a barátaim se a régik, elkerülünk más városba, tesóim megnősültek, apám sose tudta kimutatni az érzelmeit. Én családot nem akarok. Nem vagyok karrierista, csak tudni szeretnék. Mármint olyan témákban pl. pszichológia, amik érdekelnek. Nem életcélom felszedni egy milliomost, és valami villában a vitrinben lenni, akit mutogatni lehet.

Keresem az igazi emberi kapcsolatokat.

Mi van velem?Baj rendesnek lenni?



2014. júl. 29. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hm, nálam is kb. ugyanez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy én már úgy gondolom tudom ki vagyok, és bár érdekel a pszichológia és a filozófia, én inkább a természettudományos alapú megismerésére vágyom a világnak. Magamra kívülállóként tekintek a világ szempontjából, pedig vannak barátaim, de a családom az nekem is széthullott...a boldogságban én sem hiszek, inkább egyfajta lelki békében és kiegyensúlyozottságban. Baj nincs veled, odáig ameddig tudod, hogy a környezetedet kezelni és sorsodat irányítani, már amennyire ez lehetséges.


21/F

2014. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban,te is kiválasztott vagy,küldetéssel :) 18/F.

Amikor birodalmat alapítok,segíts nekem.Meg lesz osztva a hatalom,és mindenki boldog lesz.Egyébként elárulom,hogy a tragédia tett azzá aki lettél.én láttam édesanyámat felakasztva,láttam halott embert...azt hittem vége a boldogságnak.Pedig nem.Sok ilyen ember kell mint mi,mert mi igazán tudnánk használni az eszünket.Javaslom,olvass sokat,tanulj sokat (nem leckékre gondolok) tapasztalj sokat,legyél jó megfigyelő,ember ismerő,és felnőtt korodban pláne jól fog ez jönni :) végre egy női tagot is találtam.Egyébként nem baj,hogy ilyen vagy.Nekem nem.Én kifejezetten imádlak ezért.

2014. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ui,beszélgethetnénk. :)
2014. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
De jó hogy ilyen sokan vagyunk :D 16/F
2014. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyes, szerintem Te a klónom vagy. :D
2014. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem elég jó pszichológiai könyveket olvasol.

Ajánlom Yalom, Fromm, Frankl, Lauster, Buscaglia és Buber (ha keresztény vagy akkor főleg a két utóbbit) könyveit. Segítségükkel én nagyot léptem előre, nem is fiatalon. Van boldogság, de az ajtaja kifelé nyílik, azaz mások felé kell fordulni szeretettel (aminek a hogyanja megtanulható) ahhoz, hogy boldoggá tegyünk másokat. Ugyanis önmagunkat boldoggá tenni nem lehet, aki erre törekszik az soha el nem érheti, minél jobban szalad utána, annál messzebbre kerül. A végletes narcizmus és a tökéletesen önzetlen szeretet ugyanazon egyenes két végpontja, mely egyenesen minden ember megtalálhatja önmagát, csak nem mindegy, merre halad.

2014. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

a különleges résszel igazad van. pont annyira vagy keresztény, mint bárki más, és amíg enm tudod eldönteni, hogy ki vagy, nem is különbözöl az átlagtól.


a föld populációja nem a magyaroktól és még csak nem is európától ugrott meg, hanem főképp a távolkeleti országokban, róluk nem sok tapasztalatod lehet, de egy átlag indiai nő távolabb áll a bulizástól pasizástól.


a bakancslista is csak egy értelmetlen divat. amikor meghalsz, nem viszed magaddal a fotókat amit nevetgélve mutogatsz szentpéternek a bejáratnál. természetesen mindenki mást talál értéknek az életben. ha megismersz elég vallást és ideológiát, rájössz, hogy a kereszténység csak töredéke a világnak és a belőle felfogott igazságnak.

2014. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Caszanova válasza:

Sziasztok!

Jaj, úgy örülök, hogy korombeli, hasonló gondolkozású fiatalokat találok! (18/F) Engem is nagyon érdekel a filozófia, pszichológia, rengeteg ilyen témájú könyvet olvastam már. Nagyon szeretek ilyesmiről beszélgetni is, de sajnos a környezetemben élők közül kevesen osztoznak ebben a felfogásomban.

1. évemet végeztem most el az egyetemen, mert egy évvel hamarabb kezdtem az iskolát. Hasonló eszmevilágú emberrel nagyon szívesen beszélgetnék, de nem akarom ráerőszakolni magam senkire, úgyhogy aki benne lenne, írjon! :)

Egyetlen részére reagálnék, hogy ne legyen túl hosszú a válaszom: szerintem meg lehet találni a boldogságot. Szerintem másokat kell boldoggá tennünk ahhoz, hogy mi magunk boldogak lehessünk; elcsépelt szlogen, hogy jobb adni, mint kapni, de sok helyzetben lehet igaz.

Elképzelni a helyzetet szerintem úgy lehetne jól, mintha megpróbálnánk felemelni magunkat.

Végezetül pedig egy nagyon értékes tapasztalatomat, megfigyelésemet osztanám meg veletek: az emberek alapvetően az intimitást keresik. Ez az, amire szükségük van, hogy megértsék őket, hogy őszinte kapcsolatot tudjanak létrehozni egy másik emberrel. Lehet támadni, ellenérvelni, vitázni is szeretek. :)

2014. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Akkor nem vagyok egyedül ebben a különcségben de én nalatok is kicsit masabb vagyok szeretek az emberrol olvasni jobban szeretem a maganyt es a nyugottsagot.olvasni csak az agyi mikodesrol a lelekrol es mas egyeb embernek fel foghatatlan dolgokrol.nem hiszek semmiben a halal utan a ket lehetseges mod ami tortenhet hogy az agy egy alom szeru kepet verit eled es azt hiszed mennynek vagy pokolnak mi elott teljesen lealna vagy reinkarnacio.de en nem akarok halalom utan ujja szuletni semmi keppen en a sajat on tudatomma a sajat kis alom vilagomban akarok maradni orokke.elet ertelmerol vélemény semmi nincs ilyen van aki valamilyen orszag/vilag meretu valtoztatasra szuletett de a koz embereknek nincs semmi ertelme az életnek orulok ameg ki tudom hasznalni a nem tudom mit mett iskolan kivul tarsasagba nem megyek.de ott mindig velem akar logni mindenki en pedig szepen vissza utasitom az ajanlatot inkabb az a vezer tipus vagyok.egy célom van az eletben hogy gazdag legyek es tudjak segitebi a raszoruloknak pl hajlektalanok arvak betegek stb...szoval nagyon kulonc vagyok.
2014. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szeretem mikor a "különc" szót használják,meg a "kívülállót".Ne mondjátok magatokra ezt,ez egy sértő jelző.
2014. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!