Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzek önbizalmat a...

Hogyan szerezzek önbizalmat a barátkozáshoz, az ismerkedéshez és az élethez?

Figyelt kérdés

A gimiben nagyon sokáig visszahúzódó, csendes figura voltam, akit általában senki sem vett észre. Volt két barátom, akik segítettek túlélni ezeket az éveket, de ők is hozzám hasonlóak voltak, így sok dologból kimaradtam, amiket most nagyon sajnálok. Az utolsó két évben azonban kezdett megjönni az önbizalmam, és rájöttem, hogy nem másokban, hanem magamban kell keresnem a hibát - sokáig ugyanis az osztályomat okoltam amiatt, hogy kiközösítenek. Elkezdtem figyelni magamra, az öltözködésemre, a viselkedésemre, és eljutottam oda, hogy már képes lettem beilleszkedni a társaságba, de még mindig nem értem el azt a célt, amit kitűztem magam elé. Az is nehezemre esett eleinte, hogy társaságban megszólaljak, és ezt bizonyos szintig le tudtam küzdeni, de még mindig vannak gondjaim. Például idegen, vagy kevésbé ismert emberekkel alig tudok néhány értelmes szót váltani, míg ismerősökkel, barátokkal nincs ilyen probléma. Valami blokk van az agyamban, amitől úgy érzem, úgysem érdekelné őket, amit mondok, és hogy csak hülyét csinálok magamból. Félek, hogy valami marhaságot mondok.

Olyanok segítségét várnám ebben a témában, akik esetleg már végigjárták ezt az utat, és tudnának néhány hasznos tanácsot adni ahhoz, hogyan növeljem az önbizalmam.



2014. júl. 29. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg sportolj valamit
2014. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
You tuben keress rá Kassai Csillára
2014. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvass könyveket a szeretetről (Fromm és Buscaglia), és folytasd tovább a változást.
2014. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
63%

Mivel szerintem is ez az egész agyban dől el, így csak gondold végig:

ismeretlenek --> nem ismernek --> így, ha magabiztos vagy és magad adod, akkor vagy szimpatikus leszel nekik vagy nem (de ez utóbbi nem a te hibád!); az ismerősökkel meg vszínű azért tudsz jobban elcsevegni, mert ők már ismernek = nincs min aggódni.

Az én véleményem szerint akinek pedig a te "igazi" magad nem tetszik azzal nem érdemes foglalkozni.

2014. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zakos válasza:
Nekem Csernustól a Kiút segített. De készülj fel rá, hogy nem a könyv fogja megoldani a problémáidat, hanem leírja, hogy hogyan oldd meg magad. Nem ugyanaz. De aztán ne kezdd el habzsolni a könyvet, mert ahogy írja is, ha hirtelen olvasol el ennyi anyagot, egyfajta zombiállapotba kerülsz, akárcsak én, mert 1 nap alatt száz oldalt olvastam.
2014. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Dale Carnegie - "Sikerkalauz" trilógiáját ajánlom. Hasonló gondom volt, bár én nem foglalkoztam azzal, hogy netán hülyét csinálok magamból, lesz ami lesz, 'oszt csá'.
2014. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!