Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogyan viselkedjek...

Mit tegyek, hogyan viselkedjek, hogy végre ne féljek önmagamat adni?

Figyelt kérdés

Már szörnyen régóta foglalkoztat ez a kérdés, mert egyszerűen megkeseríti a mindennapjaimat.

Szörnyen utáltam mindig is szerepelni, sok ember figyelmét felhívni magamra. Barátaim nem mindig voltak, de nem utáltak sehol sem, elvoltak velem, de ha jött más, mindig azt választották inkább. Szinte mindenhol csendes voltam, alig beszéltem, pedig néha rengeteg mondanivalóm lett volna. Féltem az emberektől, az utóbbi időben pedig rájöttem, hogy mindig attól tartottam, mit gondolnak rólam. Ezért mindenkivel kedvesen viselkedtem, ha segíteni kellett ott voltam, mégsem szereztem barátokat.

Még a mai napig sokszor beképzelek dolgokat, például ha hallom, hogy nevet valaki, vagy hogy sugdolóznak, rögtön az fordul meg a fejemben, hogy biztosan rajtam nevetnek, engem beszélnek ki, ettől pedig lelkileg szörnyen rosszul érzem magam. Ha valaki nem úgy néz rám, nem úgy szól, már rögtön magamba zuhanok, és ezzel nem tudok mit kezdeni, pedig pontosan én is tisztában vagyok vele, hogy ez hatalmas baromság. A véleményemet is félek kinyilvánítani, mert attól tartok, hogy valami olyat mondok, amit nem kéne, és kinevetnek vagy megharagszanak rám.

Ha önmagam vagyok, teljesen más a viselkedésem. A legjobb barátnőm is meglepődött, amikor elmondtam neki, hogy másokhoz hogyan viszonyulok, mert ezt az énemet ő egyáltalán nem ismerte...

Annyira szívesen lennék önmagam, pörögnék, viccelődnék másokkal, elmondanám a véleményemet, satöbbi. Nem akarok attól tartani, hogy mások mit gondolnak, vagy hogy ki nem bír. Mindenen túl sokat agyalok, mindent túlgondolok.

De képtelen vagyok rá. És ez nagyon bánt.

Tudnátok nekem tanácsokat adni? Hogy mit kéne tennem, ha valakinek van, akkor leírhatnátok a tapasztalataitokat, vagy bebizonyítani, hogy más emberek véleménye nem annyira számít, mint én azt gondolom. Hatékony segítségre lenne szükségem, mert ezt már egyszerűen képtelen vagyok elviselni. Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)



2014. aug. 10. 13:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mindenkinek meg akartam felelni, ezért sokszor nem azt mondtam ki, amit valójában gondoltam, hanem amit hallani akartak.
2014. aug. 10. 13:11
 2/9 anonim ***** válasza:
érdemi választ nem tudok adni, de nem vagy egyedül ezzel a problémával. Amit leírtál szóról szóra igaz rám is:(
2014. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Azért köszi a választ! :) Remélem mindketten megtaláljuk erre a megoldást.

Én amúgy mindig féltem attól, hogy csalódást okozok másoknak.

Várom továbbra is a válaszokat!

2014. aug. 10. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne agyalj annyit! Add önmagad. Lesz aki szeret, lesz aki nem. Mindenkinek a kedvébe úgyse lehet tenni.

Figyel oda a gondolataidra, mert azokkal teremtesz. Ezeket a vírusmondatokat, hogy úgyis rólam beszélnek.... szóval nincs önbizalmad! Mert magadat felválalni, ha meg rólad beszélnek, kit érdekel, legalább téma vagy! :D jobb mintha nem is vennének észre :D Nem kell mindenkinek segíteni, ezzel nem lehet barátokat szerezni. Az önbizalom, a kisugárzás ami számít. Ha stabil egyéníség vagy akkor vonzani fogod az embereket, addig, csak az élettől kapod a leckéket, hogy idelye lenne már megerősődni lelkileg.

https://www.youtube.com/watch?v=IBNInA25Js8

2014. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fenti videó nemcsak párkapcsolat, hanem simán mindenféle kapcsolatokra alkalmazható.
2014. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2014. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld pacsi! :) A videót pedig mindenképp meg fogom nézni.

Még jöhetnek válaszok, várom őket!

2014. aug. 10. 23:39
 8/9 anonim válasza:

Én is beképzelek sok dolgot, hogy rajtam nevettek, engem néztek, rólam beszéltek, stb... És ezekkel már a saját agyamra megyek XD Meg én is mindent túlgondolok és ez elég idegesítő..., mert például egy jó barátom nem úgy válaszol nekem vissza ahogyan én akarom (mert épp rossz napja van vagy ilyesmi) , már rögtön arra gondolok, hogy rám haragszik, meg hogy velem van a baj!

Én sem tudom, mit lehetne ezzel kezdeni, néha saját magamat kergetem bele a depizésbe ezekkel, hogy olyanokat magyarázok bele a dolgokba amik nincsennek is! Szóval nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni, de leírtam, hogy lásd, más is érez így mint te! :D

2014. aug. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!