Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiányos vagyok 15...

Önbizalomhiányos vagyok 15 éves? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nemtudom. Egyszerűen. Kitűnő tanuló vagyok. Most kezdem a gimnáziumot. Mások véleménye szerint szép vagyok. Néha én is így érzem, de van, hogy teljesen elszáll az önbizalmam. Nem vagyok az a nagyon-nagyon vékony lány, de nem vagyok kövér sem. Mégis nagyon zavar ez a dolog. Kivülről úgytűnik, hogy van önbizalmam, de valójában nincs. A tanulással sosem volt gondom, mindig kiállok az igazamért. Pl.általánosban minden jó volt nem izgultam egy versmondásért vagy h kikell állnom az osztálytársaim elé...De most annyira félek. Félek,hogy elrontom és kigúnyolnak. (Pedig még nincs is iskola.:DD kész őrület) Maximalista vagyok. Félek, hogy nem leszek elég jó.Hogy nem felelek majd meg az osztálytársaimnak, hogy nem fognak befogadni. Valami önbizalomnövelési tipp? Nagyon megköszönném, ha értelmes válaszokat adnátok.:)

2014. aug. 18. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Jahh és lány vagyok.:)
2014. aug. 18. 11:46
 2/7 anonim ***** válasza:

Gárdonyi szerint az embert a fantáziája ijeszti meg. Neked jó a fantáziád, el tudod képzelni a lehetséges variációkat. Így képzelted el, hogy rossz is lehet. Próbálkoztál már azzal a gondolattal, hogy amely ennek a fordítottja? Az újtól lehet félni, de nem kell túlzottan, mert a félelem sok képességet visszafoghat.

Te jótanulóként válaszold meg magadnak, hogy mi a célod: megfelelni mások szeszélyeinek (ami rendkívül sok lehet), vagy saját utadon akarsz járni.

Nyilván tizenévesként fontos minden vélemény (később is az lesz), de ne rettegj, mert vannak sikereid, és abba a bizonyos osztályba hozzád hasonló képességűek jutottak be. Valószínű, hogy elég értelmesek ahhoz, hogy ne a kiközösítés műveletét kezdjék el mihamarabb.

Fel a fejjel és sok-sok sikert!

2014. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a sport növeli az önbizalmat
2014. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ez butaság!Ilyenért nem kell félni, ha valamit elrontasz egy tanórán, senki nem fog kigúnyolni!Mindenkivel megesik ilyen. :)

Egyszer matematika órán volt egy nagyon könnyű kérdés, és felszólított a tanár, hogy mondjam meg rá a megoldást, én meg nem tudtam.Kissé kellemetlen volt, de senki nem nevetett ki.Miután kicsengettek, SENKI nem jött oda, hogy milyen béna voltam, hanem mindenki ment le szünetre, ezzel nem foglalkoztak.

Te se foglalkozz ezzel, ha valamit elrontasz akkor elrontasz!Senki nem tökéletes! :)

2014. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én félek,mindig azt gondolom hogy próbálkozhatod máskor,de ez nem mindig így van,biztos légy önmagadban,igaza van a 2.-nek
2014. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sportolj! a mozgás jó kedvre derít és az önbizalmad is megjön. Szerezz barátokat, és szórakozz velük.
2014. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Énis most tartok itt, most megyek középiskolába csak én fiú vagyok.

Gondolj arra hogy más is még idegenkedik mert új az osztály, de ez teljesen normális. Ha jó emberismerő vagy akkor keress hozzád hasonlóakat az osztályban és elősször velük barátkozz. Ha már van 1 gyerek akivel jól kijössz az már egy biztosabb pont az osztályban. Gondolom előbb lesz lány ismerősöd onnan mint fiú. Könnyebb lesz a szintén visszahúzódó gyerekekkel barátkozni akik szintén nem akarnak kezdeményezni, de nyilván ők is akarnak új kapcsolatokat létesíteni. Ha már ők tudják, hogy nem kell félni tőled ők is sokkal nyitottabbak lesznek és mindannyian önbizalommal eltelve jobban beilleszkedtek. Mellesleg ha lesz az osztályban az általánosból ismerős akkor barátkozz vele.

2014. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!