Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudom hogy milyen a...

Honnan tudom hogy milyen a kommunikációs készségesem? Érdemes így olyan szakra mennem aminek követelménye a jó kommunikációs készség? Ez pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

Idegenek közt, nagyobb társaságban, csak akkor beszélek ha kérdeznek, és akkor is csak röviden, magamtól soha nem szólalok meg.

Ha idegennel vagyok kettesben, eltudok beszélgetni vele, de jobban szeretem ha én tölthetem be a kérdező szerepét, és sokszor akkor is helyeselek ha egyébként tök nem értek egyet, mert nem akarom/tudom/merem kifejteni a véleményem.

Ha ismerőssel vagyok, és van közös témánk illetve van miről beszélgetni akkor azt szívesen teszem.

Viszont ha nincs mondanivalóm, nem kezdek el beszélni a semmiről.

Kevés ember előtt nyílok meg igazán, és beszélek önfeledten bármiről.

Családom körében van hangom, és kimerek mondani mindent ami a szívemen van.

Lényegében nem szeretek beszélni, de tudok ha nagyon muszáj, viszont nem akárkivel, akármikor.


Érdemes így olyan szakra mennem aminek követelménye a jó kommunikációs készség? Ez pontosan mit jelent? 18/L



2014. aug. 20. 18:54
 1/2 anonim válasza:

Hát, szerintem a jó kommunikációs készség azt takarja, hogy "bárkivel" képes vagy kommunikálni. (...)

Ahhoz, hogy valaki jól tudjon kommunikálni akár idegenekkel nyitottnak kell lennie.

Fiatal vagy még, lehet, hogy tanulás és gyakorlat közben ráérzel az ízére, és valamelyest változik majd benned.

Ezt Neked kell eldöntened, tudod-e vállalni, úgymond a súlyát cipelni (ha dramatizálni szeretnénk).

2014. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ha idegennel vagyok kettesben, eltudok beszélgetni vele, de jobban szeretem ha én tölthetem be a kérdező szerepét, és sokszor akkor is helyeselek ha egyébként tök nem értek egyet, mert nem akarom/tudom/merem kifejteni a véleményem."


Csak azért másoltam át,mert ezen a ponton is kapnál visszajelzést a kommunikációs készségedről.Ha nem értek egyet valakivel akkor el tudom-e magyarázni neki úgy a véleményem,hogy ne sértődjön meg,ne értse félre? Azt gondolom ezen az alapon is lehet közös témát kovácsolni és könnyebben megy a beszélgetés egy idegennel is.Ha érdekel a kommunikáció és szívesen tanulnád akkor jelentkezz rá nyugodtan. Mit is jelenthet a kommunikációs készség? Már az ókori bölcsek is éltek vele akkor retorikának mondták aminek helyes fordítása,szónoklattan.Nagyon szeretném ha a olvasnál róla.

Megkérlek,a "ha nem értek vele egyet" akkor is közöld a véleményed ha valakivel nem értesz egyet,mert a másik a te véleményedből fogja tudni:milyen beállítottságú emberke vagy és azt is meddig mehet el nálad? Önmagunk felvállalása erősíti a jellemünket!

2014. nov. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!