Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindenen sírok, hogy edződhetn...

Mindenen sírok, hogy edződhetne meg a lelkem, hogy legyek kemény? 17/L

Figyelt kérdés
Mindjárt 18 vagyok, az életem romokban, depressziós vagyok. Mindennek a tetején pedig senki nincs mellettem. Ha csak arra gondolok mi lesz velem a jövőben, folyton elbőgöm magam, nagyon érzékeny vagyok. Mit csináljak hogy több önbizalmam legyen? Valaki hasznos tanácsot..
2014. aug. 22. 14:58
 1/3 anonim válasza:

Nem könnyű ebben az ügyben hasznos tanácsot adni... De próbálok segíteni. Szóval: van, aki érzékenyebb típus. Ráadásul a kamasz kor, a sok hormonális változás a testedben, mind-mind ront a dolgon. A sírás önmagában nem gáz, és minél jobban nem akarod, annál többet gondolsz rá, annál jobban ott van a fejedben, és annál könnyebben bekövetkezik. Nem maga a sírás a gond, hanem ami kiváltja. Nyilván a világot, ami körülötted van, rossznak látod. Ezen kell változtatnod. Keress olyanokat, akikre támaszkodhatsz. Beszélgess a rokonokkal, akiktől segítséget várhatsz. Akkor nyilván van egy-két haver, akikkel el tudsz beszélgetni. De sajnos elsősorban Te vagy az, aki változtathat a világképeden, és a helyzeteden. Gondolkodj, mérlegelj. Tegyél azért, hogy jobb legyen, és próbáld a jó oldalát nézni a dolgoknak. Találj magadnak olyan dolgokat, amiket szeretsz csinálni. Rendezd, és oszd be az életed. Tudom, könnyű mondani. De hidd el, megtenni sem sokkal nehezebb. Amúgy egy mesesorozat főcímdala jut eszembe, ami nagyon igaz: "Nyitott szemmel járj, és nyitott szívvel élj, s akkor mindenki kedvel majd. Meglátod, ne félj. Ez csak egy jó tanács, de szívből jövő. Fontos, hogy bízz magadban, mert hidd el, ez a fő." Szóval: gondolkodj, tervezz, rendezz, és közben meglátod majd a jót. És ne feledd: ha azt tudod mondani tiszta szívből, hogy boldog vagy, akkor az is vagy. Ha segítség, támasz kell, írj. Szívesen segítek. :)

17/F

2014. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A haverokkal nem lehet ilyenekről beszélgetni. Barátaim nincsenek. Neten sok emberrel beszéltem már erről, de semmi nem javult.
2014. aug. 23. 16:04
 3/3 anonim válasza:
Ha gondolod írj rám. :) Szerintem elég jó emberismerő vagyok. Megbeszélhetjük, amit szeretnél. Nem állítom, hogy tudok segíteni, de megpróbálhatok. Viszont most átnézik a válaszaimat, és lehet törölnek is, mert írtam egy nagyon csúnya szót az egyik válaszban (ráadásul még ki is csillagoztam), úgyhogy lehet közben eltűnök, de majd írok... :D
2014. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!