Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Skizoid személyiségzavarról...

Skizoid személyiségzavarról mit tudtok? Esetleg van is itt olyan aki annak tartja magát?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Aki skrizofid,az nem tudja önmagáról,hogy az.Ezt csak a környezete veszi észre.Ha figyelmezteteik a furcsaságaira,akkor vagy letagadja,vagy éppen megharagszik és agresszív lesz.
2010. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az anyósom az. Szörnyű, nem hiszi el magáról, de azért kotlával a fején alszik, hogy ne tudják mosni az agyát.

De többféle skizofrénia van, úgyhogy így általánosságban nemigen lehet elmondani, hogy milyen tünetei vannak. (De általában az, hogy nem tudja, hogy baja van, és depressziós, az tünet.)

2010. jan. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erm szerintem az első 2 válaszoló másra gondol mert skizofrén és skizoid az teljesen más


Skizoid : "Az ilyen betegségben szenvedők nem érdeklődnek a társadalmi kapcsolatok iránt, így magányosak, de nem is hiányzik nekik az emberekkel való kontaktus, kommunikáció. Érzelmeiket nem fejezik ki (hiszen ebben az értelemben hidegek), a szociális készségeik általában rosszak. A kritikára és a dicséretre nézve közönyösek, a társadalmi normák sem érdeklik őket. Nem vágynak szexuális kontaktusra."


A skizofrén az kicsit összetettebb , de olyasmi mint amit az utolsó válaszoló írt paranoid, hallucinációk , depresszió stb de ez csak 1-2 példa rá

2010. jan. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen a skizofrénia és a skizoid személyiségzavar 2 külön dolog.
2010. jan. 16. 08:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
és én sajnos a skizoid-ba tartozok utálom ha valaki hozzám közeledik vagy ha meg kell szólalnom számomra az otthon a legbiztonságosabb és ki se mozdulok
2010. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem nem az az anyósod...a skizoid személyiség zavar... az zárkozótt nem beszél..semmit se... és sokszor lefagy és csak egy helyben áll stb..tudom a volt barátom az volt :((((( :'((
2010. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is az vagyok, rühellem az összejöveteleket, mindent csak kényszerből csinálok!
2019. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!