Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van remény? Mit lehet tenni...

Van remény? Mit lehet tenni ebben a skizoid helyzetben?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok .Esve. 35 éves vagyok bipoláris skizofréniás, ami kezelhető, olyan, mint a mániás depresszió. Ennek ellenére dolgozom, méghozzá nyelvtanárként, de teljesen kikészül szellemileg három óra munka után is. Jelenleg apukám segit anyagilag ,de ő is szegény, albérletben él ,mert csődbe ment. Volt egy nagy házunk, de eluszott. semmire, senkire nem számithatok anyagilag.

Ha nem teljesitek jól, még az állásomból is kirugnak.

miért ilyen igazságtalan az élet?

Akik betegek kb 25 000 ft jár havonta rokkantnyugdijnak, de én még nem léptem ezt meg, mert akkor ennyit se dolgozhatnék.

Arra gondoltam, hogy valami kevésbé megterhetlő munkát végezzek. Mit tanácsolnátok, mit tennétek a helyemben?

A párkapcsolatom is tönkre ment a betegségem miatt, meg azért ,meg a gyógyszerektől egyenlőre nem lehet gyerekem.

Nagyon magam alatt vagyok. Nézem a párokat, meg a babás mamákat, és csak otthon merek sirni, hogy ez nekem nem fog megadatni. Sem a pénz, miatt, sem a pár hiján.

Már egyszer kimentem külföldre ,hogy pénzt gyüjtsek, legalább egy lakásra, hogy akkor vállalhatok gyereket, de csak egy évig birtam. nagyon nehéz igy betegen dolgozni.

Ti mit tennétek?


2010. júl. 21. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
Először is ki kéne húzni az internetkábelt.
2010. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Otthon is fogadhatnál tanulókat, azért is elé jó pénzt lehet kérni.Amúgy miben nyilvánul meg a betegséged?
2010. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Könnyű mondani, de nem hagynám, hogy elnyomjon a depi. Tenni, tenni, tenni, tenni, még akkor is, ha nem akarom, ha megszakad a szívem. Sokat számít a hozzáállás, tudom, hogy nehéz és lehetetlennek tűnik, nekem is vannak nehéz napjaim, heteim, de nem szabad abbahagyni! Én beteg vagyok (pikkelysömör) meg tudja keseríteni az életem, főleg, ha arra gondolok, hogy gyógyíthatatlan, de nem adom fel!

Van párom is, elég régóta( több, mint 4 év), neked is sikerülni fog, próbálj pozitívan gondolkozni!

Hajrá, ne add fel!

20/L

2010. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pszichológus hallgató vagyok. Most voltam szakmai gyakorlaton, egy bp-i pszichiátrián. Ott volt alkalmam elbeszélgetni egy bipoláris skizofréniás bent fekvő nővel. Ez a tapasztalatom után csodállak, hogy dolgozol, és céljaid vannak. Ne merülj el ebben, ne bújj el a betegséged mögé. A célok nagyon fontosak, kis lépésben megvalósíthatóak. Én a helyedben különórákat vállalnék, mint nyelvtanár, akkor egyben nem kell sok órát leadni, és még keresel is vele. Gondolkoznék egy továbbképzésen, gondolkoznék őszre nyári tábor szervezésében (ha vannak hozzá segítőid, ahol Te, mint nyelvtanár lennél lent, játékos gyakorlatok, stb.) Akár felnőtteknek szerveznék csoportot. Maradj a szakmádnál, és lelj benne sikereket. Egyéb cél bármi lehet, ami a magánéletet illeti. Egyszerűen annyi is, hogy elmész fodrászhoz. Elmész futni (igen jó hatással van az endorfin termelésre), jobb lesz a közérzeted. A gyógyszerek szedését ne hagyd abba, de bemehetsz a pszichiátriára, hogy állítsanak az adagon, vagy írjanak fel mást, mert úgy érzed, ez nem megfelelő neked. Most lehet, rossz ez a tanács (nem ismerek minden körülményt), de be is feküdhetnél egy pár napra, míg a gyógyszereket beállítják. Ott van lehetőséged pszichológussal is elbeszélgetni, véleményem szerint jót tenne, talán nem is azok a problémák gyötörnek elsősorban, amiket ide leírtál, jó lenne mélyebben leásni, talán megszabadulnál néhány tehertől.

2010. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"A remény hal meg utoljára!"

Van remény!Remény még a legrosszabb esetekben is van!Hinni kell benne!:)

Sok sikert és szerencsét!Állj talpra valahogy!SZurkolok neked!:D

2010. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1. válaszoló.

Nem bujok a betegségem mögé, de látszik ,hogy lila fogalmad sincs erről.


Kb. 10 éve kezelnek ,eleinte még elég jól hatottak a gyógyszerek, és jobban dolgoztam, párom is volt, de mára nagyon lennt vagyok. Az a nehéz, hogy nem tudom sokszor kontrollálni magam, és a munkahelyen ez nem lehetséges.

A magántanitványaimmal sosincs gond, ott nem fáradok ki.

Jó lenne egy pszichológussal beszélni, ez igaz, mert akik eddig " beszélgettek" velem, az minden volt ,csak nem gyógyitás.

Sajnos az anyám is öngyilkos lett, ö is bipoláris volt, és nem sok szeretet kaptam, ennek ellenére csinálom ,mert tul akarom élni. Valahogy nem tudok kapcsolatot kialakitani emberekkel ,es ettől megőrülök. Kavarognak benn a gondolatok, ahogy az " elő van irva".


Kedves pszichológushallgató. Köszönöm az együttérzésed .sokat jelent nekem :D

Egyébként úszom és jógázom, futni nagyon nem tudok a lába miatt, de kéthétben egyszer még az is megvan.

Nem nagyon látom areményt, hogy valaki igy elfogad ,ahogy vagyok. a problémáimmal együtt.

Apám az egyetlen ,aki elvisel, amikor beteg vagyok, ezért is tisztelem, de ő is már idős.

A volt párom is mindig kérdez felőlem, de hiányzik, és már uj kapcsolata van jön a gyerek. én már nem oda tartozom.

Talán tényleg pozitivabban kell látni, ez a megoldás.

Csak azért mondom, aki nincs ebben benne, és hülyeségeket akar irni, az inkább ne is válaszoljon.

2010. júl. 21. 20:59
 7/18 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeség,de vállalhatnál korrepetálást is. Sokan vannak akik buknak különböző nyelvekből. Feljárhatnának hozzád korrepetálásra,pótvizsga felkészítésre.

Nagyon sajnálom a betegséged,sajnos énis beteg vagyok. Gyógytíhatatlan. Chronom van(vastag és vékonybél gyulladás).

De ebbe ne menjünk bele,mert ez a kérdés nem rólam szól.

Sok erőt és sok sikert kívánok a munkádhoz és hogy megtaláld a párodat.


16/L

2010. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem "szakmai" tanács, de még annyi jutott eszembe saját tapasztalattal kapcsolatban, amin sokat gondolkoztam, hogy amíg Te nem tudod az utat ahhoz, hogy hogyan szeresd magad, addig másnak is nehéz ezt az utat meglátnia. Ha te szereted magad, másnak is "könnyű" lesz észrevenni, hogyan kell Téged szeretni. Engem még régen paranoiával kezeltek, ezért is választottam a pszichológiát. Talán a Te esetedben lehet tünetmentesnek lenni, a paranoia elmúlik. De ha akkor is erre gondolsz, mikor nem vagy tünetmentes, és épp a hangulatingadozások egyik poklát éled meg, valahogy kihozhat belőle.

Még azt akartam írni, hogy a koffein nagyon rossz hatással van az antipszichotikumokra (nem tudom ezt szedsz-e, vagy hangulatstabilizálót).

2010. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Pánikrohamos vagyok! 12 éve kezdödött mikor meghalt apukám.Ugy be tudok pánikolni,olyan hülye gondolataim vannak hogy magam sem hiszem el miken gondolkodom!Resketek dogog a szívem,nagyon félek olyankor hogy meghalok! Féltem! Jelenleg tünetmentes vagyok,semmiféle gyógyszert nem szedtem enyhe nyugtatón kívül,véleményem szerint a közösség,a terápiás kezelés,a betegséged kutatása,mitöl van,miért van,kiismerése...elbeszélgetni másokkal akiknek ugyanez vagy sulyosabb a problémájuk! Agykontroll,a lényeg hogy fel bírd fogni,nem az agyad parancsol neked,hanem te parancsolsz neki!Ne burkolózz magadba,keress segítséget.ne hagyd hogy elhatalmasodjon rajtad a depresszió! Ebböl igenis ki lehet gyógyulni!!!Csak pozitívan! Szoríok neked,sok sikert!
2010. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezeten jó ha gyerekek között dolgozol ők rugalmasak és nem érdekli öket hogy beteg vagy ha épp rossz napod van azt betudják annak hogy pikelsz az osztályra. Maradj ennél a munkánál és ha úgy érzed eleged van ved lazábbra az órát pl játszd le a kedvenc számod és kérd meg az osztályt hogy forditsák le a szövegét.
2010. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!