Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki lehet gyógyulni a skizoid-bol?

Ki lehet gyógyulni a skizoid-bol?

Figyelt kérdés
sziasztok.lenne egy kérdésem már 5-6 éves korom óta skizoid vagyok.(10 éve)ez annyit jelent hogy:Ezek az egyének introvertáltak, visszahúzódóak, magányosak, érzelmileg hidegek, és távolságtartóak. Többnyire saját gondolataikba és érzéseikbe mélyednek, és félnek másokkal közeli kapcsolatot kialakítani. Szűkszavúak, álmodozóak, és jobban szeretik az elméleti spekulációt, mint a gyakorlatiasságot. szóval az vagyok de én akarok barátokat szerezni de nem bírok egy szót se szolni a többiekhez.mindennap csak szenvedek a gép előtt mert mást nem csinálok,életkedvem van és ez a zenei stílusom is jelzi(pop,rnb,hip hop) csak elfolytom és inkább a bánatba menekülök mert félek kimozdulni és barátkozni meg tudnátok mondani hogy ezt hogy lehetne legyőzni?
2010. márc. 3. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A terápia első lépése, hogy a wikipedia alapján nem akarsz orvosi diplomához kötött tudásszintet igénylő diagnózist felállítani. Főleg nem úgy, hogy magadon végeznél vakbélműtétet. Fals a gondolatmenet na. Az a bajod, mint nekem: nem tudsz mindent...
2010. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen bocs a wikipediábol másoltam ki mondjuk okosabb lett volna 1 linket bemásolni de mindegy
2010. márc. 3. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én is ilyen vagyok csak sajna már 22 éves :(

Járj el pszichológushoz ő majd csináltat teszteket stb / elküld valami terápiára , csak nekem az a baj hogy neki sem tudok mondani semmit xD

2010. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp most olvastam egy pszichológiai könyvet ami pont az ilyen közösségi tevékenységre, barátkozásra nehezen nyitó emberekről szólt. Állítólag az USA-ban egy csoport ilyen gyereket vizsgáltak, akik eljártak valamiféle terápiára vagy legalábbis segítő programokra, később sokkal simulékonyabbak voltak. Viszont ha ilyen régóta ez a probléma, és a befordulás mértéke nagy, nem hiszem hogy bármivel is ki lehetne küszöbölni, esetleg ellentétes irányba fordítani kialakult érzéseidet.

A fő tanácsom, amit mindenképpen meg kell tenned, bármilyen nehéz is: mássz ki a gépből. Ha vannak barátaid, haverjaid, járj el velük valahova, elég ha csak mozi, utcán járkálás, plázázás, stb. Nem feltétlenül kell diszkóba menni, ha téged taszít a dolog. De hogy ismerkedj kell hogy nyiss az emberek felé, és ne csak otthon ülj. Bármilyen nehéz is, ha változtatni akarsz ezt meg kell tenned.

2010. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Első vagyok: nem mondom azt se, hogy higgy az első szakembernek, aki nagybetegnek diagnosztizál. Mellesleg ha eddig nem akadályozott semmiben, nevezd magad művésznek. Az tényleg nem a pszichomókusok területe :D
2010. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meny el a helyi nevelési tanácsadóba az ingyenes és kapsz orvosi segítséget. Keres valami elfoglaltságot, sport, művész csoport, vallási egylet....


[link]

[link]

2010. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát igen köszi tanácsokat legalább 5 embert érdeklek és köszi hogy bíztattok most megpróbálom amit írtatok köszi hogy legalább tőletek kaptam bíztatást:) sok segítség volt.
2010. márc. 4. 23:21
 8/8 anonim válasza:

Üdv.


Én is hasonló cipőben járok én már 21 éves vagyok.

Nem hiszem hogy tudok neked válaszolni, de azért leírom az "esetemet".


Igazából csak pár hónapja olvastam a személyiség zavarokról, akkor gondolkoztam el rajta hogy a skizoid személyiségzavar nagyrészben rám illik.

Általánosban csak egy két barátom volt, középsuliban már csak egy sráccal voltam jóban de a sulin kívül nem barátkoztunk. Jelenleg fősulira járok ahol senkivel sem vagyok jóban és nem is beszélgetek, egy két szóváltáson kívül semmit. Tehát nekem aztán tényleg csak néhány ismerősöm van, abszolút nem járok közösségben (sulin kívül). Írtad hogy nem tudsz egy szót se szólni, ezzel néha én is így vagyok, én általában főleg több ember előtt zavarba jövök elpirulok, emiatt nem tudok szépen összefüggően beszélni. Ilyenkor néha azon gondolkozom mit kéne mondani, de ez bizony hülyeség mert általában normális emberek beszélgetés során ha valamit gondolnak azt mondják arról beszélnek. Nekem is vannak spontán gondolataim de nem merem kimondani, mert félek hogy hülyeség és zavarba jövök. Legjobban öcsémmel jövök ki, vele beszélek a legtöbben előtte nem jövök zavarba és néha "lyukat" beszélünk egymás hasába.:) Egyébként ő is hasonló mint én, neki sincsenkek haverjai.

Segítségképpen hogy hogyan gyógyulj ki azt mondanám járj ismerkedni, társaságba. Talán nekem is ezt kéne tennem de tudom hogy ez lenne a legnehezebb számomra szinte lehetetlennek érzem.

Ezt a "társaság" dumát azonban könnyű mondani egy nem skizoidnak, csak az tudja mennyire nehézkes ez aki tényleg ebben a személyiségzavarban szenved.

Bocs hogy ilyen hosszú lett a szövegem, de jó volt írni róla.

Ha szeretnél valamit még kérdezni nyugodtan írj E-mailt.

Én szívesen váltanák veled néhány levelet erről a témáról.

2010. ápr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!