Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek, szorongok a...

Miért félek, szorongok a jövőmtől?

Figyelt kérdés
Most megyek középiskolába,remélem oda,ahova szeretnék menni.Félek tőle.Félek a váltástól,az idegen környezettől,az ismeretlen diákoktól,tanároktól,félek hogy nem lesz barátom,vagy hogy nem találom a megfelelő termet.Eddig gyalog jártam az általános iskolába,most busszal kellene mennem,azt sem tudom,melyik hova megy,melyikre kell felszállnom.Csak én vagyok ilyen parázós? Akkor mi lesz a beavatással,szecskával? Arról nem is beszélve,hogy többet kell tanulni.Tanácsokat várok,és nem lecseszéseket lécci!15/L
2010. jan. 16. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
2 hét és megszokod.
2010. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Ugyanilyen voltam mikor középsuliba meg egyetemre mentem. Nagyon féltem az újtól és, hogy mit szólnak hozzám. Ugyanezt éreztem, mint te. Engem középsuli első osztályába nem nagyon kedveltek, pedig nem ismertek. A válasz az volt, azért mert szőke vagyok, jó tanuló és kényesnek tűnök. Aztán hagytam magam megismerni és megszerettek, összecsiszolódtunk, az osztály közepe lett. Az egyetemre már rutinosan mentem. Nyugodj meg. Nem lesz semmi baj. Barátkozz, érdeklődj mások iránt és beszélgess.

Üdv: Nunduka egy 19 éves lány.

2010. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. jan. 16. 19:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán az első napokban,az első két hétben jó lenne,ha valaki bevinne a suliba,hogy szokd az útvonalat.Engem is bevittek az első napokba,letöltötték több busz menetrendét,amik a sulihoz közel vittek és nem kellett sokáig gyalogolni,hogy felszállhassak.

Nekünk a beavatás verébavatón volt,ott kellett pár embernek feladatot csinálni,aznapra(ha jól emlékszem) be kellett öltözni.Nekem egy mondókát kellett volna elmondani héliumlufival.Ilyet: répa retek mogyoró...és már rá is világítottak a beszédhibámra,de nem volt annyira rossz.

Hogyan találod meg a termet?Én már nem nagyon emlékszem,hogy milyen volt az első nap.A portástól megkérdeztem valamit(már nem emlékszem,hogy mit),megtudtam,hogy hova kell leülni.Odamentem az újakhoz,akik ültek,az egyiktől megkérdeztem,hogy ő a haladós csoportban van-e.Miután vége lett az új tanév köszöntőnek,követtem az új társaimat.Az osztályteremnél állt egy tanár,megkérdeztem, tőle,hogy oda kell-e bemenniük a haladósoknak.

2010. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!