Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le a félelmet és...

Hogy győzzem le a félelmet és a szorongást?

Figyelt kérdés

Sulit váltok, és amúgy is félek miden változástól, de ez totális felfordulás lesz. Kollégista leszek, egy messzi városban és nem ismerek majd senkit. De én akartam így, mert az iskola elvarázsolt. Tudom, hogy ott a helyem, de nem bírok szabadulni a szorongásomtól. Még van pár napom, de nem tudom hogy lesz. :/

Kérlek, segítsetek! :(

16/L



2014. aug. 31. 22:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Oh, és amúgy elég csöndes és zárkózott vagyok. Bár eddig mindenki kedvelt. De nem bírok nyitni, csak ha valaki már megtette felém.
2014. aug. 31. 22:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Arra gondolj, hogy mindig lehet javítani. Ha kínos helyzet van, akkor utána azt el lehet még ütni valamivel ha nem fagy le az ember. Akár az is elég, ha nyugodt marad és beszélget tovább. Ha meg nem sikerült is lehet tovább menni. Ekkor is csak az a baj, ha belefagy az ember a korábbiba.


Arra gondolj, hogy ha nem mutatod meg magad, akkor nem ismernek rád azok akiknek szimpatikus lennél. Elmentek egymás mellett.


És az is jó módszer a félelem feloldására, ha végig gondolod mi a legrosszabb ami történhet. És megérted, hogy azt is kibírod. Ekkor viszont nem kell félni, mert ha az lesz az sem baj. AKkor onnan kell majd tovább menni. Mert onnan is lehet.


És ízlelgesd a bátorság szó. Ez ugyan olyan klasszikus erény a görögöknél, mint a bölcsesség. Nehés és gyakrolni kell. Se nem gyávának lenni, se nem vakmerőnek lenni. A kettő között. Ha itt a kellő pillanat ismerjük fel és mozduljunk és lesz ami lesz. Az már a világ és a többiek baja :D

2014. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm^^ igyekezni fogok! :)
2014. aug. 31. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!