Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 23 évesen jöttem rá/vallottam...

23 évesen jöttem rá/vallottam be magamnak hogy leszbikus vagyok. Hogy tudnám elfogadni magam?

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy 23 évesen vallottam be magamnak a másságomat. Komoly önértékelési és önelfogadási problémáim vannak belőle. Szemtől szembe még mindig nem tudom kimondani hogy leszbikus vagyok. Lelkileg megvisel és az önbecsülésem gyakorlatilag 0 lett. Egyszerűen nem tudom feldolgozni hogy egy nőt szeretek nő létemre.

2014. szept. 6. 00:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
8%
Szeretnem megerteni a problemadat, aruld el legyszi, hogy mit tud adni neked egy masik no, amit egy ferfi nem?
2014. szept. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%

Egy leszbikus nem fogja tudni megmondani, azt, hogy miért jobb egy nő mint egy férfi, ahogy egy meleg srác sem tudná megmagyarázni, hogy miért a saját neméhez vonzódik.

Te pedig kedves kérdező legyél nyitott és elfogadó magaddal szemben, több meleg/leszbikus ismerősöm is van, akad olyan aki évekig titkolta, próbálta elnyomni, később sem vállalta fel, ebből sokkal nagyobb gondjai lettek, mint amikor rájött.

Attól, hogy a saját nemedhez vonzódsz ugyan az az ember maradtál, ha eddig szeretted magadat most sincs okod arra, hogy alacsony legyen az önbecsülésed.

2014. szept. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
ez nálam nagyon sokáig tartott. Igazából én nem undorodom a férfiaktól, több kapcsolatom is volt férfivel, volt ami 4 évig tartott. Teljesen átlagos szexuális életem volt. Több jel is utalt arra, hogy valami nem stimmel,(pl voltak nők akiket ok nélkül utáltam vagy féltékeny voltam rájuk, utólag rájöttem így öltött testet a vágy amit magamnak sem vallottam be) de a legfőbb probléma az volt, hogy egyszerűen nem élveztem úgy a szexet a pasikkal ahogy kellett volna. Azt hittem, hogy ez ilyen és kész, másnak is ilyen. Aztán egyszer megcsókolt egy nő és eltűnt körülöttem a világ. Megmagyarázhatatlan számomra hogy egy nőies nőként miért nem férfi vonz. Amúgy a kérdésedre válaszolva nem tud sem többet, sem kevesebbet adni egy nő, mint egy férfi. Itt a lényeget nem a szexben, vagy gyengédségben kell keresni. egyszerűen csak annyi, hogy az a bizonyos tűz kinél lángol fel.
2014. szept. 6. 01:04
 4/35 anonim ***** válasza:
58%
akkor nem mindegy? a lényeg, hogy lángol a tűz.
2014. szept. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
40%

30+ leszbikus vagyok.

Nem értettem igazán soha, hogy ez miért okoz valakinek lelki görcsöket. Örülj neki, hogy leszbikus vagy! Így nem kell szőrös, bűdös kanokkal lefeküdnöd, nem kell riherongy módjára rázni a seggedet, k.nak öltöznöd, hogy tetsszél a kanoknak, ahogy az úgynevezett heteró nők csinálják.

Nem kell eljátszanod ezt az egész, baromi fárasztó "gyenge-vagyok, alárendelt-vagyok, olyan-butuska-vagyok, másodlagos-állampolgár-vagyok" idióta szerepet, amit a férfiközpontú társadalom kötelező gyakorlatként elvár a heteró nőktől. Ehelyett élhetsz normális, kiegyensúlyozott ember módjára.


Ne szorongj, hanem ünnepelj. A leszbikusság a legjobb dolog, ami egy nővel történhet.

2014. szept. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
92%
Szeretem a leszbiket.Ezzel nincs semmi gond.Viszont az utolsónak annyit,hogy nézőpont kérdése,mert most felhoztál egy olyan Férfit,aki "büdös" meg a többi dolog amit írtál.De ne felejtsd el,hogy ennek van másik oldala is.Ugyanezt el lehet mondani fordítva,mint pl: Inkább vonzódom,a szép ápolt pasikhoz,akik igazán tudnak szeretni,mint a "büdös" "nőstényekhez"...Na ugye.
2014. szept. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Béla211 ***** válasza:
85%

Nem egyszerű dolog az elfogadás, rengetegen küzdenek ezzel a problémával sajnos!

Van olyan ismerősöm aki 40 éves jelenleg, meleg férfi,16 éves kora óta ismerem. Próbálkozott már nővel is, igyekszik bármi áron elfojtani magában. Természetesen nem jött neki össze a dolog.

Jelenleg ott tart, hogy alkoholista, gyógyszerfüggő (nyugtatók).

Igazából a kérdésre nem tudok érdemi választ adni. Maximum annyit, hogy ha nem sikerül magadtól fordulj szakemberhez. Pl a pride.hu oldalon tudsz segítséget kérni, akár telefonon is.

Remélem hamar el tudod fogadni magad!

Sok sikert!)))

2014. szept. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%

KaktuszMalac: "De ne felejtsd el,hogy ennek van másik oldala is.Ugyanezt el lehet mondani fordítva,mint pl: Inkább vonzódom,a szép ápolt pasikhoz,akik igazán tudnak szeretni,mint a "büdös" "nőstényekhez"...Na ugye."


Aha, ez nettó baromság, ilyen oldala nincs az éremnek. A kanok büdösek a tesztoszterontól, a nők illatosak az ösztrogéntől. Biológia. Kanként hosszabb távon csak akkor leszel illatos, ha eltávolíttatod a heréidet.

Tudom, hogy bizonyos kultúrkörökben a jól ápoltságot a mosdás helyett a bőségesen használt parfüm jelenti, de hidd el, az messze nem ugyanaz.


+ légy szíves, tegyél szóközöket az írásjeleid után, mielőtt az érem különböző oldalait kezdenéd vizionálni.

2014. szept. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
12%
Egyszerűen ezt én se tudom feldolgozni. Érteni meg főleg nem értem. MIért kel állandóan ezzel dicsekedni, verni a nyálát ezeknek ???? Azzal a bunkó szöveggel hogy " elfogadom magam". Szerintem maradni kellene kussba. Ha ez lenne az elfogadható már nem lenne mit elfogadni, mert kihalt volna az emberiség.
2014. szept. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
2014. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!