Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan motiváljam magam, ha...

Hogyan motiváljam magam, ha nagyon nehéz? Művészeti szak területeken te is úgy érzed, hogy nagyon nehéz alkotni valamit, aminek mások számára/számodra nincs értelme?

Figyelt kérdés

Fotó-film média szakon vagyok jelenleg, ami új nekem. Festészeten és rajzon kezdtem, onnan tévedtem ide, ami miatt azóta gondolkodok, hogy megbántam-e(de pozitív dolog számomra, hogy legalább magyar-nyelvű szak), mert eleve nagy lelkesedéssel indítottam, mert úgy álltam hozzá, hogy könnyűnek tartottam az egészet, az egom meg a fellegekben csapkodott azon, hogy "kreatívnak" tartottam magam, és úgy tűnt, erről szól az egész szakma(igaz, nem teljesen, de nem is akartam ennek áldozni magam), és most, amikor gyakran úgy állok hozzá, hogy nem tudom kifejezni magam, megkérdőjeleződik a "kreatívitásom", és már nem tudok semmit sem tenni ellene, minden összeomlik, mert semmi kedvem csak úgy elvégezni a feladatokat, amiket kiadnak, és csak a bűntudat marcangol, hogy megkéne csinálnom, probálkozok a semmiért. Ez az én bajom, pech, lehet az lesz a vége, hogy átíratkozok -még egy évet lehúzva- másik egyetemre, hátha ott nem lesz ilyen rémes a hozzáállásom, de szerintetek, hogyan tudnám megtalálni az örömöt ebben a szakban is?(vagy inkább a harmóniát, mert mostanában zűrzavarral van tele a fejem)

Ha te is ezen a szakmán vagy/voltál, erezted már ennek a nehézségét, ami leszívta az energiádat?


2014. szept. 6. 23:16
 1/2 anonim válasza:

Igen,ez talán a művészek örök problémája.Már ahhoz is hogy ilyesmibe belevágj kell egy különleges,gyakran gyermeki hit.Hiszen mindenki azt kántálja hogy ennek a szaknak nincs jövője,ezért becsülendő hogy belekezdtél,eljutottál oda ahol most vagy.Ez a hit bennem is lakozik,és csak úgy tudtam megtartani hogy kizártam a külvilágot nagy áldozatok árán,és még mindig nem tartok ott ahol szeretnék.

Én is küzdök hasonló problémákkal.Van egy projekt-munka jellege az ilyesféle szakoknak ami megköveteli a folyamatos kreativitást és produktivitást.


Személy szerint én is nagyon sokat szenvedtem ezzel,egy kisebb mint A4 es lapon egy rovar festésével bíbelődtem 4 órákat,aztán ha esetleg jól sikerült elszálltam magamtól és megint abbahagytam a munkát.

A másik pedig az hogy ez lehet kifogás ,de tényleg úgy érzem hogy a mai világban nehéz tradicionális művésznek lenni (bármilyen ágon).Rohan a világ,tele van technológiával az emberek egyre kevésbé tudnak akár a saját dolgaikban elmélyülni.


Az egyetlen megoldás az az hogy megembereled magad és ennek szenteled a szívedet és a fizikai erődet. Kerekedj.Kerekedj felül az egódon ,a nehéz mindennapokon,a lustaságon.Sajnos azt kell hogy mondjam hogy jelenleg te számítasz kevésbé mint a munkád.Mert ha belegondolunk valahol így van.Ráérsz learatni a babérokat.Most fókuszálj ha valóban ezt szeretnéd csinálni,vagy ismerd el hogy mást,és ne tétovázz.Én hiszek benned és mindenkiben aki alkot valami maradandót ezen a világon.

2014. szept. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hasznos válasz volt, köszönöm! :)
2014. szept. 13. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!