Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha el vagyok...

Mit csináljak ha el vagyok veszve? (az életben)

Figyelt kérdés

Középkorú leszek hamarosan és még mindig nincs semmiféle fogalmam arról mivel szeretnék foglalkozni,merre kellene indulnom. (Majd marad a kényszer, de ott se fogok tudni választani)

Maga a választás,döntéshozás is nehezemre esik.

Jobbára munkanélküli is vagyok.

Önbizalom közelít a nullához.Valószínű részben azért sincs munkám, mert sok munka elvégzésére alkalmatlannak tartom magam.

Nem tudok a nők közül sem választani! Még azt sem tudok kit és milyen nőt keressek.

Még csak azt sem tudom megválasztani, mit sportoljak,milyen tánc vagy nyelvtanfolyamra járjak.

Olyanra mi hasznos,de rohadtul nem érdekel vagy ami érdekel, de sokra nem megyek vele?

A komolyabb dolgokról nem is beszélve.

Nem találom a helyem az életben.

Sosem tudtam mi érdekel.

Semmi céltudatosság nem volt bennem és most sincs.

Csak az egy helyben toporgás.

Nem tudom hogy kell valamiért tenni,elérni egy célt.

Rájöttem nincs hitem.

Hadilábon állok a hittel is.

Nem igen tudom mibe kapaszkodhatnék, mert hát magamba nem igen érdemes.

Feltenni minden egy lapra és belevágni valamibe?

Melyik lapra? Van egyáltalán lapom? És ha nem sikerül?



2014. szept. 7. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Egy-két kérdésem lenne, amik felötlöttek bennem az írásoddal kapcsolatban. Milyen magas végzettséged van, és mit tanultál? Nincs körülötted család, rokon barát vagy valaki, aki támogatott volna, hogy megtaláld a helyed? Szerintem a végzettséged tekintetében vedd sorra, hogy milyen munkák jöhetnének szóba nálad, hova vehetnének fel. Ha nem találsz ilyesmit, vagy csak nagyon rosszat, akkor szerintem nézz szét okj-s tanfolyamok vagy felnőttképzések között, ezek általában 2 évesek, és ha olyat választanál, ami kevésbé elterjedt, akkor jobb eséllyel találnál vele munkát. Ha ehhez segítségre van szükséged, kérd ki egy pályaorientációs tanácsadó véleményét, neki ez a dolga, hogy ebben segítsen. A problémádat szerintem csak fokozatosan lehet megoldani, mindig egy-egy lépéssel közelebb a célhoz. Tegyél valami ilyesmit munkaügyben. Ha esetleg belekezdenél 1-1 sportba, megnézed tv-ben, neten, hogy mik tetszenek jobban, és próbaként veszel belőlük 1-1 órát valahol, aztán ha nem tetszik annyira, legközelebb másikat próbálsz ki, már akkor is előrébb vagy. Előbb-utóbb kikristályosodik majd az! :) Ez a céltalanság szerintem az önbizalomhiányodból ered, és abból, hogy gyakorlatilag már beletespedtél ebbe a helyzetbe, és félsz változtatni. Ha valami mégse sikerül, ez az élet része, mindenki szembesül ilyen helyzettel, akkor ki kell dolgozni egy B tervet előre.
2014. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Hát én is majdnem így vagyok a dologgal. Most egyetemen tanulok, de nem azt, amit eredetileg szerettem volna. Sőt! Művészetet szerettem volna tanulni, most meg egy természettudományos képzést végzek éppen. Nem mondom, hogy ez a képzés nem tetszik, de fogalmam sincs, mihez kezdjek vele, ha elvégeztem. (A művészeti képzést meg épp emiatt nem tudom már elvégezni, mert a támogatott féléveim lassan elúsznak...)


Én akkor jobban éreztem magam, mikor önkénteskedtem, ugyanis akkor legalább nem magammal voltam elfoglalva. Csak akkor meg a szüleim "nyúztak", hogy ha dolgozok, legalább már ne ingyen dolgozzak. Úgy volt, hogy mikor semmit nem csináltam, nem "piszkáltak", de mikor önkéntes munkát végeztem, vagy akár ingyen készítettem grafikus munkákat egyesületeknek, állandóan morogtak velem emiatt. (Dolgoztam volna persze pénzért is, de hát úgy nem tudtam.)


A hittel is hasonlóan vagyok, vagyis... Amúgy keresztény vagyok, de igazából nekem inkább csak az a bajom vele, hogy "kirekesztettnek" érzem magam minden hitközösségben. :P

2014. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Érdekes olvasni az ilyen kérdéseket, hisz korábban én is ugyanilyen voltam (csak még enyhe depresszióm is volt, és az ezzel járó dolgok), de már úgy gondolom kijöttem ebből. Ma is szerencsétlen, kétbalkezes, remegős, fóbiás vagyok, de egészen másképpen mint azelőtt.

Én azt javaslom, hogy bármi is az amiben döntesz, mindig azt vedd figyelembe hogy szereted e csinálni.. VAGY, ha esetleg gyárban szenvedsz, és nem jó az egész, gondolj arra, hogy szereted e azt a dolgot, amit csinálsz. Én a melankóliámat (ami ma is megvan, és nem is akarom elveszíteni) a segítségemre fordítottam, elkezdtem furcsán humorizálni, írogatni, olvasgatni a világról, és kialakítottam saját magam bölcsességét, filozófiáját.

22/F

2014. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

*sereted e azt a dolgot, AMIÉRT csinálod.

Előző voltam, elírtam, bocsi.

2014. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lilla 6 válasza:
Szerintem sportolj valamit, az ellazít. Járj valami közösségbe (valamilyen klub vagy ilyesmi) és segíts másoknak, mert akkor ők is segíteni fognak neked!
2014. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Vannak körülöttem ha nem is sokan, de nem így támogatnak vagy nem látják ezt az egészet.

A tanulásról már lemondtam. - valószínű ezzel arról is lemondtam,hogy bármire is vigyem - buta vagyok hozzá,sose ment és az, hogy otthon leüljek tanulni valami olyasmi ami cseppet sem érdekel miközben elmegy mellettem az élet, 30 felett,áhh


Most is sportolok bár csak keveset és lazán. Volt amikor többet és keményebben, de nem változtatott semmin. Kevesebbet unatkoztam.


Semminek nincs értelme. Nem látok magam előtt utat...

2014. szept. 11. 13:18
 7/11 anonim válasza:

A döntéshozatali problémádra van egy nagyon egyszerű gyógyír. Azokban az esetekben, amikor nem létkérdésről döntesz, vagyis: nem kerülsz utcára, nem viszik el a házat, nem kell aggódnod miből egyél holnap, nem kell rajta sokat tökölni. Igen-Nem kérdéseknél nincs túlzottan nagy jelentősége melyiket választod illetve kb csak rövidtávon tulajdonítható világrengetőfontosság az életedben. Ezeket a kérdéseket egy pénzérmével is megválaszolhatod.

Az hogy milyen munkában dolgozz, merre indulj el a belső hangod fogja megmondani és a hozzáértésed.

Neked csak annyit kell tenned, hogy elindulj. Egy sor diploma nélküli munka adott. Kezd el valahol és válts, ha összeférhetetlenséget tapasztalsz. Nem kell az első munkahelyhez foggal körömmel kapaszkodni.

Az életviteli változasokhoz az is nagy szerepet játszik, hogy új helyre költözöl.

2014. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tanácsolnál néhány olyan munkát amihez nem csak diploma, de szakma sem kell.
2014. szept. 22. 21:25
 9/11 anonim válasza:
operátor (vagyis sori összeszerelő), raktáros (sori anyagfeltöltő-köznéven pók; csomagoló, előkészítő), bolti polcfeltöltő, betanított munkás, adatrögzítő, recepciós, eladó (nem mindenhol kérnek papírt), konyhai kisegítő (mosogató),szerintem nyugodtan lehetsz szakács is (ha már van érzéked a konyhához, de ha nincs idővel akkor is lehetsz), napszámos, online ügyféloperátor (aki segít megoldani mások problémáját chaten), író, katona, ingatlanközvetítő, hostess - (ezek a szórólapos arcok, vagy akik a parfürmöket, sminkeket reklámozzák), autómosó, benzinkutas, ablakmosó, segéd jegyellenőr, wcés néninek sem hiszem, hogy lenne diplomája, közmunka...
2014. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A döntésképtelenségnek több oka is lehet, de mindenkit érdekel valami. Felteszem Neked is van hobbid. Mi az?
2014. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!