Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nehezemre esik reggelente fel...

Nehezemre esik reggelente fel kelni az ágyból, és nekifogni a dolgaimnak, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Átlagos 17 éves fiú vagyok, viszont reggel amikor csörög az ébresztő, ki kell kelni az ágyból és elnémítani az ébresztő csörgését, elgondolkodom, hogy mi a franc értelme van ennek az egésznek. Az életemnek... Úgy érzem, hogy minden egyes hétköznap kihívás, hogy el kell mennem az iskolába, és olyan órákon kell ülnöm amiket legszivesebben messziről elkerülnék. És ami motivál, hogy délután majd azzal foglalkozok amivel szeretnék -programozás- és mire eljutok odáig, hogy délután van, nincs kedvem tanulni egyszerűen... Teljesen le van merítve az agyam az iskolától. Aztán másnap ugyanez kezdődik, persze annyi a különbség, hogy változik napról napra a gyomorgörcs, hogy na most vajon melyik tantárgyból szopatnak meg.

Nem tudom mi bajom van, elég régóta megy már ez így. Teljes életet élek, sportolok, vannak barátaim, egyszóval minden.


2014. szept. 8. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj át olyan szakmai suliba, ami nem csak az általános tárgyakat tanítja, hanem azokat, ami téged is érdekel.
2014. szept. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, mivel fiú vagy, gondolom nem nézed a Szulejmánt. Egyből az jutott eszembe a te sztoridról. Szóval most a trónörököst összeakarták házasítani valakivel, akit nem akart elvenni, pedig a birodalom érdekeit szolgálta volna, meg neki is megerősítette volna a pozícióját a trónhoz vezető úton.


És ezzel a szöveggel győzték meg, hogy ha szultán lesz, azt szeret, akit akar, azt csinál, amit akar, senki nem szólhat, de odáig előbb el kell jutnia és az a házasság nagyot lendít rajta az odavezető úton.


Hát kb. ez a helyzet most az iskolával. Ahhoz, hogy később azt csináld, amit akarsz, amit szeretsz, ahhoz először át kell vergődnöd ezen a "nem szeretem" részen, különben sosem fogsz odáig eljutni... Ezzel a középiskolával megalapozod a jövődet, hogy utána mit fogsz tudni kezdeni vele. Ha tessék-lássék csinálod, ha nem adsz bele mindent, csak sajnálod magad, meg utálod az egészet, és épp csak átbukdácsolsz rajta, mert szar, akkor gyakorlatilag bezársz egy rakás kaput magad előtt, és bebetonozod magad egy szar életbe. (Kivéve, ha pl. villanyszerelőnek tanulsz, és azt nagyon vágod, csak az irodalmat szarod le.)


Ha belegondolsz, hogy 17 éves vagy, és van még hátra vagy 50 év az életedből, ehhez képest érettségiig van vagy 1-2 év. Azután már eleve mehetsz olyat tanulni, ami érdekel és olyan óráid lesznek, amiket te választasz. Ha ezt az 1-2 évet elcseszed, akkor 50 évig fogod átkozni magad érte, vagy éveket szenvedsz majd, mire rájössz, hogy mégis tanulni kellett volna és majd 10 éve lemaradással, hosszú kihagyással próbálod majd újra felvenni a ritmust.


Meg kell magad emberelni. Lehet, hogy szar, de a hátralévő életed sokkal hosszabb, és inkább 2 év legyen szar mint ötvenkettő.

2014. szept. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A suliváltás nem megvalósítható anyagi problémák végett. Nem utolsó sorban elég messzire kéne utaznom ha szakmai suliba szeretnék járni.

Ezzel sajnos tisztában vagyok, hogy át kell magam vergődni a nehéz időszakon, ezt már tudatosítottam. A gond ott van, hogy hiába próbálom élvezetesebbé tenni, nem tudom. És egyszerűen beszürkülnek a hétköznapok, pedig mint már említettem sportolok, az időm nagy részét a hobbijaimmal töltöm. Persze mindemelett tisztességesen készülök minden órára, még azokra is amikről tudom, hogy hasznát sem fogom venni az egyetemen (biológia/kémia), mégis próbálom a hármast kihozni belőlük ami számomra nagy kihívással jár. Mert ugye szerintem mindenki már átélte azt, hogy szivesebben csinálna mást ahelyett, hogy olyan tantárgyal foglalkozzon ami nem köti le.

És attól félek, hogy elvégzem ezt aztán elkerülök egyetemre, és azzal is ugyanígy leszek, vagy a végére már nem is fog érdekelni az amivel szeretnék foglalkozni..

2014. szept. 9. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!