Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom elfogadni...

Miért nem tudom elfogadni mások közeledését?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok,most vagyok végzős.3 éve önbizalomhiánnyal küszködök,tavaly elég komolyra fordult,annyira hogy még a barátimat is elmartam magamtól.Ezen az éven igyekeztem változtatni a hozzáállásomon (pozitívabban gondolkodni) és elfogadni önmagam.Az utóbbival még vannak nehézségeim,de úgy gondoltam hogy már nagyjából helyrebillent az önképem.Nemrég volt azonban egy randim,tetszettünk egymásnak,a fiú komolyan is gondolta velem a dolgot,de én egyszerűen megijedtem és elutasító módon viselkedtem.Korábban is előfordult már ez,de azt hittem, hogy ezen már túl vagyok.Most kiderült,hogy mégsem.Nehéz szavakba foglalni,hogy itt mire is gondolok...szóval az a helyzet,hogy nem tudom elhinni,hogy bárkinek is kellenék,vagy tetszenék,vagy egyáltalán van bennem valami szeretetreméltó.Ha valaki közeledik felém és elkezd bókolni akár a külsőmre,akár a belsőmre,kellemetlenül érzem magam és ideges leszek,mert úgy érzem,hogy nem lát reálisan és csalódni fog bennem.Hogyan fogadjam be az embereket?Félek,ha ilyen maradok,sosem lesz barátom,mert túlságosan hidegnek tűnők,pedig valójában nem ilyen vagyok.Miért félek bárkit is közel engedni?Az a rossz,hogy közben meg szeretném,ha lenne egy komoly kapcsolatom,de mégsem tudok "normálisan" viselkedni.

2014. szept. 9. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz magadba, neked kell tudnod mi a bajod. Ha mégse sikerülne, próbálj a pszichológussal konzultálni.
2014. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondoltam már én is pszichológusra,de arra sajnos nincs pénzem...megpróbálom kiokoskodni magamtól,hátha.
2014. szept. 9. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus TB alapon is van, és van köztük jó is.
2014. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!