Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elfogadni a...

Miért nem tudom elfogadni a szüleim közeledését?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban nagyon utáltam otthon lenni, a szülők mindenbe beleszóltak, szidtak, semmibe vettek, unokatestvéreimet istenítették, fizették a főiskolai tandíjjat én persze magam fizettem. 16 éves korom óta kellett a fizetésemet haza adni, amiből persze nem sokat láttam viszont, csak ha füzetre kellett a pénz.

A férjemet sem bírják elfogadni, mivel ő magasabb iskolával rendelkezik mint ő, és így a fizetése is több, lenézik (!) és azt találják hogy mi semmibe sem vesszük őket, cikinek tartjuk, holott semmi okuk ezt mondani.

Lakásvásárlás előtt állunk mivel hamarosan megszületik a kisfiunk. Anyám kijelentette, hogy eljön a lakásvásárnál elmondja melyik lakást vegyük, eljön berendezni. Mondtuk hogy semmi szükség lesz segítségünk akivel berendezkedünk. Kitalálta azt is hogy vettessünk őssejtet a köldökzsinorból ami önmagában nem is rossz ötlet, de borsos ára van ezért elvetettük. Nekünk támadt emiatt, hogy nekünk a gyerekünk semmit sem jelent, meg milyen szülők vagyunk hogy ezt nem akarjuk. Rossz helye lesz nálunk ezért születés után 2 hétre ide költözik és megmutatja hogy kell bánni egy babával ( a férjemmel szakmabeliek vagyunk, szóval nem újdonság), meg hogy elfog kallódni a gyerek. Borzasztó rosszul esik, semmit nem változott régről, nem akarjuk hogy segítsenek semmiben sem. Ugyanakkor mindezek ellenére szeretem őket, mert mégis csak a szüleim. De egyszerűen nem tudom őket hová tenni.


2012. jún. 21. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

szakmabelikek vagytok akkor az azt jelenti hogy egészségügybe dolgoztok ugye?

De ha annyira akar had segítsen,hidd el megnyugtatja ha egy kicsit ott lehet,1 hétig had legyen majd utána elmegy:) Ilyenkor jól jön egy kis segítség

2012. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsit hasonló a helyzetem. Én úgy költöztem el otthonról, hogy anyám kitagadott, mindenkinek azt hangoztatta nincs lánya. Ezen túl tettem magam nem is beszéltünk jó pár hónapig. Aztán végülis nála tört meg a jég és ő kezdett közeledni felém. Eleinte nagyon, de nagyon nem tudtam mit kezdeni azzal a helyzettel (főleg mert nem bízom benne még most sem), hogy hirtelen mindenben segíteni akar, meg akar venni ezt-azt a háztartásba. Eleinte nehezen ment, de lassan sikerült elsajátítanom azt a határozott hangnemet ami ilyenkor ahhoz kell, hogy NEM-et mondjak. Ezt ajánlom neked is. Mondd el neki, hogy nem akarod, hogy oda költözzön, hogy meg van a saját életetek, amit szeretnétek ti irányítani. Természetesen akkor látja az unokáját amikor akarja, de a nevelésébe nem szólhat bele. Biztos vagyok benne, hogy eleinte sokat fogod hallani a már általad említett szavakat, de engedd el a füled mellett. Határozottnak kell lenned, ha meg is haragszik szerintem nem tartana sokáig. Főleg, ha látja, hogy boldogultok. Igaz, ezt soha nem fogja beismerni. Sajnos vannak esetek, mikor a szülőkkel a lehető legformálisabbra kell venni a kapcsolatot. Ezt pedig csak akkor lehet, ha pároddal összefogtok és határozottan kiálltok az igazatok mellett.
2012. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!