Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne elűzni az...

Hogyan lehetne elűzni az öngyilkos gondolatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Fiúk-lányok, olyanok véleményére vagyok elsősorban kíváncsi, akiknek volt ilyen problémájuk (akár depresszió), de természetesen bárki írhat :)

Pszichológus pedig kizárva, egyetemista vagyok, vékony a költségvetés :/


19 / F



2014. szept. 28. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdj el olyan tevékenységeket, amik motivációval és jóérzéssel töltenek el.
2014. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Egy gondolatot úgy lehet elűzni, hogy nem gondolunk rá. Választunk magunknak egy másik gondolatot. Ez mondjuk az egyszerű képlet. Jól mondta a válaszadó, ha valamit elkezdesz tevékenykedni, akkor nem tudsz azon gondolkozni, hogy öngyilkos akarsz lenni. Ha keresel magadnak egy célt, akkor sem valószínű, hogy öngyilkos akarnál lenni, mert elfoglalod magad a célod megvalósításával. Kit érdekel az öngyilkosság most már.Mondjuk kezd el táncolni, vagy ugrálni. Kizárt dolog, hogy depressziós tudsz maradni. Csak ez magában nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy ne térjenek vissza a csúnya gondolataid. Szerintem nem a jó kérdést tetted fel. Miért akarsz öngyilkos lenni? Miért érzed azt, hogy nem akarod élni az életet? Értéktelennek érezd magad? Feleslegesnek? Céltalannak? Mi az a probléma, amit annyira kilátástalannak tartasz, hogy nem akarsz vele szembe nézni? Miért hiszed azt, hogy nem vagy képes megoldani? Miért gondolod azt, hogy megoldhatatlan? Talán egyik kérdés sem talált meg Téged, akkor meg kell keresni a jó kérdést, és a saját válaszodat is rá. Szerintem keresned kéne valakit akivel őszintén el tudsz beszélgetni, aki nem értékel, és nem támad meg Téged, amikor elmondod az igazi érzéseidet. Valakit, aki elfogad olyannak, amilyen vagy. Feltétel nélkül.
2014. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gondold sokszor végig, hogy mi értelme az öngyilkosságnak majd rájössz hogy semmi.

Remélem segíthettem jobbulást

2014. szept. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!