Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zárjam ki a fejemből...

Hogyan zárjam ki a fejemből az öngyilkos gondolatokat? Voltál már ilyen helyzetben? Mit csináltál? 22/L

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, voltam, többször is eszembe jutott. De szerencsére elgondolkodtam és rájöttem, hogy ennek úgysem lenne értelme. A családomra gondoltam, leginkább anyukámra, hogy mégis mekkora fájdalmat okoznék neki, már csak azzal is ha megpróbálnám. És az, hogy ezzel valószínűleg tönkre tenném. Illetve még egy dolog, ami "éltet", mégpedig, hogy nincs olyan probléma, amit ne lehetne megoldani. Vannak rossz napok, és még rosszabbak, de kinek nincs? Ha mindenki öngyilkos lenne a rossz napok miatt, akkor már rég kihalt volna az emberiség. Nm tudom, hogy milyen problémád lehet, ami miatt az öngyilkosságra gondolsz, de hidd el nincs az a baj, ami többet ér egy életnél.
2013. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ConnectCare válasza:

Bár én fiúból vagyok, de szintén 22 és szerintem a megoldás nem az ilyen gondolatok kizárása, elrejtése magadban, hanem azt kell megbeszélned magaddal, hogy mi az oka annak, hogy ilyen gondolataid vannak. Ha ezt őszintén meg tudod csinálni magaddal, akkor meg kell próbálni megszüntetni az okot.


Egyébként pedig komolyabb lelki dolgoknál egyáltalán nem gáz segítséget kérni, akár pszichológustól sem! Azért vannak, azt tanulták, hogy ilyenkor mi a teendő. Sokan gázosnak tartják, de ha fogfájáskor nem gáz elmenni fogászatra szakemberekhez, pszichológiai kérdéseknél miért lenne gáz szintén szakemberhez fordulni?


Amúgy megy nyugi, 100-ból 99 problémára van megoldás! ;)

2013. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, biztos igazatok van!
2013. máj. 30. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb 17 év 24 éves korom között folyton ez járt a fejemben. Időről időre jöttek rossz szakaszok az életemben amikor tényleg csak fetrengtem és minden energiámat a túlélés kötötte le. Nem mondom, hogy teljesen megjavult a helyzet, de most (27 évesen) már kicsit javult a helyzet. Persze még most is van, hogy egy rosszabb időszakban úgy érzem a halál is jobb lenne. Nem tudom, szerintem ez a "gondolj a családodra, meg "nem ez a megoldás" szöveg nem ér semmit. Amikor csakis és kizárólag ezen jár az eszed nem fog semmin változtatni, hogy ha valaki ezeket a klisé szövegeket mondja, ennyi erővel azt is mondhatnátok neki, hogy "rá se ránts!". Igazából ami javíthat a helyzeten ha változtatsz az életeden, próbáld magad olyan emberekkel körülvenni akikkel teljesen őszinte tudsz lenni és beszéli arról, hogy hogyan érzed magad itt a világban, mi az ami rossz. Olyanokkal beszélni ilyesmiről akik előtt annyira meg tudsz nyílni, hogy a teljesen elvont gondolataidat, a legsötétebb érzéseidet is meg tudod osztani felüdítő tud lenni.
2013. máj. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben többször is.Hónapokon keresztül csak arra gondoltam,hogy tudnák már meghalni,senkivel sem beszéltem,úgy éreztem,hogy még a szüleimet is utálom,a barátaim elhagytak.De egy pár hónap múlva lett egy jó barátnőm,mindent elmondhattam neki,ő is depressziós volt,megbeszéltük a dolgokat és valahogy jobb kedvünk lett,azóta mindig csak vidám zenéket hallgatok,úgy érzem van értelme élni.Nem jöttem teljesen helyre ebből,de sokkal jobb lett.
2013. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 1. 19:50
 7/7 anonim válasza:
100%
Gondold át és írj egy listát azokról a dolgokról, amiket még életedben ki szeretnél próbálni/megélni
2013. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!