Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Házi-undor, suliundor, akármit...

Kmx1x2 kérdése:

Házi-undor, suliundor, akármit, csak tanulni nem (a többi lent). Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves fiú vagyok, középsuliba járok Infó szakra. Jó az átlagom, nem vagyok olyan, akinek elvonná a szórakozás a figyelmét a tanulásról és depis SE vagyok, viszont ha tanulni kéne otthon, mindenre képes vagyok, csak leckét csinálni nem.


Van eszem és rengeteg szerencsém. Az átlagom tavaly "kerek" 4,5 volt(9. év vége), pedig a második félévben szinte semmit se csináltam meg, amit kellett volna vagy pontosabban nem foglalkoztam vele eleget. A könnyebb házi feladatokat elintéztem, de a tanulástól irtózok. Nem mintha nehezen menne, de egyszerűen nincs hozzá "erőm".

Folyamatosan halasztgatok, s mindent az utolsó pillanatra hagyok.


Akár a kertben segítek, gépezek, alszok, esetleg animét nézek vagy valami teljesen értelmetlen dolgot csinálok pl. TV-t nézek, kapcsolgatok vagy a neten keresgélek, YouTube-ozok, nézelődök. AKÁRMI! De amikor elő kéne venni egy füzetet, hogy megtanuljak valamit egyszerűen nem megy.


Általában, ha már elütöttem az időt valamivel, TV-ztem, megvacsoráztam esetleg eszembe jut, hogy fontos lenne egy dolgozatra tanulni és késő este elolvasom egyszer-kétszer.

Ezek után túl későig vagyok fent, majd lefekszek és 3-6 órányit alszok. Csoda, hogy négyeseket és ötösöket írtam eddig. Ismétlem: 4-se és 5-ös


A gond ezen felül, hogy most már elkezdett romlani az átlagom, amiben az a csoda, hogy eddig nem romlott.


->->->->->Lényeg:<-<-<-<-<-

-Sokan azt mondják, hogy tenni kell a dolgunkat, tenni, tenni és tenni ahhoz, hogy elmúljon az a pocsék érzés, ami a tanulás előtt elfog, csak az a gond, hogy eddig nem vált be és "visszaestem" a tanulás-kerülésbe. Ettől a pocsék érzéstől szeretnék megszabadulni!

-HA "csak" a "miért"-jét megtudnám, már annak is nagyon örülnék!


A Válaszokat Előre is Köszönöm!



2014. okt. 7. 21:28
 1/8 zoricabones ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ilyesmiben, legalábbis nagyon hasonlóban szenvedtem. Nekem az jött be, hogy olyan helyre mentem ahol általában tanulni vagy olvasni szokott az ember. A könyvtárba. Elsőnek nagyon rossz volt, szétszenvedtem az agyam, de végül rászántam magam és sikerült. Utána már az osztályteremben tanítás után is simán ment és most már otthon is meg tudom tanulni azt amit szeretnék.

Az a lényeg, hogy egyszer kezdj neki és ne vigyél szórakozni valót. Egy-két hétig szenvedés lesz, de utána egyre jobb.

A miértjét nem tudom megmondani, csak azt tudom, hogy az elején nagyon erős akaraterő löket lehetséges és pozitívra kell átállnod.

Én Úgy csináltam, hogy elsétáltam a könyvtárba és ott már a "muszáj" kategória volt. Utána meg már kész is lettem.

Remélem segítettem, sok kitartást kívánok!

Zorica

2014. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A gondolat, hogy magam kényszerítésével szoktassam rá magam, ha belegondolok hatásos módszernek tűnik. Kreatív! Egy próbát megér! Köszönöm és Köszönöm!

2014. okt. 10. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos nincs mese. Én is ugyanígy voltam ezzel mint Te, kedves kérdező. Viszont vettem a fáradtságot és apró lépésekben haladtam. Minden napra van kb 2-3órányi tanulnivalóm. Először is le kellett ülni a könyvek, jegyzetek fölé. Ez volt a legnehezebb.. Aztán jött a tanulás, olvasgattam a dolgokat, de maximum fél - 1 órán át tudtam koncentrálni. Mára már jobb a helyzet, viszont még mindig nehezemre esik leülni.

17F

2014. okt. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg "fenék kell hozzá" és le kell ülnöm megcsinálni mindent. Azóta már javítottam néhány tárgyban, de még vannak problémák, amiket akkor akaraterővel kell megoldanom!

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. okt. 15. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, a lényege ez. Én nagyon sokat keresgéltem, volt pár igérkező módszer de egyik sem vált be, csak a seggelés. Ha azzal is gond van, hogy sokáig tart felfogni az anyagot, kevered a dolgokat akkor próbáld meg úgy feldolgozni az anyagot otthon magadnak, mintha másoknak adnád elő/mutatnád be az adott témát, egyszóval mintha te lennél a tanár. Elképzelhető hogy időigényesebb, viszont sokkal jobban beválhat.

Még egy fontos dolog: 2x olvasd el az anyagot mielőtt elkezdesz tanulni. Ez általában nem tart tovább 10 percnél igazából, de hasznos nagyon. Először is gyorsabb tempóval átolvasod, hogy átlásd a fő pontokat, miről szól, mi a fontos. Ez után picit lassabban kiemeled a lényeget szinessel. Aztán, hogy még tisztább legyen átfutod mégegyszer. De ezt még lehet bonyolítani, hogy lassabban pontról pontra elkezded tanulni. Én ezzel a gyors módszerrel szoktam az olyan dolgokat tanulni, ami nem igazán fontos számomra. 20 perc alatt simán megtanulom az anyagot, nem szóról szóra, viszont tudom a lényeget és csak ez számít.

2014. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerencsére a tananyag megértésével nincsenek problémáim és még gyorsan is jegyzem meg, de megjegyzem magamnak a módszertípust, mert valószínű, hogy később még hasznát fogom venni! Köszönöm!
2014. okt. 16. 21:24
 7/8 anonim válasza:
Én is így vagyok. Idén pl elő sem vettem a tankönyveket. A házikat szünetekben csinálom. Most is épp angol esszét kéne csinálnom, de inkább random kérdésekre válaszolgatok, aztán elmegyek edzésre, és hopp, túl késő már tanulni. Kitűnő vagyok (na jó, fizika négyes :( ) (gimi 11. osztály), de akkor is zavar, hogy nem stresszelek a suli miatt. Még a dolgozat előtt sem. Bűntudatom van. Az összes többi osztálytársam megszakad a tanulásban. Néha mérgesek is rám. Kiközösítettek. Az osztályban nincs barátom. Ennek ellenére nem tudom rávenni magam a rendszeres tanulásra. És azt is leszögezném, hogy nem puskázok. Vagy ha igen, az pár kémiai reakció :) Az a durva, hogy mikor hazaérek, tudom, hogy neki kéne állnom tanulni. Időm, mint a tenger, ennek ellenére mégsem foglalkozok a dologgal... Szóval ha jók a jegyeid, nem is tudsz rajta változtatni. Csak akkor, ha jön az első pofon..
2014. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7:

Hasonlóan vagyok, mint Te, de van néhány különbség:

-Egész jók a jegyeim, de nem a legremekebbek. Megvolt az első egy-két pofon. A hozzáállásom sajna pont ilyen. :/

-A "Bűntudatom van" résztől a "nincs barátom"-ig és a "nem stresszelek a suli miatt. Még a dolgozat előtt sem." másként igaz rám. Az én osztálytársaim nem szakadnak meg a tanulásban(de azért nekik is jól megy, viszonylag..), és nekem inkább a ritkán előforduló rosszabb jegyek miatt fáj néha a fejem, de ha egy jegy így sikerült "azon már nem éri meg bánkódni" csak jobban oda kell figyelnem. Feleléseknél viszont teljesen leblokkolok(ez egy másik történet).

-Én ha nem tanultam, inkább nem is puskázok(bár már néha eszembe jutott).



A többi:

-"elő sem vettem a tankönyveket. A házikat szünetekben csinálom.";

-én is elütöm ezzel-azzal az időt "és hopp, túl késő már tanulni.";

-"Az a durva, hogy mikor hazaérek, tudom, hogy neki kéne állnom tanulni. Időm, mint a tenger, ennek ellenére mégsem foglalkozok a dologgal..."

Én szintúgy. Ha valami házidoga van vagy hasonló, akkor valamikor a határidő előtt(talán az utolsó pillanatban) ráveszem magam és túlesek rajta, de a többivel nem igen foglalkozok. :/


Szerintem:

Valószínű, hogy abszolúte rossz a hozzáállásom a tanuláshoz és ezzel "elpocsékolom az eszemet". Néha erőt kéne vennem magamon és átnézni, amit kell + valahogy sac/kb össze kell szednem magamat és ki kell javítanom majd néhány jegyet. Mostanság tényleg rontottam az átlagomon a korábbiakhoz képest, úgyhogy itt az ideje nekilátni!


#7: Szerintem szerencsés vagy az eszeddel és ne legyen emiatt bűntudatod. Ha kiközösítenek miatta, akkor nem is kell a társaságukra vágyni, hiszen akkor irigységről lehet szó. Légy nyílt és barátságos, de ne foglalkozz azokkal, akikkel nem éri meg és ne is bánd. Ha mindenkivel normálisan viselkedsz, akkor aki nem irigy, annak nem lesz oka kiközösíteni és máris jobb a helyzet(persze lehetnek olyanok, akik csak "valamiért" vágnak jópofit, de ez megint egy másik sztori).


Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 21. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!