Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyre koszosabbnak érzem...

Egyre koszosabbnak érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja az életem felét a BKV -n töltöm. Mindig utáltam a szennyeződéseket, a koszt, de ez most egész más. Egyszerűen folyamatosan mocskosnak érzem magam a tömegközlekedéstől, még úgy is, hogy naponta minimum kétszer fürdök és megszámlálhatatlanul sokszor mosok kezet. Ha nem élet-halál kérdése, nem kapaszkodom és nem fogok meg semmit, inkább nekidőlök a korlátnak, vagy ilyesmi. Ha hazaérek, csak ledobom a táskám (egy "lepratelep" sarokba, máshova sosem vinném lakáson belül) és igyekszem minél kevesebb időt tölteni a szobámban, azonnal megyek tusolni. A telefonomhoz otthon nem nyúlok, ha nem muszáj, de ha mégis, akkor előbb lefertőtlenítem néhányszor. Eleve nem szívesen piszkálom a koszos táskámat otthon, tanulás után rohanok kezet mosni. Az, hogy utcai ruhában leüljek a székemre, az ágyamra vagy a földre, elképzelhetetlen, ahogy az is, hogy ne mossak minden este hajat. Már akkor is gondolkodom, hogy lehúzzam-e az ágyneműt, ha reggel készülődés közben véletlenül hozzáér a nadrágom a takarómhoz.

Tudom, hogy hülyén hangzik, de nem tudok mit csinálni. Szerintetek mi legyen?



2014. okt. 11. 21:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
90%
Pszichológus és orvos!
2014. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
87%
Szerintem irány a pszichológus.
2014. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg, én sem tudok mást mondani, mint hogy foglalkozz a problémával és kezeltesd magad, mert ez nem normális.
2014. okt. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Orvosi eset vagy. De tényleg. Sürgősen kezeltesd magad!
2014. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell pszichológus...

Én is ilyen vagyok, a különbség az, hogy nem mindig mosok kezet.

Reggel buszon dzsuvás lesz a kezem a kapaszkodótól, aztán pénzhez is nyúlok, majd ugyanígy megfogom mobilomat, tankönyveimet.

Nekem nincs ilyen "lepratelep" sarok, de én is külön helyre rakom táskám, és soha nem ülök utcai ruhában székre vagy ágyra.

Iskolából hazajövet illetve pénz/mobil után azonnal kezetmosok, ha tankönyveket vagy táskámat piszkálom akkora csak ha utána gépezni fogok, vagy valami olyanhoz nyúlok ami alapvetően tiszta.


Ne kezeltesd magad, a pszichológus csak arra jó, hogy tömegembert csináljon belőled. Lehet ez sokak számára nem normális, de nem tartható valami rossz/beteges tulajdonságnak.

Buszon leülsz csöves után a székre, tetű meg mindenféle kórokozó rátapadhat ruhádra, amit aztán nem szívesen viszel be az ágyba mert fürdés után visszamászik rád.

Inkább ez mint azok akik se WCzés előtt se után nem mosnak kezet, de azért reggel megy a szokásos kézrázás...

2014. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
22%
ugyan mar mit kell fikazni ez egyaltalan nem betegseg...En is tisztasagmanias vagyok de szerintem ha neked ez igy megfelel akkor nem kell rajta valtoztatni ha pedig nem akkor mar reg valtoztatnal rajta tudod minden fejben dol el..nem ertem a kerdest most ez neked problema lenne ?
2014. okt. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Oké, hogy tisztaságmánia, de azért ez egy picit durva..Ráadásul szerintem nem is jó. Tudod, ez olyan, mint mikor otthon kisgyereket felnevelik hipersteril környezetbe, elkerül óvodába, és már az első héten elkap valami vírust, amitől meg akar halni, mert a szervezete nem szokott hozzá. Na, ez is kb ugyanolyan. Semmi olyat nem fogsz elkapni a buszon, amitől meghalnál, vagy komolyabb bajod lehetne, szóval nem értem, hova ez a nagy mánia.
2014. okt. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
89%
nekem vannak tisztasag es rendmanias ismeroseim, pl olyan aki a furdobe hetente gozoli le a koszt a falrol. de amit irsz az még hozzá képest is túlzás, én is orvoshoz fordulnék vele, mivel igy elég nehéz lesz a későbbiekben az életed, ha dolgozol, gyereked lesz, a mostani idod toredeke jut majd a tisztalkodasra. jo lenne addig elejét venni a felelmeidnek. barataid, kapcsolatod van? mi tortenik ha valaki at hiv magahoz vagy pl nyilvanos wct kelk hasznalnod?
2014. okt. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem amióta gimibe járok a kosztól megerősödött az immunrendszerem. Ez köztudott, hogy az enyhe fertőzések amik az ilyen dolgok miatt érik az embert az immunrendszer megtanulja kivédeni. Pl a suliban ebéd előtt nem mosok kezet, tesi órán a földön vagyunk és utána megyek ebédelni. Reggel is hévezés után a tízórait kézmosás nélkül megeszem. És nincs semmi bajom, 9. óta idén először eddig még nem hiányoztam.

17/f

2014. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Kényszerbeteg vagy, pszichológus.


Egy darabig még normális a tisztaság szeretete, de ez már túllépett azon a határon.


- sokszor fertőtlenítesz

- folyton kezet mosol

- minden este hajat mosol

- ágyat akarsz húzni...


Ezek után tudod mi jön? A háromszori fürdés, reggel-este hajmosás, mindig kézmosás, takarítás - de hiába, mert nem tudod letisztítani... bele fogsz bolondulni.

2014. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!