Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért addiktív ez az oldal?

Miért addiktív ez az oldal?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy szabályos függőségem van a GYIKtól. Többféle kérdést szoktam nézni, a nagy részük az értelmesebbik fajtából.


Kérdezni nem nagyon szoktam, hetente max 1-2szer, viszont napi 5-10 kérdést válaszolok meg, és utánna is szoktam nézni dolgoknak, sokszor olvasok netes cikkeket mert valaki felkeltette az érdeklődésemet valami iránt.

Ha nem írok, akkor unalmasnak érzem a napot.


Ez micsoda? Kommunikációs kényszer? vagy teljesen normális dolog?



2014. okt. 23. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, szerintem ez normális. Én pl azért járok az oldalra, és azért válaszolok, meg olvasgatok, mert ezzel is okosodok, és nem csak 1 témakörből, hanem mindenhonnan.

Van, hogy csak azért válaszolok provokatívan egy kérdésre, hogy a sok okoskodó egyértelműen elmagyarázza, hogy az hogy van :D

2014. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg valamilyen hülye okból szeretek segíteni az embereknek, mert tudom, hogy ha nekem is akármilyen fura problémám van, akkor én is szeretném, ha segítenének.
2014. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is ez van, szerintem azért, mert valahol mindig történik valami.

Én a humor kategóriával vagyok úgy, hogy alig várom, hogy megjelenjen egy újabb kérdés, hogy válaszolhassak rá valami mókásat - szeretek hülyéskedni, valahogy erre vagyok kihegyezve és az agyamat is jól megmozgatja.

De a régen megválaszoltakra, vagy figyelt kérdésekre, kulcsszavakra is rá szoktam nézni, és átbogarászom az új dolgokat. Kérdést én is ritkán teszek fel – persze nem a humor kategóriában – ki sem szoktam őket emelni, néha mégis vannak új válaszok.


Tényleg nagyon el lehet kalandozgatni egy kérdés kapcsán… néha olyan dolgokra bukkan az ember, amikre talán sosem talált volna rá az adott kérdés nélkül.


Szerintem is függőség, és nem tudom, hogy normális-e vagy sem, de engem feltölt, és jól elvagyok itt.

2014. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Függőségnek nem igazán nevezhető, mert egyáltalán nem zavarna, ha enélkül kéne élnem :D Ez csak amolyan unaloműző, és nálam inkább a tudásom növelésében játszik több szerepet. Ha épp nincs szükségem most arra, hogy pl 2 éves gyerek miket ehet, de elolvasom, máris fogom tudni később hasznosítani. Ha nem is marad meg, de egy részére biztos emlékszek, ami alapján könnyebb lesz utánajárni.
2014. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!