Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy normális...

Mit tegyek, hogy normális életem legyen és ne egy fantázia-világban éljek?

Figyelt kérdés
Ez egy bonyolult kérdés lesz, és nem csak ebből az egy részből áll. Először is, mostanában úgy érzem azok körül a sorozatok körül forog az életem, amiket nézek. De főleg abból is kettő közül. Délelőttönként alszok, délután és este pedig youtube-videókat nézek a kedvenc szereplőimről vagy kedvenc párosaimról. És amúgy is folyton azokon agyalok. Ez már kezd beteges lenni. Mellesleg vallásos vagyok, és még ma misén és sokszor eszembe jutott a téma. Amúgy író vagyok, illetve lennék, írtam már jó pár könyvet, de egyelőre nem haladtam velük a kiadás felé sokat. Szóval a fantáziavilág alapvető része az életemnek, de ezeken a sorozatokon többet agyalok, mint a saját történeteimen. Úgy saját életem, mint olyan nem nagyon van. Nemrég vesztem össze az egyetlen barátnőmmel, azóta folyton itthon ülök és ezt csinálom. Bár azelőtt se volt sokkal mozgalmasabb az életem. A lány mindig eljött hozzánk, és itt ültünk ketten. Van egy húgom is, aki hasonló korú, de ő meg folyton facebook-ozik és nem nagyon lehet vele beszélgetni. Főleg azóta, hogy egy fiút is megismert a neten, de szerintem még a barátait is előrébb helyezi nálam, aminek nagyon nem örülök, mert kiskorunkban nagyon közel álltunk egymáshoz, bár akkor is fantáziavilágban éltünk, mert vagy szerepjátékot játszottunk, vagy barbie-ztunk, szintén történetet játszva. A másik problémám nagyban kapcsolódik az előzőhöz, úgy érzem, hogy unalmas vagyok. És hogy nem tudok miről beszélgetni az emberekkel. Ha jóban is lennék a húgommal, mmint közelebbi viszonyban, akkor se tudom, miről beszélgethetnénk. Vagy bárki mással. Hiába lennének barátaim is, vagy barátom, velük se tudnék miről beszélni, egyedül az átkozott sorozatokról! Amíg volt az a barátnőm, vele se nagyon tudtam kommunikálni vele. Ja, ha nem érthető, hogy miért alszok délelőtt és youtube-ozok vagy írok délután, az azért van, mert nincs munkám. És azért nincs munkám, mert képtelen vagyok közösségbe menni, az iskolákban kiközösítettek és betegesen félénk vagyok, szóval ha elmennék valahova, egész idő alatt folyamatosan szoronganék és meg se szólalnék. Viszont ha nem tudok megszólalni, csak dühös leszek, és felgyülemlik bennem egy csomó harag. Vagy inkább idegesség. Feszült leszek és az nem vezet semmi jóra. Olyankor pedig két okból is csendben lennék, egyrészt nem mernék megszólalni, de még ha mernék, se tudnék mit mondani. Nem tudom, régebben ez nem volt probléma. Volt akkor egy másik barátnőm, és nagyon sokat beszélgettünk meg hülyéskedtünk. Nem tudom, mi történt, illetve valószínűleg az, hogy már 3 és fél éve nem járok semmilyen közösségbe. De azt mint tanácsot, hogy menjek valahova, szedjem össze maga, nem tudom megfogadni, mert tudom, mi lenne abból. AZ, amit mondtam, csönd, és feszültség. Szóval nem tudom, van-e ebből kiút. Bocsi, h ilyen hosszú lett, de segítség kell!

2014. okt. 26. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lépj egyet. Előre
2014. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha ilyen könnyű lenne...
2014. okt. 26. 21:34
 3/12 anonim válasza:
Figyelj, csak te zudsz segíteni magodan, minden rajtad áll. Hagyd abba a sorozatok nezeset, és keress magadnak egy munkát, meg kell probalnod, csak úgy tudsz bármit is kihozni magadból. Talán meg kéne probalnod nyitni a hugod felé, hogy legalább valakid legyen, és kibekülhetnel a baratnoddel, akivel összevesztel, és megprobalhatnad megkeresni a régit :)
2014. okt. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én szeretnék beszélgetni a húgommal, én nem akar velem sose. Az a barátnőm, akivel összevesztem, megbántott, de mint mondtam, annyira nem is tudtunk beszélgetni. A másik barátnőm, pedig olyan 2 vagy 3 éve szerelmes lett és azóta senki nem érdekli a barátján kívűl. És képtelen vagyok emberek közé menni. Egyszerűen nem megy, nem tudok megszólalni közösségben. Sőt többnyire még olyankor se, ha van velem egy valaki, akit ismerek, és hozzánk csapódik egy harmadik személy. Akkor már megbénulok. Nem, tényleg nagyon betegesen félénk vagyok, ezen nem nagyon lehet segíteni, az iskolában 12 évig csendben rajzolgattam a helyemen ülve. Nekem ez nem megy, most meg, hogy már témáim sincsenek, főleg nem. Anyukámmal szoktam még beszélgetni, de többnyire arról, hogy mennyire nem szeretem az életemet.
2014. okt. 26. 23:14
 5/12 A kérdező kommentje:
Mármint ő, ő nem akar velem. Ezt elírtam. És mindenesetre köszi a választ. :))
2014. okt. 26. 23:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem a dolog szorongásnak tűnik, amit igazából nem egyszerű megoldani egyedül hiszen az kell hozzá, hogy járj közösségbe amíg el nem múlik, de ez borzalmasan nehéz csak így. Persze nem feltétlenül baj az, ha az ember kerüli a nagyobb tömegeket, nem szeret mondjuk századmagával bulizni, mert egész egyszerűen nem érzi magát jól benne, nem szereti. Viszont amikor vágyunk rá, hogy (ahogy esetedben) csak pár emberrel, de az sem megy akkor beszélhetünk szorongásról szerintem. Alapvetően az, hogy ez az érdeklődési köröd van egyáltalán nem hinném hogy baj lenne, valószínűleg megerősítesz abban, hogy ha hirtelen lennének "témáid" más emberekkel attól még nem tűnne el a félelem.


Ha valóban arról van szó akkor a tudat alattival 'van probléma'. Gondoltál már arra, hogy felkeress egy pszichológust ezzel?

2014. okt. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát az a helyzet, hogy járok pszichológushoz, sőt pszichiáterhez is és gyógyszereket is szedek, mindez az egész még amiatt van, amik az iskolában történtek, azokat nem tudtam feldolgozni, de az a baj, hogy egyik se nagyon segít. A pszichiáterhez bemegyek, benn vagyok 5 percet, felírja a gyógyszert és kész, a pszichológus valamivel jobb, vele megbeszélem a problémáimat, de nem csinál semmiféle segítőterápiát. És igen, igazad van, ez a szorongás akkor is megmaradna, ha lennének más témáim. :/
2014. okt. 27. 11:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt Te érzed, hogy mennyire segít, vagy mennyire nem, lehet esetlegesen fel kellene keresned valaki mást ha már egy ideje ott vagy és semmilyen változást nem érzékelsz. Ha igen, akkor viszont ne feledd hogy ez egy hosszú út ami közben az ember könnyen válhat türelmetlenné amikor már elkezdi érezni a javulást. A pszichológusod csinál hipnoterápiát? Csináltatok már ilyet? Ha nem és tud akkor mi a véleménye róla, az nem segíthetne a szorongás feloldásában?


A tudatalatti helyrehozása elég hosszú folyamat, amit szerintem azért lehet e nélkül is javítani, de hogy milyen mértékben és mennyivel jobb a hipnoterápia azt nem tudom (de valószínűleg jobb). Erről beszélgetettek már? Mármint lehet azért nem tért még ilyesmire rá mert tudat felett nincs még minden rendben?


Az biztos, hogy ha nem akkor nyugodtan kérdezheted őt ezekről is, illetve a javulás útjáról is: ő érzi e, te hogy érzed, pontosan hol tartotok, haladtok e, ha nem miért nem stb.

2014. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, most a válaszodban nem láttam az iskolai dolgok részt. Ettől mondjuk még a válaszom áll, azt nem tudom hogy az ilyen dolgokat csak tudat felett vagy tudat alatt vagy mindkét helyen kell e kezelni. Én legutóbbira gondolnék, hogy beszélgetni kell az ilyen eseményekről és tisztázni kell őket tudat felett de mondjuk a szorongás amit ez az emberbe adott azt lehet hogy beszélgetéssel csak csökkenteni, de teljesen eltüntetni nem lehet, hanem ahhoz irány a tudatalatti.


De ezek már veszélyes vizek nekem, én úgy érzem hogy beszélgetéssel is le lehet vinni a szorongást egy olyan mértékre ami elviselhető és utána az emberi gyakorlati dolgokkal minimalizálja azt, de ez biztosan függ attól hogy mennyire és miért szorong az ember szóval egyébként sem szoktam de itt végképp nem mondanék semmi biztosat. De erről szerintem beszélgethettek ott. :)

2014. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
fanfic meg társai? hát ez nagyon rossz. ha fiatal vagy, oké, olyan 14-16 évesen természetes hogy az ember rajong egy-egy színészért vagy valami, de azért idősebb korban már gáz. én is ilyen voltam szóval megértem, de azért én kinőttem. annyit tudok ajánlani, hogy hagyd abba a nézésüket és találj egy embert, csak egyet, akivel lehet beszélgetni meg ideoda menni. találj szerelmet (keress). úgy kinősz belőle, ha magadtól nem megy.
2014. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!