Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok koncentrálni,...

Nem tudok koncentrálni, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés
...A baj nem kicsi. 10 éve komolyan szerencsejáték-függő vagyok, minden lehetőségem meg van újrakezdeni, de egyelőre fogalmam sincs ki vagyok a játék nélkül. Elhatároztam magam egy napja, de azóta csak még szomorúbb lettem mert rájöttem mekkora út áll előttem. Szeretnék állást keresni és nyelvet tanulni a gépen, filmet nézni vagy olvasni, de semmire nem tudok koncentrálni. Mintha neurológiai problémám lenne. Okozhatja ezt a zavartságot a szerencsejáték-függőségem és a depresszió ami vele jár? Mennyi idő lesz mire kitisztul az agyam? Annyira vágyom egy kis ellazulásra ami nem frontin vagy alvás, hanem természetes tudatállapot.

2014. okt. 28. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérj szakembertől segítséget, úgy hamarabb túleszel rajta.
2014. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyobb városokban vannak szenvedélybeteg-segítő szolgálatok, addiktológiai intézmények, érdemes tőlük segítséget kérni, mert egyedül nagyon nehéz leállni a függőségről. Ha nagyon rossz a helyzet, akkor szenvedélybetegek számára létezik bentlakásos rehabilitációs intézet, ahol nemcsak drogosokat fogadnak, ahnem más szenvedélyek rabjait is. Itt egy terápiás team és a többi függő segít a leállásban. Ami még hatékony segítség szokott lenni, az az anonim csoportok, játékfüggőknek a GA 12 lépéses csoport (ismertebb közösség, ami ugyanezen elven működik, az Anonim Alkoholisták). Mindezek hosszútávú, professzionális segítséget jelentenek.


De ha pillanatnyi, azonnali segítség kell (nagyon negatív gondolatok, hirtelen erős inger a játékra), akkor segíthet az Ifjúsági Lelki Elsősegély Szolgálat a 137-00 inygenes hívószámon (vasárnap kivételével naponta hívható Telekom és T-mobile hívószámokról (fülkéből is!)). Ez azonban hosszútávú segítséget nem jelent, hiszen egy függőség felszámolásához az egész életvitelt, viselkedést meg kell változtatni.


Sok sikert!

2014. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!