Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az önbizalom az mikor olyanokk...

Az önbizalom az mikor olyanokkal is tudsz beszélni akiket nem bírsz? Vagy micsoda?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy aki kicsit csendesebb, vagy nem bír beilleszkedni olyan jól egy társaságba ahogyan mondjuk 10-20 másik ember be tud, és csak te érzed úgy, hogy nem tudsz..nekik rossz az önképük magukról, kevés az önbizalmuk


de ha a legközelebbi barátjukkal vannak, ez elmúlik és úgy érzik magukat mint a többit "normális" ember


akkor ez most tényleg a negatív önkép, kevés önbizalom miatt lehet, vagy mi miatt?


f



2014. okt. 29. 23:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, kevés az önbizalmam, viszont tudok beszélni azokkal akiket nem bírok! Attól függ, ha kezdeményeznek felém, mindenkivel próbálom megtalálni a közös hangot, jóban lenni, viszont nekem nagyon nehéz nyitnom mások felé.

Régóta "élek így", ezért már kitapasztaltam azt, hogyan kendőzzem el ezt, persze van-vannak olyan helyzetek amikor hiába ügyködöm, látszik rajtam, de ezen még dolgozom.

Sajnos -saját tapasztalatom szerint- ez nem ilyen mulandó, kinövendő dolog, legalábbis nálam, sajnos én úgy érzem, hogy már ilyen maradok, de viszont dolgozom azon, hogy így is teljes értékű életet éljek, ne rondítson és keserítse meg az életem az, ahogyan én vélekedek magamról. Sajnos nagyon megnehezíti a mindennapjaim, stresszelek, ha tömegben vagyok, emberek közé megyek, új emberek, munkahely. Lehet idővel, ahogy öregszem változok, de ha nem így lenne sem lenne baj, mert attól, hogy önbizalom hiányos vagyok, még élhetek jól! :) Minden csak fejben dől el! :)

2014. nov. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!