Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek úgy magatokat, hogy...

Éreztétek úgy magatokat, hogy nem találjátok a helyeteket a világban?

Figyelt kérdés
Nincs sok barátom mivel nem tudok az emberekkel társalogni. Nem kapom az emberekkel a közös témát. Ha kettesben maradok valakivel akkor a nagy csend dominál. Nagyon nehezen barátkozok. Barátnőm még nem volt (24 éves vagyok), pedig ez az egyetlen amire igazán vágyom.
2014. nov. 2. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Egész életemben. Nem jöttem még rá a megoldásra.


25F

2014. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne félj, próbálj meg egy kicsit nyitottabb lenni.:)

A kérdésedre válaszolva, nem, nem érzetem magam még így, mindig mellettem volt a családom és a barátaim. :D

2014. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerencsés, aki mellé áll a családja, és a barátai.

Ne azon gondokoz, hogy még nincs barátnőd. Ez csak a mai világ sugalja, hogy már 14 évesen ciki szűznek lenni.

Addig hiába is vársz barátnőre ameddig nem találod meg önmagad. Mert mindenki egy egészséges társra vágyik, nem pedig arra, hogy majd rendbejön, minden, ha lesz. Igazából akkor kezdődnek el a nehéz dolgok, mert ahol ketten vannak, ott már van véleménykülönbség. Ha a másiktól várod, hogy boldoggá tesz, ez így nem működik. Mert senkit nem tehetünk boldoggá , csak saját magunkat. Hányszor van az, hogy az egyik kiteszi a lelkét a másikért, és nem tudja értékelni, mert depressziós? Kínylódik vele a nyavaja.

Inkább a kérdésen első vele az igaz. Nem tudsz társalogni. Egy kapcsolatba is sok mindent meg kell beszélni, mert semmi se magától értdötő. Nem gondolatolvasó a másik. Első lépés, tanulj meg beszélni, társalogni.

Csak tippelni tudok. Túl zárkózott, vagy. Ezen kellene dolgoznod, önbizalmadat felépíteni, egy igen jó szintre. Akkor majd meglátod megnyílik előtted a világ. Neten találsz egy csomó önbizalom erősitő módszert, választ ki amelyik szimpatikus, és építs fel magad.

Egy személy egészséges lelkiállapotú társat szeretne, nem pedig akit dadusgatni kell.

Nagyon nehezen barátkozol, Kérdés mi a barátság?

Igazi barátság nagyon kevés van. Olyanra várni, butaság, hiszen elrepül az élet.

Barát lehet közeli, távoli.

Nem baj, az, ha távoli, legalább látod, hogyan viselkedik.

Ha évente valakivel, két háromszor beszélsz már az is jó! Akkor is elmondhatni, hogy ismerősök vagytok. Sok ilyen ember magad körül igen jó. Hiszen az élet egyfolytába változik, soha nem tudod, ki visz melléd a sors.

Ne becsüld le ezeket a kapcsolatokat. Ne csak igaz barátot akarj, aki jóban rosszban melletted van. Mert igen szerencsés az akinek ez megadatik. Bájvigyor, csak pozitív dolgokról beszélj, mert ilyen a világ. Évente egy két alakommal, ki lehet bírni, jó kezdet.

Persze aki irítál, azzal ne foglalkozz, mert az az személy nem neked való.

2014. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kommunikációval kapcsolatban is van fent a neten rengeteg anyag. Hajrá!! Menni fog! Megmutatta az élet, hogy milyen területen kell fejlődnöd, így hát menj arra, és legyen ez az érdeklődési köröd. És ne az, hogy még nincs senkid.
2014. nov. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Másrészről a világ ki van fordulva önmagából...
2014. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gond, hogy túl egyenes vagyok és az emberek nagyon érzékenyek. Szeretik azt hallani amit akarnak. Ismerek személyeket akik tudják, hogy az illető mit akar hallani és azt mondják...még ha ez nem is az igazság. Nekik van barátjuk, mindig keresi valaki a társaságukat. Nekem pont ez hiányzik, hogy valaki az én társaságomat is keresse.
2014. nov. 23. 09:13
 7/9 anonim ***** válasza:

A túl egyenesség nem igazából jó, mert bántó, és ítélkező. Nem a mi dolgunk megítélni a másikat, hogy mit tegyen , és hogyan tegyen. Attól, hogy nem mondjuk ki, nem muszáj egyetérteni vele.

Mit szólnál, ha a te hibájaidat, más csak sorolná, mert ő csak egyenes, és szókimondó?

Ne érts vele egyet, ha azt akarja hogy bővebben kifejtsd miért is , majd megkér rá.

De ez nem azt jeleni, hogy hazudj, inkább ne mondj semmit , csak hallgasd meg, kérdezz bele, de senki se tűri ha beleszólnak az életébe, még akkor sem, ha látod hogy rossz úton jár. Legyél mellette, érezze, hogy igaz barát vagy, aki nem ért vele egyett, de megérti. Így ha bajban lesz, talán hozzád fordul még tanácsért.

2014. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az emberek lehet, hogy szeretik azt hallgatni, amit akartak, ez inkább jellemző mint a kritika hallgatása.

Az őszinteség nem azt jeleni, hogy kimondod minden gondolatodat.

Pl valakivel találkozol, De ronda pulcsi van rajtad, De rondán nézel ki, azt az előző szitációt jóleszúrtad, a másik helyzetben én nem így viselkedtem volna...

Nem arról van szó hogy a másikat fényezni kell, de nem szabad hangod adni a negatív dolgoknak, mert senki se szereti.

2014. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!