Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már, hogy a baba...

Éreztétek már, hogy a baba mellett nem találjátok a helyeteket? Értem ez alatt, hogy imádjátok a picit valamint a párotokat, mégis boldogtalanok vagytok valamiért?

Figyelt kérdés
Például, hogy királynőnek érzi magát vki egy börtönben? Messze lakik az otthonától, és honvágya van? Se a lakóhelyén, se a szüleinél nem érzi jól magát? Más is volt olyan fáradt és tanácstalan, hogy alkoholba fojtotta a bánatát?Messze a párja? Mi a megoldás?
2010. aug. 20. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első hat hétben baromira nem tudtam feldolgozni a helyzetet, hogy anya lettem, ott egy pici, akit imádok, de tőlem függ az élete, és olyan fáradt voltam, hogy csak gépiesen csináltam mindent, mint egy robot... Aztán elmúlt... Én azóta olyan boldog vagyok, mint még soha életemben. Most 21 hónapos a kislányunk.


Mennyi idős a babád?

2010. aug. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
10hónapos, de imádom. Csak a szülést nehéz feldolgoznom meg a lakhelyváltást!
2010. aug. 20. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyedül vagy, az a baj. A picivel még nem tudsz (értelmesen) beszélgetni... Kellene egy barátnő vagy egy kellemes szomszéd, akivel jó beszélgetni egyet. :)


Ha nagyobb lesz, és megszokjátok az új helyet, ismét jól fogod magad érezni!!! (első voltam megint).

2010. aug. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"alkoholba folytotta a banatat?" haaat en most is itt ulok es iszom. :( A ferjem es a 6 honapos kisfiam alszik. Fizikailag nem is vagyok annyira faradt mert este 8-tol reggel 8-9-ig alszik a fiam de nekem a hazassagom ment tonkre. Szinte ram sem nez a ferjem. Nincs mas no az eletebe ezt biztosan tudom de valamiert mar nem kellek neki. Nagyon szeretem ot meg mindig, megszakad a szivem es en ebbe faradtam bele. Haat igen, kulfoldon is elek, csalad messze. Baratok vannak akik tokeletesnek hiszik az eletunket. Olyan nincs akinek oszinten elmondhatnam mi bant. :((
2010. aug. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
próbáld meg értékelni a helyzeted,másnak nem adatik meg,hogy szép egészséges babája legyen,az sem adatik meg,hogy fedél legyen a feje felett,hogy étel legyen az asztalon.és párja sincs aki hazaadná neki a pénzt.Rengeteg sanyarú sorsú ember él,neked pedig van egy gyönyörű egészséges babád,maga az élet ajándéka,van fedél a fejed felett,sőt lehet a sajátod is ami meg pláne főnyeremény,és van egy párod is,igaz sokat dolgozik,de ha nem tenné bajban lennétek.Miből adnál enni a gyerekednek,miből vennél pelenkát,játékot neki.Ne nagy dolgokat keress az életben amiért boldog lehetsz,hanem apróságokat,és minden nap.ne a rosszat keresd,hogy miért vagy boldogtalan,hanem a jót,miért is van okod nevetni,fel is írhatod ezeket egy füzetbe,minden nap amiért mosolyogtál,aztán már látod is később,hogy nem is olyan sanyarú a te helyzeted.keress magadnak olyan dolgot ami kikapcsol,sétálj jó nagyot a gyerekkel,ismerkedj emberekkel,nyiss az emberek felé,menjetek csináljatok programokat,játszóház,állatkert,vagy csak simán plázázz.rázd meg magad és gondolj arra a picire aki a t felelősséged,ugye nem akarod hogy szomorú anyukát lásson nap mint nap,milyen gyerekkora lesz??ne keseredj,állj fel és csak pozitívan.
2010. aug. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon hullámvasúton voltam hormonálisan szülés után még 4-5 hónappal is. Kiderült, hogy nem állt vissza a hormonháztartásom a megfelelő szintre, illetve 6 hónapos korában visszamentem dolgozni. Kb 10 hónapos korára voltam újra magam. Tehát ez normális, hogy igy érzed, csak tudd, nőgyógyászhoz és pszichológushoz kellene menned, ha változtatni akarsz, és nincsenek elég közeli barátok, akikkel kibeszélhetnéd a helyzetet. Gondolj arra, hogy ez nem az igazi te vagy, ez csak egy depressziv hangulat, ami pár hét alatt elmúlhatna, csak foglalkozz vele. Sok sikert!
2010. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha valakinek tud segíteni ez a cikk, akkor örülnék:

[link]

Azokat a problémákat vesszük sorra benne, amik a kismamákat érinthetik a szülés után: egyedüllét, bezártság-érzés, párkapcsolati problémák, súlyfelesleg miatt önértékelési problémák stb.- ezek mind-mind olyan gondok, amik nagyon is gyakoriak, és olyan családokban is előfordulnak, ahol nem is gondolnánk. Egyszerűen azért, mert a gyerek születése egy olyan esemény, ami sok mindent megváltoztat, és az új helyzetbe való belerázódás eltarthat egy darabig. És van, amikor felszínre hoz egyes problémákat.. de tudni kell, hogy van ezekre megoldás! Talán segít a fenti írás abban, hogy legalább megfogalmazni sikerüljön, hogy pontosan hol is siklottak félre a dolgok, illetve mi a probléma gyökere. És akkor onnan már van továbblépés. A cikkben is több ötlet olvasható, mit lehet tenni! A cikk második része peidg itt olvasható (ebben folytatódnak a problémák és a megoldási lehetőségek) [link]

Szerintem nem szabad szégyellni segítséget kérni. Hiszen nem vagytok egyedül ezekkel a gondokkal, és van rá megoldás is!

2010. aug. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 13:53-as, nagyon nagyon hasznos volt számomra, amit belinkeltél!Esküszöm, mintha rólam írtak volna!

Kedves Kérdező,nekem is vannak nagyon rossz érzéseim, bár nem a honvágy,párom távolsága a baj, hanem egyszerűen fáradt, kialvatlan vagyok, és néha úgy érzem, nem tudok mit kezdeni az órákig tartó babasírással, és néha az is megfordul a fejemben, hogy szeretem-e eléggé a babámat, hogy ilyeneket érzek...

2010. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!