Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre jobban hiányzik a gyermekkorom?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.

Szinte minden nap látom lelki szemeim előtt magam kislányként, az önfeledt játszadozást, a játékaim/babáim képe "ugrik be"; anya szeretete,hiszti 1-1 játék miatt...sokàig babáztam,játszottam (13éves koromig), tudom, hogy mi az élet rendje, de azt nem akarom elfogadni, hogy ennyi idős vagyok. Irigykedve nèzem a gyerekeket ahogyan játszanak... Nekik olyan könnyű..!

Nem vagyok képes a párkapcsolataimban sem Nőként, FELNŐTTKÈNT viselkedni, érettként gondolkodni, ugyanakkor sok sebet kapok lelkileg... Miért történik ez velem, ez normális..?



2014. nov. 6. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szokták mondani, hogy az idő megszépíti az emlékeket és ez sokaknál igaz lehet. Gondolj azért bele, hogy abban a korban az a bizonyos játék, amit nem kaptál meg az elég kellemetlenül esett akkor, még akkor is ha most már semmiségnek tekinted. Magyarán akkor is voltak problémáid, mindenkinek voltak, bár nyilván a későbbiekben még több inger érheti az embert, illetve kevésbé vannak jelen a szülők akik ezektől védenének (bár akinél pedig a szülők nem védtek, hanem rátettek még egy lapáttal, az lehet hogy még az idővel sem látja szebbnek a gyerekkort).


Tehát amikor ránézel egy gyerekre és azt feltételezed, hogy milyen könnyű nekik, akkor ne feledd hogy ha még minden ideális is otthon, lehet egy olyan számodra most már apróság mint egy játék meg nem kapása ő ugyanolyan rosszul éli meg, mint valamit most te.


Természetesen ettől még lehet örömmel, mosollyal visszatekinteni bizonyos pillanatokra, napokra, hetekre, hónapokra, évekre.. de visszavágyódni illetve elvágyódni talán már nem a legjobb dolog.

2014. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, koszonom a valaszt. :)

Nos,igazad van..viszont azt nem ertem onmagamban, hogy miert vagyok gyerekes?

Vagy ez mindenki masban ott bujkal? :)

2014. nov. 7. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát azért ez egy elég tág fogalom és lehet mindenkinek egy kicsit mást jelent. Először is nem hiszem, hogy ez negatív jelző, természetesen ha szeretnél rajta változtatni mert így nem jó, akkor valószínűleg elfogsz jutni arra a pontra, ami számodra a felnőttet jelenti elég hamar.
2014. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves #3!

Hogy érted azt, hogy 'elég hamar' ? Nem èrtem a vàlaszodat. :)

De köszii

2014. nov. 7. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkettő válaszoló én voltam és most a harmadik is. :D

Azt értettem rajta, hogy ha most nem érzed jól magadat a bőrödben, mert túl gyerekesnek tartod a viselkedésedet, akkor feltehetőleg elfogsz kezdeni rajta változtatni, meg fogsz változni, hogy megfelelj magadnak.

2014. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!