Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miben nyilvánul meg egy ember...

Miben nyilvánul meg egy ember érzelmi intelligenciája?

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Húha, szerintem nagyon sok mindenben, de ha pár dolgot megengedsz (vegyünk valakit akinek magas):

- Beletudják képzelni magukat mások helyzetébe ÉS (ami nehezebb) az ő szemével megpróbálni vizsgálni a dolgokat

- A fogalmazás egyszerűen más, sokkal tapintatosabb.

- A stresszt igyekeznek mindig kezelni és nem másokon levezetni, vagy elfojtani. Például azért mert melege van nem kezd el ingerlékenyebb lenni a másikkal.

- A felesleges és megoldhatatlan vitákat, összetűzéseket tudatosan kerülik, kikerülik; alapvetően igyekeznek mindenfajta nézeteltérést nyugodtan, higgadtan kezelni, szeretik azt hamar megoldani úgy, hogy figyelembe veszik közben a másikat.

- Mindezek mellett képesek megvédeni magukat másokkal szemben, de szerintem szinte sohasem támadóak.

- Alapvetően nagyon kiegyensúlyozottak, törekednek rá, imádják azt.

- Ha hibáznak, beismerik.

- A megvédéshez tartozik pld. az is hogy nem engedik hogy mások beletiporjanak a lelkükbe, amennyiben olyan a személy és/vagy a véleményük akkor borzasztóan könnyedén veszik azt teljesen figyelmen kívül.

- Alapvetően szerintem szeretik az embereket.

2014. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék: elfogadóbbak másokkal mint az átlag és kevés elvárást támasztanak akár a közvetlen környezetük felé is (pld.: egy barát megváltozik és ezért a barátság már nem működik - ez talán pont emiatt kevésbé érinti őket rosszul).


Illetve azt is, hogy ezek közül soknak könnyen lehet nincsen közvetlen köze az érzelmi intelligenciához, mint például talán a kiegyensúlyozottság. Ugyanakkor az biztos, hogy ha például valaki beismerve, nem beismerve szereti nagyon az embereket és "rendszeresen együtt érez velük", akkor nagyon rosszul érinti őt, ha valakiknek akik közelebb állnak hozzá, vagy akár nem állnak közel rosszul megy. Egyszerűen: mások problémája, nehézségei, szomorúsága kihathat az ő életükre, még akkor is amikor ismeretlenekről beszélünk, túl érzékenyekké válhatnak ha úgy tetszik. Szóval ezt lehet elkerülni például a kiegyensúlyozottsággal is. Szerintem akinek magas az érzelmi intelligenciája az könnyen lehet vevő, könnyen lehet hogy beleszeret a kiegyensúlyozottságba mondjuk, mert így hosszútávon lehet önmaga, anélkül hogy keserű lenne folyamatosan "csak" azért mert a világ olyan amilyen.

2014. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!!
2014. nov. 15. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!