Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen szakmat valasszak? 19/F

Milyen szakmat valasszak? 19/F

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiskorom ota nen tudom eldonteni, hogy amikor oda kerulok milyen egyetemre menjek, milyen szakmat valasszak, most 19evesen oda kerultem hogy dontenem kell, de meg mindig fogalmam sincs..annyira itigylem azokat az embereket akik azt csinaljak/tanuljak amit imadnak, megvalositjak onmagukat es boldogak. Egyszeruen nem tudom magam elkepzelni egy ugymond altalanos szakmaban pl ugyved,orvos, mernok stb..vannak elkepzeleseim hogy miket csinalnek szivesen viszont ezek tipikusan a "vagy nagyon befutsz vagy ehen halsz szakmak" (szinesz, rendezo, modell, fotos)..elegge muvesz lelek vagyok,kell a valtozatossag stb, nem tudom mi lenne nekem a megfelelo szakma..ha van tippetek legyszi osszatok meg velem.



2014. dec. 6. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Műkörmös és közlekedésmérnök, esetleg cipész és atomfizikus.
2014. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Műkörmösből rengeteg van. Cipészre meg manapság nincs szükség.

Szerintem elvégezhetnél színesz egyetemet, s ha jó vagy benne simán kapsz munkát.

2014. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A munkaügyi kirendeltségeken van pályaválasztási tanácsadás. Érdemes bemenned, és kérned a segítséget ebben, nem kell hozzá munkanélkülinek lenned. Ott abban is tudnak segíteni, hogy melyik szakmák piacképesek, és talán van olyan, ami érdekel is, és meg is tudsz élni belőle.


Itt is tudsz böngészgetni: [link]


És beszélgethetsz erről az Ifjúsági Lelki Elsősegéllyel is a 137-00 ingyen hívható számon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is. Néhány jó kérdés segíthet a döntésben.

2014. dec. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!