Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mik az önmegvalósítást elősegí...

Mik az önmegvalósítást elősegítő tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Ezek egy feladathoz kellenek, és nem értem.

a) Mik az önmegvalósításomat elősegítő és gátló tulajdonságaim?

b) Mik az önmegvalósításomat kedvezően és kedvezőtlenül befolyásoló külső körülmények?


Én nem értem ezt, önmagam vagyok, nincs mit megvalósítsak én én vagyok és ez jó így. Most írjam le a saját tulajdonságaimat? Nem tudom, mi az ami elősegít valamiben és mi az ami nem.



2014. dec. 11. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Előbb nézz utána, hogy mit jelent az önmegvalósítás. Akkor lehet előrébb leszel.
2014. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy 3 cikket elolvastam, sajnos nem, de köszi.
2014. dec. 11. 19:11
 3/6 A kérdező kommentje:
Vannak pl. céljaim ,de most itt nem ez a feladat. Majd jönnek a feladatok, az élet zajlik és én meg csinálom amit kell..de nem akarom a tulajdonságaimat megváltoztatni meg semmi ilyesmi. ahj nem értem ezt a feladatot :/
2014. dec. 11. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy amolyan önvizsgálat akar lenni. Az önmegvalósítás valamiben való kiteljesedést jelent, elérni azt, hogy a céljaid megvalósuljanak minél magasabb szinten. Ehhez erőforrásokra van szükség, ezek benned vagy megvannak vagy nem. Ezek lennének a tulajdonságok az "a" pontban. Például orvos akarsz lenni, jó orvos, akiben megbíznak az emberek, szeretik, stb. Elég szorgalmas vagy-e? Az agyad rááll-e a természettudományos tárgyakra? Szereted-e az embereket? Bírod-e a vér látványát? Van-e egyáltalán olyan filozófiád, hogy meg akard valósítani magad? Elég-e számodra, ha a biológiai szükségleteidet kielégíted vagy vágysz-e többre? Vagy ezek ellenkezői. Ezek téged gátolnak vagy segítenek abban hogy orvos legyél? A "b" pont pedig, hogy a külső tényezők jó környezetet biztosítanak-e annak, hogy orvos legyél? Van-e elég pénze a szüleidnek? Van-e orvosi egyetem? Elég jó-e az iskola ahova jársz? A tanáraid segítenek-e abban, hogy felkészült legyél? Tanulhatsz-e latinul? El kell döntened, hogy mik azok, amik megvannak és mik azok, amik nincsenek meg. Ami megvan az erősít, ami nincs az gátol.


Nagyjából hasonló kérdéseket kellene feltenned a saját életcéljaiddal kapcsolatban.

2014. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Önmegvalósítás az, ha az életedet kiteljesedettnek érzed, jól érzed magad a bőrödben, azt csinálod, amit szeretsz, elérted a kitűzött céljaidat, és jó úton haladsz az újabb célok felé. Ehhez lehetnek olyan általános tulajdonságok, amik hozzásegítenek (pl. kitartás, céltudatosság, becsület stb.), és lehetnek speciális tulajdonságok, ha az önmegvalósításod pl. arról szól, hogy kötéltáncos légy, akkor az egyensúlyérzék elengedhetetlen az önmegvalósításhoz. (Ha mondjuk tanár akarsz lenni, akkor az egyensúlyérzék tök mindegy, van-e neked).


Szóval onnan érdemes a kérdést közelíteni, hogy: mivé akarok válni, hogyan teljesedhet ki az életem? (erre munka és magánéleti válaszaid is lehetnek, pl. szülő akarok lenni, kötéltáncos, sok baráttal stb.) Aztán sorra venni a tulajdonságaidat, mi az, ami ehhez a célhoz hozzásegít, és mi az, ami gátol ebben.

2014. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindkét válasz hasznos volt. :)
2014. dec. 12. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!