Mi következzen?

Figyelt kérdés

Fél éven keresztül mintha a pokol ösvényén tengődtem volna,bejártam a számomra lehető legsötétebb útvesztőt,felszínre törtek gyerekkori traumáim,kínzott a másik személyiségem,szorongtam,voltak pánikrohamaim,hallucináltam,hangosak voltak a gondolataim és rémálmok gyötörtek.

Végül mindent megoldottam és azt hittem öröm mámor lesz rajtam úrrá amint túl vagyok ezen az egészen azonban nem érzek mást csak ürességet,mintha bánnám hogy vége.

Úgy érzem hogy hatalmas önismeretet szereztem és ebből kifolyólag jobban belelátok az emberek cselekedetibe de sokszor nem szeretem amit látok.

Úgy érzem üres vagyok és nem tudom hol a helyem,mintha elvégeztem volna amire hivatott vagyok és át kéne térnem,persze ez hülyeség sok szempontból is.

Tanácsok esetleg hogy hogyan dobhatnám fel a szürke hétköznapokat és hogyan vihetnék színt a szürkeségbe?

Szerintetek a pszichológia iránya túl meredek lenne?



2014. dec. 14. 09:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Pszichológiát tanulni nem meredewk, sokat segíthet Neked, de pszichológusként emberekkel foglalkozni talán nem volna a legjobb se Neked, se a klienseidnek, hiszen a bipoláris zavar miatt (még ha túl is vagy a nehezén) némi ingadozás azért mindig lesz. Ha pedig nem stabil az ember lelkileg, akkor nem tud segíteni másoknak.


Úgy tudnám ezt hasonlattal megfogalmazni, hogy a járni tanuló kisgyerek (a pszichológus kliensei) stabil kapaszkodót keres (pszichológus). Ha két kisgyerek kapaszkodik össze járni tanulás közben, jó eséllyel mindketten elesnek.


Olyan hivatást válassz, amiben alkalmazhatod a megszerzett tudást, önismeretet, és nem veszélyezteted a saját lelki biztonságodat, és másokét se. (Most a marketing jutott eszembe, de biztos van más is).


Ismered az Ifjúsági Lelki Elsősegély ingyenes hívószámát? 137-00 - elérhető hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile hívószámról.

2014. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A legérdekesebb az egészben hogy amint megoldottam mindent szinte abban a pillanatban megszűnt a gondolkodászavar az enyhe mérgeztetéses kényszerképzetem és a hangulatingadozásaim sem vészesek,néha-néha le süllyedek de ez maximum heti 1x fordul elő,ekkor sem túlzottan csak egy kicsit.

Nem szedek semmilyen gyógyszert sem.

2014. dec. 16. 12:29
 13/14 anonim válasza:

Ha ilyen szöveget írtál tényleg rossz lehetett...De felesleges a múlton töprengeni..hiszen a jelenben élünk..vagy nem? Te egy SZEMÉLYISÉG vagy mint minenki szóval ideje folytatnod vagy előlrőrkezdened azt amit az előbbi problémáid előtt elkezdtél mert tudom é mindenki tudja hogy te biztos egy király ember vagy hogy tudsz valamit akár azt hogy egy partyállat vagy egy igaz barár akár egy író(amit írtál cím nem volt nekem egyértelmű..így mikot olvastam azt hittem könyvet írsz csak elfogyoott az ihlet..)szóval te bármit kezdhetsz magaddal, meggyőzővagy látod hogy hogy őmle ek a hosszabnál hoszabb válaszok..mert te tudsz valamit.. :)

)

2014. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm:D

Szeretnék segíteni azokon akik hasonló helyzetbe kerültek mint ebben az időszakban,máshogy megértetni velük a dolgokat hogy könnyebben fel tudják dolgozni a múltat,szeretnék egy más szemléletet adni nekik és még azelőtt hogy teljesen beleőrülnének a gondolataikba.

Viszont egyben kiélném olyan embereken az indulataimat és a haragomat akik tönkretesznek egy életet,ezután a tönkrement lélek tönkretesz egy újabbat,láncreakció..

2014. dec. 17. 05:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!