Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Adnál pénzt kölcsön olyan...

Adnál pénzt kölcsön olyan embernek, aki nem adott neked semmit és nem is tett semmit azért, hogy pénzhez jusson (nem dolgozott)?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Ha nem, miért?


2010. febr. 2. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:

hát alap, h nem. akkor hogy adná meg???

nekem is csak olyanok adnak kölcsön, akiknél már letettem vmit az asztalra, és ismernek annyira, h tudják, van miből megadnom.


a pénz nem játék, meg kell érte dolgozni. nem adok senkinek csak úgy szíre-szóra...


kivétel: ha régi barátom, és tényleg tudom, h amúgy van kesse, csak épp most nincs nála annyi, amennyi...

2010. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Adnék pénzt a gyerekemnek (zsebpénz címén), de megtanítanám helyesen gazdálkodni vele.

Kölcsönöztem már pénzt kollégának kávéra, igaz, dolgozik, de nem várom el, hogy visszafizesse, nem kérünk egymástól rendszeresen, csak ha tényleg indokolt.

2010. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, a Szüleimnek, mert ők neveltek fel és ők fizettek mindent, amíg én nem voltam képes rá.

-gyerekemnek, mert a gyerekem, és akár milyen is lesz, akkor is a gyerekem marad.

_testvéreimnek,mert én is kaptam már tőlle, ha meg voltam szorulva és nem kérte vissza.

2010. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A koldusoknak szoktam.Igaz nem kölcsön,és csak 100 Ft-ot.Ha megsajnálom.
2010. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ nekem éppen mennyi pénzem van, neki mennyire lenne szüksége, és hogy mit tud felajánlani fedezetül, illetve hogy mikorra fizetné vissza és mennyi kamattal..
2010. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

feltételek a következők elnnének, a fedezet kizárólag nemesfém vagy ékszer lehet certifikáttal, és minimum a 3x os értéke legyen a kölcsön pénznek.


Kamat 20% határidőre ellenkező esetben ugrott a fedezete...



Velem lehet alkudni...

2010. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják ajándéknak?
2010. febr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak közvetlen családtagnak adnák pénzt, pl a tesomnak ha nem adja vissza akkor is. Pl a jogsiát felesben álltuk apúmal, ezzel pénzt is tud keresni szóval hosszú távon megérte. Másnak nem adnék talán ha beteg lenne skrizó, daganatos stb...
2010. febr. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én elcsesztem ezt a dolgot. Egy külföldi utazáson nem jött a haverom, helyette egy vadidegennel voltam együtt, aki nem hozott pénz, én meg mindig fizettem helyette. Már többször is figyelmeztettem, hogy neki is jár ösztöndíj, legyen kedves tartozását megadni, de letiltotta a számát. Emberek! Ez tanulságos, ne járjatok így! Ne adjatok neki! Haljon éhen!
2010. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
adnék,mert szüksége van rá,és megsajnálnám..
2010. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!