Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 2-2,5 évet átvegetáltam, hogy...

2-2,5 évet átvegetáltam, hogy küzdjek meg a tudattal?

Figyelt kérdés

1 hónap híján 21 éves vagyok. 2012 szeptemberétől esti tagozatos diák vagyok. Azóta megállt velem az élet. Az a kevés haveri kapcsolatom is ami volt az iskolában teljesen leépült fél év alatt. Azóta itthon ülök. Estin érettségiztem múlt évben, most estin járok szakmára. Lényegében 2 éve itthon ülök és nem csinálok semmit. Nincsenek barátaim, barátnőm, nem járok el sehova. Most megint itt a szilveszter és nincs hova mennem, lényegében ugyan az a helyzet mint múlt év végén. Semmit sem változtam.

1,5 hónapja kezdtem fogyókúrázni, edzeni mert kövér vagyok, eddig fogytam kb. 10 kg-t. Végre hozzáfogtam valamihez, de még sem érzek semmilyen elégedettséget. Pedig évek óta próbálok lefogyni és ennyit még egyszer sem sikerült. Folyamatosan az elpazarolt éveken kattog az agyam. Bűntudatot érzek amiért ennyi évet elpazaroltam az életemből.

Tudom, hogy nincs értelme a múlton rágódni, de képtelen vagyok kikapcsolni. Folyton az kattog bennem, hogy már rég lefogyhattam volna, lehetnének barátaim, többet kellett volna tanulnom és egyetemre járnom stb. Ez teljesen kikészít.

Mit tehetnék ellene?

Olvasgattam önfejlesztő oldalakat, könyveket, de nem segítettek semmit.



2014. dec. 23. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudok pár (tényleg hasznos!!!) könyvet ajánlani, neten is fent van. Ha érdekel dobj egy privátot.

Egy kicsit hihetetlen lesz amit most leírok, de olvasd végig. Hátha megfog téged is ahogy engem.

A pozitív és negatív dolgok amik körülvesznek azokat te vonzottad magadhoz. Létezik ugyanis egy törvényszerűség, hasonló mint például a gravitáció. Mindegy, hogy túlsúlyos/normál/vékony vagy, ha leugrasz egy magas épületről akkor ugyanaz történik. Mindig mindenkinél működik még akkor is, ha nem hiszel benne. Úgy hívják, hogy a vonzás törvénye. Képzeld el, hogy te egy mágnes vagy. A pozitiv gondolataid a jó dolgok amiket magadhoz vonzol, a negatívak rossz dolgok.

Jelen esetben te bűntudatot érzel, ami nem igazán nevezhető jónak. Az agyad, a tudatalattid nem tesz különbséget a pozitiv, negativ gondolat között. Ahogy megkapja az információt, úgy raktározza el. Ha negatív gondolataid vannak (én hibás vagyok, nem vagyok elég jó, nincs rá pénzem, stb) akkor ezek számodra negatív környezetet teremtenek. A gondolataid határozzák meg az érzelmeidet.

Ha kirekeszted a negatív gondolataidat teljesen megtudod változtatni az életedet. A legtöbb emberrel az a gond, hogy arról beszél amit nem akar és így be is következik.

2014. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
nem értem a 2,5 év alatt iskolába jártál nem ? ha estire is de jártál ? nem ? és szereztél érettségit nem azt írod?
2014. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!