Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érzelmi zsarolásnak számít?

Érzelmi zsarolásnak számít?

Figyelt kérdés
Ha öngyilkosság előtt búcsúlevelet külünk valakinek akibe szerelmesek voltunk, de ő csak barátként tekintett ránk. viszont nagyon közeli barátok voltunk.

2014. dec. 30. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Miért gondolkozol öngyilkosságon?

Ha közeli barátok vagytok, akkor nem tudod vele megbeszélni? Talán tudna neked segíteni is.

Szerintem az az lenne. Ha azért ölnéd meg magad, mert ő nem szeret úgy, mint te őt, akkor igen.

18L

2014. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolj bele abba milyen érzés lehet majd neki , hogy azért haltál meg... mintha ő ölt volna meg téged

Keress szakembert , hogy ki tudd heverni :)

2014. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem azért mert nem viszonozza, hanem családi okoból, és nem akarok szakembert keresni, mert anyukám pszichológus. Megbeszélni nem hiszem, h meg tudnám vele, mert pér hete már összeomlóban vagyok a családi gondjaim miatt és elmondtam neki, mit érzek, azóta nemigazán beszéltünk. De köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 30. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:

"Érzelmi zsarolásnak számít?"


Attól függ hogyan írod. Ha nem őt szidod benne, vagy nem úgy írod, hogy abból azt lehessen hinni, hogy ő miatta leszel öngyilkos, akkor oké. Írd meg neki. De CSAKIS akkor, amikor már kész a terv a teljes öngyilkossághoz. Mert az nem jönne jól, ha nem sikerül az öngyilkosságod, viszont ő megkapja levelet, és kiderül rólad, mit akartál tenni. Lehet ő is elhagy, kiábrándul belőled, és akkor már úgy kell öngyilkosnak lenned, hogy nincs senkid, nincs senki melletted. Tehát készíts egy tervet, gondold át mivel ölöd majd meg magad, lehetőleg olyannal, ami fájdalommentes, azaz AZONNALI! És lehetőleg úgy, hogy a haláloddal ne okozz közfelháborodást, vagy nagy gondot, tehát ne ugorj vonat elé, ezzel elérve, hogy elkésik 150 ember. Ne lődd fejbe magad óvodások előtt, ne hajts bele benzinkútba, stb, tehát úgy tedd, hogy azonnal legyen, de másnak ezzel ne árts, ne okozz gondot, anyagi kárt, vagy lelki sérüléseket azoknak, akik láttak. Sok sikert.


Ja és még mielőtt végleg befejezném:


NE TEDD MEG!!!!!!

2014. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd ilyenkor nem igazán látod át mi van. Egyrészt véget akarsz vetni az életednek, ám az van, hogy eddig nem is éltél igazán. Előbb talán élj, hogy megtud mit akarsz vagy akartál elveszíteni.


Másrészt az érdekel, hogy ez érzelmi zsarolásnak számít-e. Hát figyelj amit tenni tervezel így ünnepek környékén az egy olyan „ajándék” a családodnak és a barátaidnak, amely életük végig meg fogja mérgezni az összes ilyen ünnepüket. Azaz érzelmi nyomor amit a barátod fog érezni ha megteszed, ahhoz képest az érzelmi zsarolás egy díszszalaggal átkötött csoki Mikulás.

Így egy kicsit meglep, hogy téged ez izgat, hogy érzelmi zsarolás-e.

Én nem tartom ezt a dolgot gyávaságnak, én nagyon komoly és önző merényletnek tartom mások lelke ellen.


Már csak azért is, mert mindenféle zsarolás igazából arról szól, hogy ha valaki nem teszi azt amit szeretnénk, mi olyan dolgot teszünk aminek ő nagyon nem örül. - Ám ahhoz, hogy ezt a dolgot te megtud tenni, ugye élned kell, ergo, hogy zsarolni tud vele életben is kell maradnod. -Innentől kezdve nem értem a kérdést. Mitől is tartaná zsarolásnak, csak nem megtudná akadályozni valahogy ?


Mellesleg, mindegy hogy Anyukád pszichológus, atomtudós vagy akármi, van egy problémátok és az elég komoly probléma, ha a suszter nem veszi észre ha a gyerek cipője lukas. Most az csak egy dolog, hogy nyilván nem tudod, ám ezzel a manőverrel együtt, anyukád szakmai karrierjét is megölöd egy mozdulattal. Ám pláne probléma, ha még a szakmai háttere is meglenne annak, hogy tegyen érted, de észre se veszi, hogy baj van. -Nem csak hogy neked van szükséged segítségre hanem neki is.


Én is voltam ilyen állapotba mint te, meditáltam egyet és bizony az ugrott be, hogy néhány sejtem nem döntheti el, hogy élhet e a többi. Azok a sejtjeid amelyeknek éppen nem tetszik ami otthon van, vagy hogy a baráttal baráti a kapcsolatod és nem párkapcsolati.

A többi sejted igen is élni akar. A szemed meg akarja nézni a napfelkeltét és a naplementét, történetet nézni amelyben a bárányfelhők a színészek az égen.

Bemenni egy pékségbe vagy egy virágboltba, hogy az orrod magába szívja a csodák illatát. A bőröd érezni akarja a szellő kellemes simogatását és a füled hallani azoknak a hangját akiket szeretsz vagy éppen a kandalló tűzének ropogását. Csak néhány jajveszékelő sejted a saját zajában nem akarja meghallani mit súg vagy mit üvölt a többi részed. Amelyekért felelős vagy, ahogy felelős vagy a saját életedért is és felelős vagy másokéért is és már nem leszel, de még akkor is tönkre tudod tenni a barátod minden elkövetkezendő Szilveszterét, ami nem arról szól majd, hogy juhéj itt egy új év, hanem hogy x ideje vesztett el valakit akit szeretett, még ha nem is azon a módon ahogy a másik elvárta tőle.


Te vagy a felelős és te döntesz, keseregsz azon amid nincs, vagy örülsz annak amid van és önző módon elveszed másoktól azt amit értékesnek látnak benned, még ha te nem is látod,ugyanazt amit ők. Felelős vagy a saját életedért és nem csak úgy hogy eldöntheted, hogy véget vetsz neki vagy élsz, hanem változtathatsz rajta. Ahogyan változtathatsz a családodon is, mert bármi is a helyzet harmad, negyed vagy a akárhányad részben a család része vagy.

2014. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező még élsz?
2014. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy telefonos lelkisegélyt!
2014. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, még élek és köszönöm a válaszokat. Segítettetek vele, köszönöm. Azt hiszem még át kell gondolnom ezt a dolgot.
2014. dec. 31. 16:33
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Aki öngyilkossággal fenyegetődzik az 99.9%-ban nem teszi meg. Amúgymeg a legszánalmasabb, leggyávább dolog az ilyen. Aki ilyenen gondolkodik tényleg nem érdemli az életet. Ezaz, fuss el a problémák elől. Csak kkor oldódnak meg ha szembenézel velük.

A nyers szövegért bocs, de kikeltem magamból.

2015. jan. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!