Meg tudok változni?

Figyelt kérdés

Az életben soha semmit nem értem el!

Sok mindent a cél előtt abbahagytam.

Nincs semmihez akaraterőm.

10 kiló felesleget nem tudom ledobni magamról.

Nincsenek barátaim de még haverjaim sem egy sem!

Azért mert nem mutatok elég érdeklődést mások iránt és csak magamról beszélek.

Egy panaszgép vagyok.

Idegesítő vagyok, és gyerekes 27 éves létemre.

Hogyan tudnék megtanulni néha hallgatni?



2015. jan. 1. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak nem nyilas jegyben születtél? :)
2015. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Változtasd meg a gondolataidat, ezáltal gondolkodásod is megváltozik. Olyanok vagyunk amilyennek hisszük magunkat. Ha negatívan beszélsz magadról és el is hiszed akkor úgy van. Lehethogy vannak barátaid, csak észre sem veszed.
2015. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy-két dolog nagyon ismerős nekem is. :S



Panaszkodás:

Úgy veszem észre, sokan türelmetlenek meghallgatni mások gondjait. Sokszor olyanok, akik amúgy csak panaszkodni tudnak - de másokét türelmetlenek meghallgatni.

Magunkban tartani viszont nem jó, mellesleg nem tudni, mikor ad valaki jó ötletet a problémák megoldására.

Nekem amúgy például van 3 vagy 4 haverom, akikkel ha találkozunk, tuti 100%-ban a bajaikat mesélik el és mindig ugyanazt. További 2-3, akik hisztisek.

Én is szeretek panaszkodni (én is nehezen barátkozom, nehezen fogadnak el, családom nem túl jó, büfészakos vagyok, rossz célokat tűzök ki stb...)


Mégis én azt szoktam csinálni, hogy valamennyire igyekszem súlyozni, mikor, melyik problémámról, kinek szeretnék beszélni.


Amikor társaságban vagyok, igyekszem jó kedvet mutatni, hülyülni velük.

Amikor kisebb körben vagy valakivel kettesben, igyekszem őt meghallgatni, őt kifaggatni. Amikor magamról beszélek, igyekszem pár mondatosra fogni a panaszkodást. Igyekszem megakadályozni, hogy kitörjön belőlem, mert ha kitör, akkor mondom és mondom és el is sírom magam.



Szóval próbáld erővel magadban tartani, a másikat pedig kérdezd meg, hidd el, könnyű lesz hallgatnod, mert mások is mondják és mondják...



A célokhoz...

Nekem rá kellett jönnöm, hogy igenis fontosak számomra a céljaim és vágyaim, igenis tennem kell értük, néha valamennyire más dolgok kárára is.

Nekem segített az, hogy kitűztem kisebb-nagyobb célokat - például adott helyekre el szerettem volna jutni, hát megszerveztem oda egy kisebb haveri körrel egy kirándulást; volt 'hivatalos' hely is közte és volt szervezés, ami nehéz volt. Vagy például szeretek bringázni, úszni, itt is kisebb célokat tűztem ki, pl. a nyáron bringával megyek ide és ide, heti egyszer bringával suliba stb.

Éreztem, hogy 1. képes vagyok elérni, amit szeretnék, 2. igenis megéri elérni, mert jó érzés.

Szerintem ez segítene az akaraterőn, a célok elérésén és ezáltal a 10 kiló ledobásán is!



Fentiek már segítenének a barátokra találásban is.

Ha azt látják, hogy van, ami leköt téged, vannak céljaid és azokért teszel, valamint hagyod őket panaszkodni és nem te panaszkodsz ( :D ) az már egy löket.



Mellette alkalmazkodó-képesség fejlesztése és jó álarc fejlesztése (úgy tenni, mintha egyetértenél a többiekkel, mintha te is olyan lennél - ha nem így teszel, kivetnek!!!).

2015. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A panaszaiddal fárassz valaki mást,akinek az a dolga,hogy meghalgasson.Kicsit sokba kerül,de megéri,mert rögtön szimpatikusabb leszel másoknak,ha nem magadról dalolsz folyamatosan.
2015. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet!

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2015. jan. 3. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!