Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fiatal Lány vagyok Mit tegyek?...

Fiatal Lány vagyok Mit tegyek? Az életem nagyon gyatra már kislány korom óta nem jó. Mit tugyak csinálni Hogyan tudnám jóvá tenni az életemet hogy az ne szenvedés legyen hanem tudjam élvezni az életet mint egy fiatal lány.

Figyelt kérdés
Sok rossz dolog történ kislánykoromtol kezdveés és mivel felnött növé cseperedtem .,probálom most már hejre igazitani az életemet de nem nagyon meggy. Nem tudom elfelejteni a mult beli sérelmeket sem .Sokszor volt öngyilkossági probálkozásom. Mit tegyek?Normális válaszokat kérek

2015. jan. 3. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Mit szeretnél? Mit nem? Először szembenézés. Majd cél.
2015. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt sok rossz gyerekkoromban, de az a múlt, elavult... Ne arra pocsékold a drága idődet, hogy a múlton merengesz. Gondolkozz inkább a jövőn. Ami rég volt az úgy is marad, annak már tök mindegy. Egyébként, ha szeretnél mesélni/beszélgetni, akkor nyugodtan írj.
2015. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapjában véve amit nagyon nehéz elfogadni, de hidd el sokkal jobban érzed magad ha ezt felvállalod. Felelős vagy a saját életedért, nyilván gyerekként ezzel még nem tudsz mit kezdeni és nyilván van amikor a dolgok tényleg csak történnek, vannak dolgok amikkel nem tudunk mit kezdeni.

Bármi rossz is történt, lehet, hogy úgy érzed nem vagy felelős de ha ezt a felelőséget 100%-ban másokra hárítod, azzal nem csak az történik, hogy más felel az eddig rossz történésekért és a te életedért, hanem az, hogy ez a jövőben is így marad.

Be kell látnod, hogy az nem lehet, hogy bárkinek nagyobb befolyása van a saját életed felett mint önmagadnak. Elsőre egy ijesztő gondolat, hogy felvállald, „Én vagyok a felelős”, mert ez azt jelentené, hogy a sok rosszban aktív részed volt, amit nagyon nehéz elfogadni és azt gondolod, ez egy nagyon borzasztó érzés lesz és még csak nem is igaz, miközben valójában felszabadít, hogy felelőséget vállalsz az életedért, mert akkor érzed meg igazán, hogy hatalmad van az életed felett és akkor van igazából lehetőséged ezzel a hatalommal élni. Ha azt fogadod el, hogy az életedért más felelős, akkor rendben van, igazad lesz, de másoktól fog függni a sorsod alakulása. Mások pedig szeretnek úgy tenni, hogy az ő sorsuk alakuljon jól és nem másé.

Ezért aztán, kérlek, csak egyetlen napig próbáld ki, hogy ha valami régi sérelem eszedbe jut, vagy ha valamiért éppen másokat okolnál, mond ezt magadnak „Én vagyok a felelős” és csak tedd a dolgod, ne keress kifogásokat, ne keres felelősöket. Nézzük meg, hogy hogyan alakul egyetlen napod így és aztán eldöntheted, mikor érzed magad jobban és melyik eredményesebb, ha te vagy a felelős vagy ha mások és dönts aszerint.

2015. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!