Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha folyton a...

Mit tegyek, ha folyton a múltat akarom minden áron újra élni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és mintha egy fiatalkori kapuzárási pánikban szenvednék. Vaskörömmel akarom visszakapni a múltat. A kapcsolatom régi újdonságérzetét, azt a varázst, ami akkor rabul ejtett. Mára már elmúlt. Vissza akarom kapni azokat a középiskolás élményeket, amik meg sem történtek... ha vissza gondolok egy elszalasztott múlt, egy elszalasztott lehetőségek tárháza az egész... Egy illúziót hajhászok gondolatban és nap mint nap letörtnek érzem magam emiatt. Voltak persze szép emlékek, amiket megéltem, de minduntalan visszatérnek azok is és kísértenek. Ami pedig meg sem történt az is egy pokol. Pokol azt kívánni és mindenáron akarni, sírni érte, hogy más múltam legyen. Mert tisztában vagyok azzal, hogy már sosem lesznek olyan lehetőségeim, mint régen. Elmúlt. Elmúlt a kapcsolatom szépsége is, ami az újdonságban gyökeredzett. és gyászolok.. Folyton csak gyászolom. Gyászolom mindazt, ami megtörtént, ami kicsit is varázslatos volt, amikor azt éreztem boldog vagyok, és gyászolom azt ami sosem történt meg.


Mégis, hogyan lehet egy ilyen csapdából kimászni? Olyan mélyen érint lelkileg, olyan megbántottan érzem magam, olyan szintű gyász fog el, amit alig lehet szavakba írni. Ahogy bevillannak a múltból vagy egy elképzelt múltból részlet töredékek, sírógörcs jön rám és fájdalom lep el. Érzett már valaki hasonlót? Mit lehet ezzel kezdeni? Mert tudom, hogy sokáig ez nem mehet így. Egy ideje már így élek.


Segítségeteket előre is köszönöm!



2015. jan. 21. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont akkor fogod elengedni a múltat, amikor készen állsz rá, de azért egy-két dolgot te is tehetsz az ügy érdekében. Nagyon fontos lenne, hogy megtanuld a gondolataidat uralni, különben belesodródhatsz egy önsajnáló-depresszív örvénybe, ami kegyetlenül le tud húzni. Akarni kell változtatni, optimistán látni a dolgokat, ehhez viszont a legegyszerűbb út, ha új élményekkel gazdagodsz. Remek kedvjavító a rendszeres edzés (ha már edzel egyébként is, érdemes lenne vmi új edzés formát kipróbálnod, ismerkedésnek is kiválló) és jó figyelem elterelő a könyvek olvasgatása (tudom, hogy régimódinak hangzik, de hidd el, hogy be fog vállni).

Ami megtörtént vagy nem történt meg azon kár keseregni, el kell engedni. Érdemesebb a jelenre koncentrálni. A múlton való rágódás depresszióssá tesz, a jövőn való töprengés pedig aggódóvá. Csak ma tudsz tenni magadért!

2015. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Sajnos most nagyon lent vagyok..
2015. jan. 21. 20:26
 3/6 anonim válasza:
Változott azóta a helyzet? Az én eszem is sokat jár a múlton, a középiskolai éveken, gyakran előjön álmomban is. Én is terelgetni szoktam, ahogy az előző válaszoló írta, új élmények kellenek. Nyáron például elmegyek ejtőernyőzni. Az edzés is tényleg segít. 25F
2015. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Haladgatok az úton. Az edzés tényleg sokat segít.
2015. febr. 21. 23:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Az ejtőernyőzés érdekesen hangzik. Hol van erre lehetőséged?
2015. febr. 21. 23:11
 6/6 anonim válasza:
Hajdúszoboszlón, de ha rákeresel a tandemugrásra, fogsz találni máshol is az országban.
2015. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!