Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ilyen emberként amilyen...

Ilyen emberként amilyen vagyok, furcsának számitok? 17/L

Figyelt kérdés

Sokban különbözik a világnézetem a legtöbb emberétől...

felsorolok pár példát, hogy milyen dolgaim vannak amik érdekesek lehetnek mások szemében.


1.Nem szeretek bulikba járni, alkoholt inni, drogozni és cigizni.


2.Nem szeretem a plázákat, utálok vásárolni ruhákat....és csak akkor megyek be egy boltba ha tudom mit akarok...céltalanul soha.


3.Nagyon jol tudok főzni és ezt nem én mondom hanem az eddigi barátaim, és a családom.


4.Házasság elött nem nem létesítek szexuális kapcsolatot....(ez az amit a legtöbben furának tarthatnak de nekem természetes)


5.Rengetegen mondják, hogy nagyon szép vagyok, de valamiért még mindig nem hiszem el.


ennyi....asszem..de biztos van még csak most ennyi jutott eszembe xdd


2015. jan. 30. 00:25
1 2 3
 21/23 2xSü ***** válasza:

Vannak olyan szokások, amelyek jók, vannak amelyek rosszak. Vannak változások, amik jó irányba hatnak, és vannak, amelyek rossz irányban hatnak.


1.a. Ha nem szeretsz buliba járni, az önmagában nem gond. Azért a közös bulik – vagy bármilyen közös tevékenység – szorosabbá teszik az emberi kapcsolatokat, maximum ennyi hátrányod lesz, de ez kompenzálható.


1.b. Ha nem használsz tudatmódosító szereket, az meg kimondottan jó. Függővé válni könnyű, a függőséget megszüntetni nehéz. Talán az alkohol az, aminél azért meg lehet találni a megfelelő egyensúlyt. Lehet úgy mértékkel fogyasztani, hogy az nem károsítja az egészségedet, nem leszel függő, viszont akár lehetnek pozitív egészségügyi hatásai is, és nem válsz függővé. Egy jóféle borból meginni egy pohárral egy jóféle ebéd mellé, azzal nincs gond.


2. Plázába járni vagy nem járni, az önmagában se nem erény, se nem hiba. A hiba az, ha nem tudod kontrollálni az érzelmeidet, ha kívülről kapott érzelmeket, igényeket teszel magadévá, na az gond. Szóval ezzel sincs gond.


3. Ez jó dolog. A főzés alkotás, nem mellesleg az ember másokra is főz, így van benne egy csipetnyi önfeláldozás is.


4. Ez viszont nem jó. Pont annyira nem, mintha valaki fűvel-fával lefekszik. Egy hosszútávú – akár egy életre szóló – párkapcsolatban a szexualitás pont annyira fontos, mint a kapcsolat szellemi része. Ahhoz, hogy egy életre elkötelezd magad valaki mellett, pont annyira fontos, hogy testileg megismerd, kipróbáld, hogy „kompatibilis” vagy-e vele, mint szellemileg. Szexuális kapcsolat nélkül hozzámenni valakihez, az pont olyan, mintha valaki pusztán szexuális okokból menne hozzá valakihez, anélkül, hogy bármit tudna az illetőről, hogy két mondatnál többet beszélt volna vele.


Itt látni kell, hogy régen nem véletlenül volt úgy, hogy a házasság előtt tiltott volt a szexuális élet. Elsősorban bizonyos problémákat lehetett így megkerülni, például házasság előtti együttlétből megfogant gyerek, és amiatt a házasság meg nem történte. Illetve maga a házasság sem érzelmi, racionális, önálló választás eredménye volt, sokszor olyan embereket házasítottak össze, akik nem ismerték egymást, vagy nem kedvelték egymást. A házasság ilyenformán inkább gazdasági, társadalmi kérdés volt, mint két ember kapcsolatának kérdése.


Itt az ideális az, ha olyan társat keresel, akihez testileg is vonzódsz, és szellemileg is közös húron pendültök, tehát hosszútávon működő kapcsolatot keresel. Amennyiben ennek lehetőségéről meggyőződsz, úgy lehet és célszerű szexuális téren is próbát tenni.


5. Ha mások azt mondják, akkor az vagy. Azt, hogy ki szép, ki nem, alapvetően mások véleménye dönti el. Hasonlóan ahhoz, hogy a vendég dönti el, hogy az adott étel finom-e, vagy sem, és nem a szakács. Ha mások azt mondják, de te nem így látod magad, akkor nem biztos, hogy helyes az önértékelésed. Ez viszont nagyon rossz irányba is vihet. Aki nem ismeri jól önmagát, az nem fogja jól elhelyezni önmagát a világban, a világról is torz képe lehet esetleg, ami rossz döntésekhez vezethet.

2015. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

17évesen nem baj, ha azt hiszed, hogy házasság előtt nem fogsz szexelni.


Majd 20on évesen ráérsz eldönteni, hogy a házasság alatt is ki akarod hagyni a szexet, vagy sem.

2015. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

4.Házasság elött nem nem létesítek szexuális kapcsolatot...

Ez nekem is természetes! :) ne törődj más véleményével:) 🙌🙌 csak eloore:')

2015. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!